TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

InterUrbino podbija Włochy. Mega kontrakt Solarisa!
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.10.2016 14:19:54 6 komentarzy
Rekord Solarisa stał się faktem. (fot. Solaris)

Na początku roku Solaris informował o pozyskaniu zamówienia na dostawę 300 autobusów międzymiastowych InterUrbino do firmy Cotral, która realizuje przewozy międzymiastowe w regionie Lacjum w środkowych Włoszech. Dodatkowo klient może skorzystać z opcji zwiększenia dostaw o 20%, czyli do 360 pojazdów. Wówczas będzie to największe jednorazowe zamówienie w historii dotychczasowej działalności producenta z Bolechowa.

Pojazdy zamówione przez firmę Cotral to międzymiastowe autobusy Solaris InterUrbino 12. Dostawy modeli zaczęły się w połowie października tego roku. Do końca 2016 do Włoch pojedzie łącznie 60 InterUrbino. Pozostałych 240 sztuk zostanie dostarczonych w dwóch kolejnych latach.

"To największe jednorazowe zamówienie na dostawę autobusów InterUrbino w historii naszej firmy. Jest to tym większy sukces, że zdobyliśmy je we Włoszech, które są jednym z naszych najważniejszych rynków eksportowych. Chciałbym bardzo podziękować naszemu partnerowi, który obdarzył nas ogromnym zaufaniem. Możemy zapewnić, że dołożymy wszelkich starań, aby pasażerowie korzystający z usług firmy Cotral byli w pełni usatysfakcjonowani, z zakupu nowych pojazdów" ? powiedział dr Andreas Strecker, prezes Zarządu Solarisa.

"Systematyczna praca wykonywana od 10 lat przez zespół Solaris Italia pozwoliła nam na osiągnięcie tego sukcesu. Jesteśmy naprawdę dumni z faktu, że możemy zostać dostawcą firmy Cotral SPA, która jest największym we Włoszech przewoźnikiem międzymiastowym" ? powiedział Alberto Fiore, dyrektor generalny Solaris Italia.

Nowoczesne InterUrbino 12 będą obsługiwały linie regionalne obszaru administracyjnego regionu Lacjum, położonego w środkowej części Półwyspu Apenińskiego. Źródłem napędu w międzymiastowych Solarisach są silniki DAF MX-11. To jednostki o mocy 240 kW i pojemności skokowej 10,8 l, które spełniają restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6. Autobusy zostaną wyposażone w składający się z pięciu kamer nowoczesny system monitoringu, który umożliwi obserwację wnętrza, drugich drzwi, a także obszaru za pojazdem.

Ponadto InterUrbino będą posiadały system liczenia pasażerów oraz system zapowiedzi głosowej. Łącznie 53 pasażerów będzie mogło podróżować na wygodnych fotelach ze zintegrowanymi zagłówkami. Dodatkowo w autobusie przewidziano 16 miejsc dla stojących podróżnych. Komfortowe warunki, nawet w najgorętsze dni, zapewni wydajna klimatyzacja. Większe bagaże będą przewożone w lukach o objętości 5,2 m3, które zamontowano pod podłogą pojazdu, podręczne przedmioty podróżujący będą mogli umieścić na półkach nad siedzeniami.

Kontrakt z firmą Cotral to pierwsze zamówienie dotyczące autobusów międzymiastowych z rynku włoskiego na tak dużą skalę. Dotychczas polski producent dostarczył 60 sztuk autobusów międzymiastowych InterUrbino na włoski rynek. Po tamtejszych drogach jeździ już w sumie ponad 600 pojazdów polskiego producenta.

To również jedno z największych zamówień w dwudziestoletniej historii Solarisa. Plasuje się ono na drugim miejscu ? tuż za zrealizowaną w 2009 roku dostawą 320 autobusów do Aten. Jeśli jednak firma Cotral skorzysta z przysługującej jej opcji zwiększenie zamówienia do 360 sztuk pojazdów, będzie to wówczas rekordowy kontrakt.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
InterUrbino
Włochy
Cotral
 • sopbus – 28.10.2016

  Brawo,Sukces jak będą robili więcej na eksport to może wreszcie mniej będzie Solarisa w Polsce,bo już się robi nudny.

 • tantus – 28.10.2016

  Jak widać, popyt na nowe, porządne autobusy międzymiastowe jest. Tyle, że nie w Polsce.

 • TomTom – 28.10.2016

  Pierwsza sztuka już jeździ z pasażerami:)

 • TT – 28.10.2016

  Świetny autobus. Bardzo ładna linia. Jedna uwaga - lewa wycieraczka szyby powinna być nad prawą. Byłoby o wiele lepiej. Wyeliminowałoby to również chlapanie na stronę kierowcy kiedy wycieraczki wracają do wstępnego ustawienia. Wycieraczki powinny być również ustawione w poziomie, a nie krzywo jak to czasami jest. To zdecydowanie poprawia wygląd.

 • Uczcie się od nich. – 29.10.2016

  WIDAĆ DOKŁADNIE co potrafią HANDLOWCY Solarisa ! Tylko pogratulować IM. Bo to auto to "szkoda gadać"UCZCIE SIĘ CAŁA RESZTO nieudaczników. SUPER HANDLOWCY !

 • "autobus" – 31.10.2016

  Konstrukcja jakby z przypadku. Kilka lat temu musieli coś takiego chyba pokazać, to zrobili TO... Wiele dziwnych rzeczy od tamtego przypadku, i półki bagażowe ZE SZKŁA ???

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....