TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Powstał Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.04.2017 19:00:15 21 komentarzy
Powstał Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego

W środowisku komunikacyjnym pojawił się nowy podmiot ? Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego z siedzibą w Warszawie. Związek został zarejestrowany 21 marca 2017 r.

-"Chodzi o to, by wspólnie podejmować działania na rzecz współpracy z innymi organizacjami pracodawców, w celu kształtowania harmonijnego rozwoju gospodarki ze szczególnym uwzględnieniem branży komunikacyjnej ? mówi Jan Kuźmiński, prezes zarządu PZPTP. - Niezwykle istotne jest by Związek mógł oddziaływać na kształtowanie ustawodawstwa w taki sposób, aby wspierało rozwój gospodarki oraz uwzględniało prawa i interesy pracodawców."

Istotą Związku jest także promowanie idei przedsiębiorczości oraz promocja transportu miejskiego jako ekologicznego środka komunikacji, co w konsekwencji ma podnieść społeczną świadomość na temat korzyści płynących z komunikacji zbiorowej wobec indywidualnego środka transportu.

-"Do zadań Związku należeć będzie również występowanie do organów posiadających inicjatywę ustawodawczą z wnioskami oraz opiniami w zakresie aktów prawnych dotyczących interesów pracodawców w zakresie: prawa, ekonomii oraz organizacji i zarządzania. Związek ma również nieść pomoc członkom w rozwiązywaniu problemów organizacyjnych i prawnych ? podkreśla Rafał Świerczyński, wiceprezes zarządu Związku.

Kontra IGKM?

Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego ma charakter dobrowolny i nie wyklucza udziału w innych branżowych stowarzyszeniach czy związkach. Dlatego można powiedzieć, że ma być bardziej skutecznym uzupełnieniem działań Izby Gospodarczej Komunikacji Miejskiej z szczególnym naciskiem na merytorykę. Jak podkreślają pomysłodawcy, Polski Związek Pracodawców Transportu Publicznego nie powstał jako konkurencja dla innych podmiotów zrzeszających organizatorów i operatorów komunikacji miejskiej.

Siła związku

Warto też podkreślić różnice formalno-prawne pomiędzy różnymi bytami organizacyjnymi, jak "izba", "stowarzyszenie" czy właśnie "związek", który z racji ustawy o organizacjach pracodawców ma dużo większe prawa i oddziaływanie. To podmiot, który na mocy wspomnianej ustawy, ma prawo do zabierania głosu, negocjowania stanowisk i wypracowywania konkretnych rozwiązań na rzecz swoich członków. Związek to także podmiot, którego głos jest kluczowy dla ustawodawcy.

-"Powszechnym jest świadomość wśród podmiotów związanych z miejskim transportem publicznym, że niewystarczające oddziaływanie i brak skuteczności w rozwiązywaniu problemów tego środowiska przez istniejące organizacje, powoduje negatywne wpływ na procesy legislacyjne ? zauważa Roman Urbańczyk, wiceprezes zarządu PZPTP. - Tym bardziej trzeba dostrzec ideę powstania podmiotu, którego założyciele dążą do wypracowania silnego modelu oddziaływania na zmiany prawno-organizacyjne w obszarze komunikacji miejskiej."

Ojcowie założyciele

Wśród założycieli Związku są podmioty zarówno zrzeszone w Izbie Gospodarczej Komunikacji Miejskiej, czy UITP, jak i podmioty spoza tych organizacji, w tym najwięksi organizatorzy komunikacji miejskiej w Polsce. Do Polskiego Związku Pracodawców Transportu Publicznego należą przewoźnicy oraz organizatorzy komunikacji miejskiej (np. MZA Warszawa, ZTM Warszawa, MPK Łódź, MPK Kraków, MPK Lublin, ZTM Lublin, MPK Olsztyn, KPKM Białystok, KZKGOP, MZK Grudziądz).

Również skład zarządu PZPTP pozwala założyć, że projekt ten będzie miał silne podstawy do zrealizowania postawionych celów przez grupę założycieli Związku, wśród której znajdują się osoby i podmioty najbardziej zaangażowane w rozwój tego środowiska. Prezesem zarządu jest Jan Kuźmiński (MZA Warszawa), a wiceprezesami: Rafał Świerczyński (MPK Kraków) oraz Roman Urbańczyk (KZK GOP).


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
akcja
PZPTP
 • Janosik – 04.04.2017

  Nareszcie ktoś zaczyna działać. Marazm i brak skuteczności to podstawa działania "zasiedzialych " zarządów znanych nam izb i izdebek :) Życzę powodzenia !!!

 • SSM – 04.04.2017

  Brawo ^1000

 • gorol – 04.04.2017

  Czas najwyższy

 • pazdek – 04.04.2017

  Oj dobrze ! Izba to tylko turniej piłki o puchar preza ;)

 • Piotrek – 04.04.2017

  Może w końcu nowa świeżość w tej branży

 • Jurek – 04.04.2017

  Czyli można :-)

 • gutek – 04.04.2017

  Początek końca Izby hehe..

 • Zigi – 05.04.2017

  Silna reprezentacja największych miast. Jest szansa że coś ruszy się logistycznie dla branży.

