TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco -Irisbus i rekordowe zamówienia na hybrydy
IVECO - Opublikowano: 09.05.2012 20:10:48 2 komentarze
Iveco -Irisbus i rekordowe zamówienia na hybrydy

Koncern Iveco-Irisbus wygrał jedno z największych w Europie zamówień na autobusy hybrydowe. Jeszcze w tym roku w francuskim Dijon pojawią się pierwsze autobusy z zamówienia na łącznie 102 pojazdy, w tym 41 standardowych oraz 61 przegubowych. –„Jesteśmy bardzo dumni, że odgrywamy czołową rolę w rozpowszechnianiu pojazdów hybrydowych w Europie. W postaci pojazdów hybrydowych Citelis i Access\'Bus GX w wersji 12-metrowej i 18-metrowej, dostarczamy klientom efektywne pod względem komfortu, oszczędności energii i zmniejszania wielkości emisji pojazdy. Ponadto, dzięki naszej ścisłej współpracy z BAE Systems, nasze pojazdy są wyposażone w ujednoliconą technologię, która jest już powszechnie stosowana w Ameryce Północnej i Wielkiej Brytanii”- powiedział wiceprezes IVECO ds. Autobusów Franco Miniero.

 

Dodajmy, że Irisbus dostarczyło już piętnaście autobusów z hybrydowym napędem spalinowo-elektrycznym i otrzymał ponad 170 zamówień. Od lutego 2011 r. pojazdy z napędem hybrydowym zostały dostarczone i są eksploatowane w Poitiers, Tulonie, Monzie, Paryżu i na wyspie Reunion. Z drugiej strony, zamówienia dotyczą pojazdów dla zakładów komunikacji w Rouen, Annecy, Dijon i Bordeaux. Również we Francji, w Orleanie, została utworzona spółka z Keolis, w celu eksploatacji 12-metrowego autobusu hybrydowego przez trzy lata. Natomiast w Kanadzie, STM (Sociétéde Transport de Montréal) i RTL (Réseau de Transport de Longueuil) będą testować 18-metrowy autobus hybrydowy Citelis w swoich sieciach transportu miejskiego przez szereg miesięcy. Pojazdy hybrydowe Citelis są także testowane wspólnie z innymi operatorami europejskimi, włączając w to operatorów z Wiednia.

Autobusy hybrydowe z napędem spalinowo-elektrycznym są produkowane jako kompletne pojazdy (12-metrowe i 18-metrowe modele Citelis) w fabryce IVECO Irisbus w Annonay we Francji oraz jako podwozie i nadwozie produkowane w Rorthais pod nazwą Access\'Bus GX 327 i GX 427. Spalinowo-elektryczny układ hybrydowy, opracowany w ramach umowy o współpracę z BAE Systems na dostawę elektrycznych elementów układu napędowego, łączy 6-litrowy silnik Tector, będący silnikiem Diesla o małej pojemności, produkowany przez FPT Industrial, z elektrycznym silnikiem-generatorem, który odzyskuje energię zgromadzoną podczas hamowania. Pojemność skokowa silnika Diesla została zmniejszona o 25% w porównaniu z silnikiem napędzającym tradycyjny pojazd w tym samym zakresie pojemności. Sprzężony z silnikiem Diesla generator dostarcza prąd elektryczny, dzięki czemu unika się stosowania rozrusznika, alternatora i pasków napędowych. Silnik elektryczny o dużej mocy napędza pojazd poprzez oś identyczną z osią w modelach z silnikiem Diesla. Powyższa seryjna konstrukcja hybrydowa doprowadziła do eliminacji skrzyni biegów. Najnowsza generacja akumulatorów litowo-jonowych gromadzi energię podczas hamowania i oddaje ją podczas przyspieszania. Wyniki uzyskane w zakresie ochrony środowiska są bardzo zadowalające, gdyż średnie zmniejszenie emisji CO2 i zużycia paliwa poprawiło się z 25% na 35%. Należy przypomnieć, że przy 35% spadku zużycia paliwa, zmniejszenie emisji CO2 może wynieść około 500 g na kilometr. Biorąc pod uwagę roczny przebieg 50.000 km (średni przebieg dla autobusów miejskich), oznacza to zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery o 25 ton.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Iveco
Irisbus
hybryda
  • Wq... – 09.05.2012

    Czy to jest ten przetarg (projekt infrastrukturalny) na potrzeby którego solaris stworzył i testował we Francji autobus BHNS ?

  • Trajluś – 10.05.2012

    Acces'Bus GX, czyli po prostu dawna marka autobusowa Heuliez (czyt. Holje) przejęta przez Irisbusa.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....