TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IGKM w ofensywie. Poseł pyta Ministra o ustawę
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.09.2016 11:10:23 2 komentarze
IGKM w ofensywie. Poseł pyta Ministra o ustawę

Podkarpacki poseł Kazimierz Moskal stał się sejmowym przedstawicielem środowiska komunikacji miejskiej i pyta Jerzego Szmita z MIB o niepokojące branżę zmiany w ustawie o transporcie zbiorowym.

Jak informuje poseł, Izba sama w tej sprawie zwróciła się także do Ministerstwa pismem z dnia 17 sierpnia br, formując wiele zastrzeżeń do propozycji zmian w ustawie o ptz. Dotyczą one:

 • zmiany charakteru przewozów użyteczności publicznej, która przewiduje, że przewozy o charakterze użyteczności publicznej będą mogły być tworzone wyłączni na tych liniach, które nie będą obsługiwane przez przewoźników komercyjnych na zasadach rynkowych;

 • przekazywania przewoźnikom komercyjnym możliwości ubiegania się o dopłaty z budżetu państwa z tytułu honorowania ulg ustawowych;

 • zróżnicowania opłat za korzystanie z przystanku ze względu na wielkość autobusu z podziałem na jego pojemność przestrzeni pasażerskiej.

IGKM przedstawiła także inne zagadnienia, które należałoby wziąć pod uwagę przy dyskusji nad nowelizacją ustawy, a które to zagadnienia są bardzo istotne dla członków IGKM m.in.:

 • doprecyzowanie definicji "komunikacji miejskiej", w szczególności poprzez określenie, że przewóz ten wykonywany jest tylko i wyłącznie przez operatora publicznego transportu zbiorowego oraz wyłączenia z tej definicji gmin miejsko- gminnych, na obszarze których linie komunikacyjne mogą przebiegać m.in. wyłącznie przez obszar wiejski, a co w myśl definicji komunikacji miejskiej wyłącza prawo do otrzymywania dopłaty do biletów ulgowych z budżetu państwa;

 • podniesienia dotychczasowej opłaty za zatrzymywanie się na dworcach, których właścicielem lub zarządzającym jest samorząd;

 • dopuszczenie możliwości posiadania w autobusie wykonującym komunikację miejską rozkładów jazdy w formie elektronicznej, a nie tylko w wersji papierowej.

-"Mam nadzieję, że głos środowiska zrzeszonego w IGKM zostanie wzięty pod uwagę, by wypracowane rozwiązania sprzyjały rozwojowi branży transportu pasażerskiego, który sprosta oczekiwaniom pasażerów i wyzwaniom przyszłości ? podsumował swoją interpelację poseł Kazimierz Moskal i na koniec sformułował trzy pytania:

1. Czy znane jest Panu Ministrowi pismo IGKM w sprawie zapowiedzi zmian w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym?

2. Jakie jest stanowisko Ministerstwa w sprawie zawartych w piśmie zastrzeżeń do propozycji zmian w ustawie?

3. W jakim stopniu Ministerstwo w przygotowywanych zmianach legislacyjnych zamierza uwzględnić zagadnienia poruszane przez IGKM?

Czekamy na odpowiedź z Ministerstwa, a TUTAJ list IGKM, dotyczący niepokojących komunikację miejską zapowiedzi zmian w ustawie o publicznym transporcie zbiorowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
IGKM
sejm
ustawa
MIB
 • Uy – 29.09.2016

  W końcu ruszyli tyłki, tak trzymać i nieodpuszczać lobby busowemu

 • Yolo – 30.09.2016

  Brawo. Nie odpuszczac. Dobra ustawa była.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....