Witamy na stronie Transinfo.pl Nie widzisz tego artykułu, bo blokujesz reklamy, korzystając z Adblocka. Oto co możesz zrobić: Wypróbuj subskrypcję TransInfo.pl (już od 15 zł za rok), która ograniczy Ci reklamy i nie zobaczysz tego komunikatu Już subskrybujesz TransInfo.pl? Zaloguj się

Irizar z pierwszą e-fabryką w Europie

infobus
14.08.2020 12:00
0 Komentarzy

Irizar e-mobility stał się pierwszą fabryką wzakresie elektromobilności w Europie, poprzez otwarcie i uruchomienienajwiększej fotowoltaicznej farmy słonecznej w Kraju Basków.

Zielonaenergia w fabryce

Park zostałotwarty w obecności Lehendakari (prezydenta rządu baskijskiego) Iñigo Urkullu idelegacji rządu baskijskiego, wraz z Baskijską Agencją Energetyczną ipartnerami farmy słonecznej EKIAN, w której Grupa Irizar jest jednymnajwiększych inwestorów dzięki nabyciu 3 MW. Energia wytworzona w tej farmiebędzie zasilać obiekty fabryki Irizar, dzięki czemu będzie to pierwsza wEuropie fabryka do produkcji autobusów elektrycznych o zerowej emisji czystejenergii.

Irizar iochrona środowiska

GrupaIrizar jest w pełni zaangażowana w ochronę środowiska i od momentu uzyskaniaISO 14001 w 1998 roku aktywnie podejmuje działania w zakresie transformacjienergetycznej. Zaangażowanie w elektromobilność od 2011 roku jest wyrazemtroski o środowisko i dobrobyt obywateli. Rezultatem tego zaangażowania jestnagroda – National Environment Award w kategorii produkt-usługa w Hiszpanii,którą Irizar zdobył w 2016 roku.

Irizare-mobility został zainaugurowany w 2018 r. To pierwsza w Europie fabrykarozwiązań elektromobilnych, zaprojektowana i wyprodukowana w oparciu okoncepcje ekorozwoju z certyfikatem efektywności energetycznej typu A,maksymalnym dostępnym w Europie. Obejmuje magazyn i system ogrzewania wodyużytkowej, który działa wykorzystując nadwyżkę pary z przedsiębiorstwazlokalizowanego na sąsiedniej działce.

GrupaIrizar opracowuje i produkuje własne baterie w ramach umowy partnerskiejpodpisanej z Baskijską Agencją Energetyczną. Zapewnia również drugie życie swoimakumulatorom, dzięki czemu można je ponownie wykorzystać pod koniec ich cyklużycia w autobusach.

Obecniefirma jest zaangażowana w szereg projektów dotyczących gospodarki o obieguzamkniętym, w zakresie alternatywnych źródeł energii oraz w innych dużychprojektach europejskich, a wszystkie one przyczyniają się do przyszłościzrównoważonej mobilności.

Ichnajważniejszym założeniem jest stopniowa redukcja emisji CO2 i innychsubstancji zanieczyszczających środowisko, wraz z wprowadzeniem kryteriówśrodowiskowych dla projektowania produktów oraz promowanie poszanowaniaśrodowiska przez pracowników.


Komentarze