TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

InnoTrans 2018: Święto elektrycznych autobusów [TRANSMISJA]
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.09.2018 20:00:03
Autobusy na Innotrans 2018: elektryczne święto [TRANSMISJA]

Jutro - 17 września - startują międzynarodowe targi transportu publicznego Innotrans we Berlinie. Dla nas najważniejsza jest konferencja prasowa Solarisa - pierwsza po przejęciu przez CAF - o 13:45. Zapraszamy na transmisję na naszą stronę FB https://www.facebook.com/pg/TransInfoPL

Tegoroczne premiery targowe Solarisa w Berlinie koncentrują się na pojazdach bezemisyjnych. Piąta z rzędu edycja InnoTrans (18-21 września) z udziałem producenta jest miejscem premiery trolejbusu Nowe Trollino 12 dla Gdyni oraz elektrycznego Nowego Urbino 12 dla Frankfurtu nad Menem. Oba modele z najnowszymi rozwiązaniami w segmencie elektromobilności.

Solaris przedstawi także najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące ogrzewania, chłodzenia oraz układu kierowniczego skupiające się na ograniczeniu zużycia energii, jak również kompleksowe prowadzenie inwestycji, które obejmuje nie tylko dostawę autobusów i systemów ładowania, ale także zapewnia przygotowanie ich instalacji łącznie z pracami budowlanymi.

Nowością jest również system zdalnej diagnozy autobusów elektrycznych eSConnect. Usprawnia on i wspiera możliwości diagnostyczne i serwisowe oraz umożliwienia analizę specjalistycznych danych gromadzonych przez pojazd.

Pozostałe autobusy na Innotrans 2018

 • Alstom APTIS - międzynarodowy gigant po raz kolejny zaprezentuje koncepcyjny autobus elektryczny Aptis. Cały czas koncern nie może ruszyć z produkcją seryjną tego modelu - z powodu licznych modyfikacji. Wstępna data to lato 2019. Aktualnie firma wyprodukowała trzy takie prototypy. Najnowszy posiada baterie kobaltowe (NMC) firmy Forsee. W zależności od liczby modułów może osiągnąć zasiąg od 150 km do 250 km.

 • ColumBus - to międzynarodowy klaster-projekt, który bazując na energooszczędnych komponentach ma dać w efekcie super europejski autobusu elektryczny. Nazwa tego projektu to Columbus, a zaangażowane są tutaj takie firmy jak Aurora (klimatyzacja), Kieback-Schäfer (projektowanie), SMA (fotowoltaika), Bitzer (sprężarki), Cellofoam (materiały izolacyjne), Farhym (wykładziny wewnętrzne), Kiel (siedzenia) i Schunk (pantografy). Ponadto "ColumBus" wspierają Continental i Hella. Co jeszcze ciekawsze - prototypowy pojazd bazuje na autobusie elektrycznym Göppel Go4City 12.

 • Ebusco - Holendrzy to jedni z pionierów elektrobusów w Europie. W Berlinie pokażą swoje kolejne dzieło - Ebusco 2.2.  Z tego co wiemy to bazowy pojazd powstał już nie w fabryce Golden Dragon, a w BCI. Oba zakłady zlokalizowane są w Chinach. Zmiana fabryki została wymuszona przez klientów - m.in. z Australii - którzy poszukiwali lepszej jakości pojazdów.

 • K-BUS - czyli austriacki elektryczny minibus znanej firmy Kutsenits z panelem fotowoltaicznym Technologia napędowa pochodzi od elektrycznego Nissana ENV 200. Natomiast ultra-lekkie podwozie i nadwozie od K-bus. Pojazd ma długość 5875 mm, rozstaw osi 3400 mm przy szerokości 2060 mm. DMC to 3 500 kg, a pojemność to ośmiu pasażerów plus kierowca plus wózek inwalidzki. Wystawiony w Berlinie prototyp ma pojemność baterii 24 kWh (maksymalnie to 40 kWh. Panele słoneczne zapewniają 4 kWh, co odciąża główny akumulator i tym samym zwiększa zasięg.

 • Sileo - niemiecko-turecki projekt z Salzgitter pokaże w Berlinie przegubowy model Sileo S 18 - znany z targów Busworld w Kortrijk. Równolegle firma od jakiegoś już czasu pracuje nad wersję dwuprzegubową - S 24, jednak jej nie będzie w Berlinie.

 • VDL - Holendrzy w Berlinie pokażą swojego przegubowego bestsellera, czyli Citea SLFA-181 Electric w wersji BRT.

 • Voith - to jedna z najciekawszych prezentacji. Niemiecki producent - na bazie Nowego Urbino 12 - opracował własny autobus elektryczny, który oczywiście zareklamować autorski układ napędowy - z silnikiem centralnym o mocy 260 kW i maksymalnym momencie obrotowym 2250 Nm. Do tego dochodzi litowo żelaza fosforan akumulator, własny falownik i inteligentny system zarządzania energią. Voith obiecuje zasięg ok. 200 km i czeka na dalszy rozwój baterii

Wszystkie autobusy wystawione zostaną na terenie zewnętrznym w Sommergarten Bus Display.

Elektryczne komponenty

Ponadto w Berlinie zobaczymy licznych dostawców komponentów do autobusów elektrycznych - w tym oczywiście sporo znanych nam firm z Polski. Na Innotrans pojawią się m.in. takie firmy jak:

 • RUNOTEX

 • Mera Systemy Sp. z o.o.

 • ASTROMAL Sp. z o.o.

 • S.Z.T.K TAPS - MACIEJ KOWALSKI

 • Enika Sp. z o.o.

 • EC Engineering Sp. z o.o.

 • Medcom Sp. z o.o.

 • DYSTEN Sp. z.o.o.

 • NOVAMEDIA innovision Sp. z o.o

 • Schaltbau Refurbishment z modułową ładowarką EVA-400 Qube.

 • Schunk z pantografami SLS 102 i odwróconym pantografem SLS 201

 • Akasol - producent akumulatorów NMC dla Mercedes-Benz E-Citaro oraz Volvo 7900 Electric.

 • Forsee - producent baterii NMC - m.in. dla marki Heuliez.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
Innotrans
elektrobus
trolejbus

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....