TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IGKM na wirusowym froncie: od dezynfekcji po finanse
InfoBus.pl - Opublikowano: 20.03.2020 13:00:27
IGKM na wirusowym froncie: od dezynfekcji po finanse; fot. MKS Dębica

Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej stara się pomóc miejskim przedsiębiorstwom w tym bardzo trudnym okresie.

-"Zaczęliśmy od zgłaszania braków środków dezynfekujących w przedsiębiorstwach komunikacji miejskiej, a teraz informujemy rząd o kłopotach finansowych – mówi Dorota Kacprzyk, prezes IGKM.

Pomoc dla miast

W tym tygodniu Izba Gospodarcza Komunikacji Miejskiej zwróciła się do Jadwigi Emilewicz, Minister Rozwoju z prośbą o uwzględnienie sektora komunikacji miejskiej w opracowywanym przez rząd pakiecie pomocowym dla przedsiębiorców oraz gospodarki, w związku ze skutkami pandemii koronawirusa i koniecznością wprowadzenie w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego.

-"Branża komunikacji miejskiej, jak wiele innych musi również zmierzyć się z 80% spadkiem ilości pasażerów. Tak gwałtowny spadek liczby przewożonych pasażerów z całą pewnością przełoży się na olbrzymi spadek sprzedaży biletów, wymuszając zwiększenie wielkości dopłat ze strony organizatorów na pokrycie utraconych wpływów. Podejmowane działania w postaci istotnej obniżki cen benzyny i oleju napędowego, zawieszania stref płatnego parkowania, zachęcania Polaków do podróżowania samochodami, jakkolwiek w sytuacji zagrożenia rozprzestrzeniania się wirusa są działaniami uzasadnionymi, to spowodują trwały odpływ pasażerów, stanowiący olbrzymie wyzwanie dla polskich miast organizujących komunikacje miejskie" – alarmuje Izba.

Co dalej?

Zdaniem IGKM, bez dodatkowego wsparcia z zewnątrz, po ustabilizowaniu sytuacji z epidemią, najprawdopodobniej cięcia w rozkładach jazdy zostaną utrwalone, co może spowodować nie tylko utrudnienia w mobilności mieszkańców miast i stref podmiejskich, ale także utratę miejsc pracy wśród motorniczych i kierowców.

Tutaj konieczna jest pomoc rządu, bo same samorządy - pełniące funkcję organizatorów w komunikacji miejskiej - są aktualnie w tak słabej kondycji finansowej, że nie udźwigną tego dodatkowego obciążenia.

-"Dlatego też planowane instrumenty wsparcia dla branż poszkodowanych przez COVID-19 powinny objąć także sektor transportu publicznego z komunikacją miejską, który jak pokazują fatalne wyniki z ostatniego weekendu i poniedziałku – 16.03.2020 r. – mocno ucierpi wskutek epidemii. Dlatego apelujemy o wdrożenie nadzwyczajnych środków, które pozwolą branży komunikacyjnej na przetrwanie tego trudnego czasu. Ufamy, że przy pomocy państwa, nasz sektor może zminimalizować straty – apeluje Dorota Kacprzyk.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
IGKM
rzad

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....