TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Informacja pasażerska wkrótce w Gdańsku?
Karol Wach - Opublikowano: 04.12.2007 14:13:53 3 komentarze
Informacja pasażerska wkrótce w Gdańsku?

Jednym z polskich miast, w których na przystankach zamontowane zostały elektroniczne tablice informacyjne była Zielona Góra. Kilkanaście tygodni wcześniej pojawiły się w Koninie. Niebawem dołączy do nich Gdańsk. Podobne udogodnienia dla pasażerów są również montowane na niedawno zmodernizowanej trasie tramwajowej w warszawskich Al. Jerozolimskich.

Pytanie „kiedy wreszcie doczekam się na autobus czy tramwaj?”- zadawał sobie chyba każdy pasażer komunikacji miejskiej. Częstokroć, zwłaszcza wtedy gdy pojazd się spóźniał, podróżni denerwowali się. Być może już niebawem gdańszczanie nie będą mieli powodów do zbytecznego szargania nerwów. Władze Gdańska wspólnie z Zarządem Transportu Miejskiego przygotowują bowiem projekt, zakładający wprowadzenie tablic elektronicznych. Będą one informowały pasażerów o rzeczywistym czasie przyjazdu autobusów i tramwajów.

Liczyć się trzeba jednak z tym, iż nowoczesny system informacji pasażerskiej nie poprawi punktualności komunikacji. Mimo to może on, chociaż w niewielkim stopniu ułatwić życie osobom korzystającym z gdańskiej komunikacji.

- Pojazdy zostaną wyposażone w urządzenia GPS, które będą wysyłały do centrali ruchu dokładne informacje o swoim położeniu. Na podstawie tych danych, na tablicy elektronicznej zamontowanej na przystanku wyświetli się informacja, za jaki czas autobus bądź tramwaj przyjedzie na przystanek - tłumaczył w Radiu Gdańsk Oskar Białowąs z Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

Nowe tablice pojawią się prawdopodobnie w przyszłym roku, najpierw na najważniejszych przystankach. - Obietnica, która padła na ostatniej sesji Rady Miasta jest taka, że tablice będą w 2008 roku. Mam nadzieję, że już w pierwszej jego połowie –mówi w portalu trojmiasto.pl radna Agnieszka Pomaska.

Tak zwany dynamiczny system informacji pasażerów to standard w krajach zachodnich. W Polsce dopiero raczkuje. Pierwszym miastem, które zdecydowało się na jego wprowadzenie była Zielona Góra. Tablice świetlne, które zamontowano na 11 przystankach działają tam od początku 2007 roku. Urządzenia pokazują trzy najbliższe odjazdy autobusów w czasie rzeczywistym, informują o ewentualnych utrudnieniach typu: objazdy , remonty ulic, itp. Tablice te są czytelne ze znacznej odległości dzięki wyraźnym kolorom i dużej czcionce. System kosztował 900 tys. zł.

Lada dzień podobne tablice zaczną działać w Warszawie. Ustawiono je przy trasie tramwajowej w Al. Jerozolimskich, która niedawno została oddana do użytku po remoncie. Warszawski system informacji pasażerskiej powstaje przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej.

Opracowano na podstawie www.trójmiasto.pl .    
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
Gdańsk
ZTM
przystanek
 • Tomek – 05.12.2007

  Nieprawda- pierwszy taki system pojawił się już w 1997 r. w Lubinie i był jednym z najnwocześniejszych w Europie jak na ówczesne czasy. W 2007 r system ten unowocześniono. Dziwi nie fakt, że autor tego artykułu popełniłk kardynalny błąd, tym bardziej, że na tym samym portalu kilka miesięcy temu był artykuł o lubińskim systemie GPS.

 • KW – 05.12.2007

  Proszę wskazać coś, co potwierdzi powyższą teorię.

 • SMG – 06.12.2007

  A Łódź , autor nic nie wspomniał o takich tablicach przy okazji budowy ŁTR :[

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....