TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Irizar wprowadza i6s. PB idzie na emeryturę [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.12.2016 19:28:36
Irizar wprowadza i6s. PB idzie na emeryturę [FILM]

Rok po debiucie luksusowej wersji i8, hiszpański producent poszedł o krok dalej i pokazał na targach w Hiszpanii i Włoszech model i6s, który ma zastąpić jeżdżącą legendę "z guzem", czyli Irizara PB.

Jedno jest pewne ? łatwo mu nie będzie. Bo PB ? także w Polsce ? jest darzony niezwykłą estymą i mimo upływu tylu lat cały czas świetnie wygląda. Teraz przyszedł jednak czas na zasłużoną emeryturę?

Debiutant i6s

Prezentacja nowego autokaru odbyła się 17 października br. w siedzibie spółki w Ormaiztegi, potem 18 października w Madrycie w Museo del traje , a następnie 26 października w IBE-International Bus Expo w Rimini. Taka sekwencja zdarzeń i brak premiery na wystawie IAA 2016 w Hanowerze pokazuje dobitnie, jakie rynki są dla Hiszpanów najważniejsze. Generalnie ? jak zapewnia producenta ? nowe "szóstki" już dostępne są na wszystkich europejskich rynkach, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, Irlandii i Izraela, gdzie odpowiednie warianty pojawią się do końca 2017 roku. A co z Polską? Może polskiemu przedstawicielowi, czyli Grupie Wanicki, uda się ściągnąć nowe i6s na wiosenne Warsaw Bus Expo 2017 do Nadarzyna? Zobaczymy.

Design i komfort

Autokar Irizar i6s oczywiście ma wiele cech stylistycznych przejętych z flagowego okrętu Irizara, czyli i8, i podobnie jak on wyposażony został w najnowszą technologię. Mamy tutaj charakterystyczne przednie reflektorami LED, a linie pojazdu są bardzo wyraźne i agresywne,

Wnętrze pojazdu wyróżnia oświetlenie LED oraz niewidoczna multipleksowana architektura sieci CAN, która koordynuje i integruje całą elektronikę, umożliwiając diagnozowanie i gromadzenie danych poprzez złącze OBD. Do tego Irizar dołożył wymagane w Unii Europejskiej systemy awaryjnego hamowania i asystenta toru jazdy (AEB-LDW ) plus dotykowy ekran zarządzający systemem rozrywki oraz wydajniejszą klimatyzację.

Pasażerowie na pewno docenią nowe fotele, w których takie cechy jak komfort i funkcjonalność zostały uznane za priorytetowe. To w praktyce oznacza jeszcze bardziej ergonomiczne linie i szersze zagłówki.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych modeli, seria Irizar i6s spełnia normę bezpieczeństwa R.66.02 i posiada najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa czynnego w celu zagwarantowania stabilności oraz zmniejszenia ryzyka w awaryjnych okolicznościach.

Uniwersalność na medal

I na koniec kilka słów o ekonomii. Podobnie jak wszystkie nowowprowadzane pojazdy, także i6s imponuje wydłużonymi okresami między przeglądami ? to m.in. dystans do 100.000 kilometrów bez konieczności wymiany oleju. Do tego mamy oszczędny układ napędowy, czyli podobnie jak we wszystkich zintegrowanych pojazdach Irizara ? jednostkę Paccar (DAF) MX11 Euro 6. Jednak jak dodaje producent ? modele i6s będą też występowały na podwoziach innych marek, takich jak Scania, Iveco, MAN czy Mercedes-Benz.

Podsumowując ? stylistyka i szeroka oferta gabarytowa to od zawsze były mocną stronę hiszpańskich autokarów. Tym razem jest podobnie. Pojazdy z rodziny i6s występują w dwóch wysokościach: 3,5 m i 3,7 m i aż siedmiu długościach:

? to trzy wersje 2-osiowe o wymiarach 10,8, 12,2 i 12,9 m + wersja 13,2 m dostępna tylko w opcji integral;

? plus trzy wersje 3-osiowe o wymiarach 13.22 m, 14 m i 15 m długości.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Irizar
i6
i8
targi
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....