TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Iveco będzie produkować autobusy w … Otokarze
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.02.2020 10:00:03
Iveco będzie produkować autobusy w … Otokarze

Spora niespodzianka ze strony Iveco. Koncern postanowił - wzorem Mercedesa i MAN - przenieś część swojej autobusowej produkcji do Turcji. O ile niemieckie firmy korzystają z własnych zakładów, tak Iveco stawia na tureckiego Otokara.

25 lutego globalny producent autobusów i autokarów CNH Industrial, do którego należy marka Iveco Bus, podpisał umowę z firmą Otokar Otomotiv ve Savunma Sanayi A.Ş w zakresie lokalnej produkcji autobusów pod marką Iveco w zakładach w Sakarya w Turcji.

Wschodni rynek

Zawarta umowa partnerska obejmuje modele z portfolio Iveco Bus przeznaczone do międzynarodowej dystrybucji, a także produkcję nowego autobusu, przygotowanego pod kątem rynków w Europie Wschodniej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i Azji. Wszystkie te pojazdy mają mieć silniki siostrzanej marki FPT Industrial, a pierwszy ma zostać wyprodukowany w 2021 r.

Dzięki tej umowie Iveco Bus stara się zwiększyć swoje możliwości produkcyjne i jednocześnie potwierdza, że ​​utrzyma dotychczasowy poziom produkcji w istniejących zakładach produkcyjnych we Franci i Czechach, w których obecne i przyszłe generacje modeli będą nadal projektowane i wytwarzane.

Mówią obie strony

-"Jesteśmy bardzo podekscytowani podjęciem tego nowego partnerstwa, które toruje drogę wielu możliwościom w naszych firmach" - powiedział Sylvain Blaise, dyrektor globalnego oddziału autobusów w CNH Industrial. -"Dzięki tej współpracy będziemy mogli zwiększyć nasze zdolności produkcyjne, aby odpowiedzieć na obecne i przyszłe zapotrzebowanie rynku, a także wesprzeć nasz dalszy rozwój. To także możliwość wspólnej pracy nad przyszłym rozszerzaniem portfolio. Dzięki blisko 60-letniemu doświadczeniu firmy Otokar w zakresie produkcji autobusów i globalnej sieci serwisowej Iveco Bus nasi klienci będą nadal otrzymywać rozwiązania transportowe o najlepszej w swojej klasie wydajności, jakości i całkowitych kosztach posiadania. Ponadto partnerstwo skorzysta z przyszłych technologii układów napędowych opracowywanych w FPT Industrial."

-"Z przyjemnością uruchomimy produkcję modeli Iveco Bus w naszym zakładzie w Sakaryi, gdzie nadal będą też wytwarzane autobusy marki Otokar. To dla nas powód dumy, gdyż technologia, inżynieria i możliwości produkcyjne firmy Otokar zostały docenione przez tak renomowaną markę w sektorze masowego transportu pasażerskiego, jak Iveco"- powiedział Serdar Görgüç, dyrektor generalny Otokar. – Ponadto wykorzystanie naszych istniejących zakładów do produkcji modeli Iveco umożliwi nam ich pełniejsze i efektywniejsze wykorzystanie. Podczas, gdy nadal będziemy sprzedawać nasze autobusy i rozwijać się na całym świecie, ta umowa dotycząca produkcji i dostaw jest dla nas bardzo ważnym, strategicznym i pierwszym krokiem w zakresie długoterminowej współpracy."

Historia Otokara

Na koniec kilka danych o Otokarze. Firma została założona w 1963 r., kiedy w Turcji rozpoczęto inicjatywy na rzecz większego uprzemysłowienia i modernizacji gospodarki. Fabryka wyprodukowała pierwsze międzymiastowe autobusy w tym kraju. Macierzysty zakład firmy w Arifiye, Sakarya posiada powierzchnię 552 000 m2 w i 2000 pracowników, Otokar jest częścią Koç Group, jednej z największych grup przemysłowych w Turcji z ponad setką firm, 90 000 pracowników i 10 000 dealerów, agencji i usług posprzedażnych. Łączne przychody tej Grupy stanowią 8 procent całego PKB Turcji, a jej eksport wynosi 10 procent całkowitej wielkości eksportu Turcji.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
fabryka
Iveco
Otokar

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....