TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Irisbus Iveco dostarczy 585 podwozi dla RPA
IRISBUS IVECO - Opublikowano: 10.06.2009 07:55:07
Irisbus Iveco dostarczy 585 podwozi dla RPA

W ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej (Football World Cup 2010), Irisbus Iveco dostarczy łącznie 585 podwozi EuroRider dla lokalnego producenta zabudów autobusowych , firmy Dubigeon. Po okresie nieobecności na południowo-afrykańskim rynku włoski producent wraca tutaj w dobrym stylu Zamówienie na 585 szt. podwozi potwierdza jego pozycje wicelidera na autobusowym rynku RPA (o masie powyżej 8,5 t DMC). Obecnie dzięki dostawom podwozi na poziomie 315 szt. udział Iveco wynosi ok. 22%. Docelowo powinien on jeszcze wzrosnąć, gdyż roku firma zobowiązała się do końca br. dostarczyć kolejną partię –270 podwozi EuroRider.

Wszystkie konstrukcje zostały bądź zostaną wyprodukowane w fabryce koncernu Irisbus w Barcelonie, która specjalizuje się w budowie autobusów turystycznych i właśnie podwozi. Specjalnie dla potrzeb Południowej Afryki została opracowana wersja z kierownicą po prawej stronie. W odmianie dwuosiowej, 12-meterowej, podwozia EuroRider są wyposażone w silniki Iveco Cursor 8. Łącznie zostanie wyeksportowanych 40 szt. tego typu konstrukcji. Zdecydowana większość zamówionych pojazdów to wersje trzyosiowe, o długości 13,8-metra (545 szt.), gdzie włoski producent stosuje silniki Cursor 10. Wszystkie podwozia zostaną zabudowane w lokalnej firmie nadwoziowej Dubigeon, która należy do przewoźnika Putco Limited (Public Utility Transport Corporation), która od lat jest partnerem Irisbus Iveco. To największa firma transportowa w tej części kontynentu, do której należy 1800 autobusów międzymiastowych i turystycznych. Obsługuje ona głównie najbardziej rozwinięty ekonomicznie region w kraju –pomiędzy Johannesburgiem a Pretorią. Serwis podwozi zapewni sieć Iveco, która pokrywa łącznie 24 kraje w południowej i centralnej części Afryki. To jeden z najlepszych wyników w tej części świata. Zaprezentowane zdjęcia przedstawiają autobus międzymiastowy o długości 13,8-metra, zabudowany przez firmę Dubigeon. Jego pojemność to 80 miejsc siedzących i 28 stojących, co łącznie daje imponujący wynik 108 miejsc.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Iveco
podwozie
RPA
Irisbus
EuroRider
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....