 • Zbigniew – 05.04.2017

  Nareszcie będą reprezentowane interesy komunikacji miejskiej, czego dotychczas brakowało. Gratuluję Panowie

 • User – 05.04.2017

  Z tego, co ja widzę, to panowie założyciele stanowią trzon rady nadzorczej IGKM. Moim zdaniem to działanie na szkodę Izby i podstawa do daleko idących kroków wobec panów prezesów.Ponadto, jeśli dobrze pamiętam, to aktualne przepisy nie pozwalają na łączenie stanowisk np. prezesa zarządu spółki X (np. MPK Kraków) z funkcją w innym organie zarządczym innego podmiotu. Czyli idąc dalej, panowie prezesi muszą zrezygnować z jednego z tych stanowisk.Co więcej, przepisów jest złamanych nieco więcej i twierdzenia o możliwym wpływie na procesy legislacyjne nowego tworu można między bajki włożyć. Niby prawnicy w tym szacownym gronie, a prawa nie znają...Mitomania, z góry skazana na porażkę. Ot, co.

 • VWC – 05.04.2017

  Ciekawe jak niektórzy Panowie ze zdjęcia wytłumaczą swoją bierność w Izbie jej członkom - brak aktywności w tematach o których mówią powyżej.Uzupełniając kolegę powyżej zalecam zapoznanie z art 16 Ustawy o organizacjach pracodawców w połączeniu art. 24 Ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego. Chcąc realizować postawione sobie cele należy przystąpić do istniejącej już Federacji lub Konfederacji opłacić składki i działać w innych uwarunkowaniach niż w IzbieGratuluje optymizmu założycielom oraz powyżej komentującym.

 • Robert – 05.04.2017

  Dobry pomysł. A gdzie i z kim się kontaktować by się do tego zapisać?

 • Prawnik – 05.04.2017

  User widać ze nie znasz prawa. Izba to nie spółka i zasiadanie w zarządzie jest możliwe. Ucz się lepiej i nie siej głupoty :)

 • Organzizator :) – 05.04.2017

  Brawo KZK GOP i ZTM Warszawa !! A gdzie krakowski ZIKIT? czy dołączy?

 • Członek IGKM – 05.04.2017

  VWC - przecież dokładnie tak będzie. Ten pomysł był już na zgłaszany, ale Izba nie była NIESTETY zainteresowana. Tych panów wszyscy znają i wiedzą, że to "nowa fala", która niestety walczy z wiatrakami w Izbie wspieraną przez starą zachodnią nomenklaturę.

 • zdrowas wawa – 06.04.2017

  Ze skladek od firm (czyli srodkow publicznych ) nowy zarzad bedzie sobie wyplacal kase do prywatnej kieszeni . Nie udalo sie wyprowadzic kasy z Izby to wyplaca sobie z przelany h pieniedzy z wlasnych firm . Ot nowe myslenie i nowi Misiewicze transportowi Ŕ

 • czlonek niezalezny – 06.04.2017

  A w zarzadzie to same politruki nowej generacji przyniesione w teczkach przez prezydentow miast. Koledzy transportowcy trzeba tych degeneratow wypieprzyc z rady nadzorczej IGKM . W przyszlym roku stracic moga stolki wiec juz sie ustawili a jak prezes izby pojdzie na emeryture to sie pozabijaja o wolny stolek . Co za banda

 • User – 06.04.2017

  Pana Prawnika gorąco zachęcam do lektury ustawy wprowadzającej nowe zasady wynagrodzeń (tzw. nowa kominowa) oraz co najmniej dwóch kolejnych ustaw, których tytuły pozwolę sobie zachować dla siebie. Kombinujcie sami, skoroście tacy mądrzy. Z komentarzy chyba jasno wynika, że udało wam się nieźle wdepnąć. Życzę powodzenia na dalszej drodze życia.

 • Razem działajmy – 08.04.2017

  Zamiast się cieszyć że komunikacja publiczna zyska nowe możliwości w rozwiązywaniu problemów i legislacji to znowu mam jad ludzki na tych którym coś się chce robić i działać. Dajmy im się wykazać po owocach ich poznacie :)Dowiadywalem się i WSZYSCY pracują bezpłatnie. Nie ma żadnej agitaci przeciwko IGKM i ich czonkom. Współpracujemy a nie wyniszczajmy się nawzajem. Zmiana w IGKM jest blisko każdy kiedyś idzie na emeryturę.

 • Członek IGKM – 09.04.2017

  Problem w tym, że komunikacja miejska NIE zyska żadnych nowych możliwości, ponieważ samo zawiązanie nowej organizacji jeszcze do niczego nie uprawnia. Mamy tutaj ograniczenia ustawowe i tyle.Na dzisiaj jedynym podmiotem, który jest traktowany poważnie przez legislaturę, jest IGKM - czy się to komuś podoba, czy nie. I to w IGKM powinno dojść do ewentualnych zmian, a z tego, co widzę, to panowie chyba chcą ten podmiot opuścić.

 • Widz – 16.05.2017

  Pytanie: To ma być nowy podmiot? Przecież trzon tego związku tworzą osoby z obecnej Rady Nadzorczej IGKM?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....