TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Invest-Mot wykupił udziały AMZ w Ursus Bus
InfoBus.pl - Opublikowano: 05.02.2018 15:46:51
Invest-Mot wykupił udziały AMZ w Ursus Bus

Spółka Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno S.A. 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus S.A., produkującej autobusy i trolejbusy. Tym samym Ursus potwierdza swój kurs na elektromobilność, a AMZ schodzi z autobusowej sceny.

-"Spółka Invest-Mot odkupiła od AMZ Kutno SA 29,26 proc. akcji w spółce Ursus Bus SA, specjalizującej się w produkcji autobusów elektrycznych, trolejbusów oraz tradycyjnych autobusów spalinowych. Transakcja wpisuje się w strategię Grupy Kapitałowej, koncentrującej się między innymi na rozwoju segmentu elektromobilności - czytamy w komunikacie opublikowanym przez należącą do Invest-Motu spółkę Pol-Mot.

Z kolei Pol-Mot kontroluje giełdowego Ursusa, w którym posiada 46,6 proc. udziałów.

- Wszystkim nam zależy na coraz lepszej wycenie akcji Ursusa na giełdzie, chcemy docenić inwestorów, którzy – tak jak wiodący akcjonariusze – wiążą się z Ursusem na dłużej – powiedział Andrzej Zarajczyk, prezes Zarządu POL MOT Holding SA - Elektromobilność to jedna z szybciej rozwijających się gałęzi naszej gospodarki, a my chcemy zostać beneficjentem jej dalszego rozwoju, dlatego podjęliśmy decyzję o odkupieniu akcji od firmy AMZ Kutno. Ekologiczna rewolucja dotyka coraz więcej miast. Samorządy decydują się na zakup elektrycznych autobusów, co przynosi korzyści nie tylko gospodarce i branży, ale przede wszystkim społeczeństwu."

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na roszady w Ursus Busie, akcje spółki drożeją dziś o blisko 4 proc. Warto jednak pamiętać, że zakup udziałów AMZ-tu poprzedziła spora wyprzedaż akcji Ursusa, co obniżyło notowania spółki.

Wyniki Ursus Busza rok 2017

W 2017 roku spółka Ursus Bus zebrała rekordowa pulę zamówień - razem na łącznie 100 pojazdów (85 autobusów i 15 trolejbusów) dla sześciu różnych miast, w tym: Szczecinka, Katowic, Zielonej Góry, Lublina, Środy Śląskiej i Łomianek. Co ważne, przeważającą większość zamówionej puli stanowią pojazdy z napędem elektrycznym. Aż 80 jednostek produkowanego taboru wyposażonych będzie w silnik elektryczny. Na tym nie kończą się sukcesy lubelskiego producenta. Aktualna wartość zamówień na 2018 rok na dostawę elektrycznych autobusów przekroczyła 180 milionów złotych, stanowiąc ponad 20-proc. udziału w przychodach całej grupy.

-"Zeszły rok był dla nas przełomowy pod wieloma względami. M.in. wygraliśmy największy w Europie przetarg na dostawę autobusów elektrycznych oraz przygotowaliśmy prototyp w pełni elektrycznego samochodu dostawczego ELVI. Nasze oczekiwania względem obecnego roku są równie wysokie – podkreśla Karol Zarajczyk, prezes zarządu Ursus SA.

Ursus SA inwestuje w segment elektromobilnego transportu, nie zapomina jednak o swojej podstawowej działalności, jaką jest produkcja ciągników rolniczych, gdzie spółka stale poszerza portfolio swoich rynków eksportowych.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
elektrobus
Ursus
AMZ Kutno
  • Paweł Więckowski – 05.02.2018

    Bo te autobusy były kulą u nogi AMZtu. Wyprodukowali parę sztuk raczej jako prototypy do testów, które potem zaczęły jeździć po Kutnie. Nie reprezentowały sobą nic rewelacyjnego. A czy faktycznie Ursus wejdzie do tej pierwszej ligi to się dopiero okaże- jakoś nie błysnęli póki co. Poza tym ta stylistyka "Śmisznego" jest co najmniej paskudna. PS.Wiem co piszę. Dowód poniżej ;)

  • Michał Skrzecz – 06.02.2018

    No coz te autobusy sa stara konstrukcja z AMZ i nie porywaja stylistyka a wrecz sa tandetne. Do pierwszej ligii to poki co im bardzo daleko. Zarowno do pioniera elektrobusow i zachodnich koncernow.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....