TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Irizar i8 dla piłkarzy poznańskiego Lecha
Marcin Jurczak - Opublikowano: 31.07.2017 12:40:15 5 komentarzy
Irizar i8 Integral w drodze na poznański INEA Stadion

Piłkarze Lecha Poznań mogą już korzystać ze swojego nowego autokaru. Do uroczystego przekazania dokumentów do pomalowanego w klubowe barwy Irizara doszło 30 lipca, przed INEA Stadionem w Poznaniu.

W uroczystym przekazaniu autokaru udział wzięli: prezes KKS Lech Poznań S.A., Karol Klimczak i prezes zarządu Biura Podróży OSKAR Janusz Szymański, nie zabrakło także sporej grupy kibiców. Drużyna piłkarska robi dziesiątki tysięcy kilometrów w ciągu roku, uczestnicząc w wyjazdach na mecze i powrotach na Bułgarską. Ważne aby środek transportu był bezpieczny i komfortowy. Ten autokar był robiony specjalnie na nasze zamówienie, więc wyposażenie, które jest w środku uwzględnia nasze potrzeby. Odległości, wysokości, szerokości, świetne siedzenia, zagłówki w których są ekrany: po to, aby albo odpocząć i się zrelaksować, albo popracować, obejrzeć mecze. Mam nadzieję, że autokar będzie nas woził tylko po trzy punkty – mówił Karol Klimczak, prezes Lecha.

Z pewnością trzeba stwierdzić, że jeszcze w Polsce żadna drużyna piłkarska nie miała tak dobrego autokaru. Najlepsze drużyny europejskie jeżdżą w takich warunkach – mówił Janusz Szymański, prezes firmy OSKAR. Biuro Podróży OSKAR od stycznia 2017 r. jest oficjalnym przewoźnikiem poznańskiego klubu. Na początku tego roku podpisano pięcioletnią umowę o współpracy, efektem czego jest przejęcie przez firmę obsługi przewozów Lecha. Już w styczniu przy okazji podpisania umowy informowano, że nowy autobus, wyprodukowany specjalnie dla poznańskiego klubu pojawi się w klubie za kilka miesięcy. Dziś jesteśmy świadkami jego premiery.

Elegancka linia Irizara doskonale komponuje się z barwami poznańskiej drużyny. Nowy nabytek poznańskiego klubu to Irizar i8 Integral w najdłuższej dostępnej wersji, mierzącej 14,98 m. Źródło napędu stanowi w nim 6-cylindrowy silnik DAF PACCAR MX-13 o pojemności 12,9 l i mocy 510 KM. Zarówno pod względem komfortu jak i urządzeń bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego to dziś autobusowa "pierwsza liga". Pojazd posiada wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa (ABS, ASR, stabilizacja toru jazdy, czujniki parkowania, aktywny tempomat, łącznie z systemami zapobiegającymi np. przyśnięciu kierowcy typu asystent pasa ruchu), pełen zestaw kamer monitoringu (kamery wewnętrzne i zewnętrzne), a także wszystkie urządzenia niezbędne do zachowania odpowiedniego poziomu komfortu (system strefowej klimatyzacji, możliwość podtrzymania odpowiedniej temperatury także na postoju itp.).

W oparciach skórzanych foteli zamontowano ekrany. Buspady pełnią kilka funkcji – mogą być wykorzystane jako urządzenia rozrywki – do gier czy filmów, ale także jako narzędzie do pracy. Zaletą urządzeń tego typu jest to, że katalog ich zastosowań jest niezwykle szeroki, w tym przypadku można je wykorzystać chociażby do analizowania meczów (oglądania powtórek, wybranych sytuacji meczowych), omawiania zadań czy strategii na najbliższe spotkanie. Dodatkowo, pod fotelami zamontowano szerokie podnóżki – co w połączeniu z odpowiednimi ustawieniami fotela daje możliwość zajęcia pozycji półleżącej. Nie bez znaczenia jest tu także liczba miejsc – aby zapewnić maksymalny komfort podróżowania, w autobusie znajdziemy 46 foteli dla pasażerów, podczas gdy "standardowo", w pojeździe 15-metrowym byłoby ich prawie 70. Co ciekawe, w tym autobusie nie ma ani jednej żarówki – mówi Janusz Szymański. Wynika to z faktu zastosowania oświetlenia LED we wszystkich podzespołach – zarówno do oświetlenia wewnętrznego, jak i zewnętrznego (w tym LEDowe przednie reflektory i światła z tyłu pojazdu).

Niebieski Irizar służyć będzie piłkarzom pierwszej drużyny Lecha, a w wolnym czasie – realizować także inne zadania przewozowe dla biura podróży OSKAR (autokar klubowy to jeden z pięciu Irizarów i8 we flocie przewoźnika). Bezpośrednio po prezentacji, zgromadzeni na niej kibice udali się na mecz ligowy. Piłkarze Lecha "wbili" tego wieczoru swoim przeciwnikom aż pięć bramek, tracąc jedną. Okazałe zwycięstwo "gospodarzy" – czy można było lepiej wyobrazić sobie uroczystą prezentację nowego autokaru?


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Irizar
 • Poznaniak – 31.07.2017

  Hiszpański autokar? A czego nie Solaris z pod Poznania?

 • hohi – 31.07.2017

  dlatego żeby się na mecze nie spóźniali przez ciągłe awarie

 • Funclub – 31.07.2017

  Te i8 wcale nie są lepsze pod względem awarii ;-)

 • Zainteresowan – 01.08.2017

  Pierwszegoni8 w ekstraklasie miałam Wisła szanowny prezesie Oskara,Powodzenia dla kierowcy Duzaaaa skrzynka narzędziowa i zestaw maneli to w i8 podstawa..

 • i8 – 01.08.2017

  Czy ktoś mi wyjaśni jaki jest sens zaklejania okien? Przecież to chore. Naprawdę nie można zaprojektować grafiki tak żeby wyglądała ładnie i była spójna z linią autokaru, a jednocześnie pozostawić okna odsłonięte??

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....