TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA: Wszystkie autobusowe nowości Daimlera [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 13.07.2018 11:00:15
IAA: Wszystkie autobusowe nowości Daimlera [FILM]

Na wrześniowych targach iAA w Hanowerze nie tylko zadebiutują nowe autobusy z logo Mercedes-Benz. To także miejsce premiery nowej strategii koncernu w zakresie bezpieczeństwa i elektromobilności.

O najważniejszej premierze Mercedes-Benz, czyli w pełni elektrycznym eCitaro pisaliśmy w InfoBusie już TUTAJ. Poniżej przedstawiamy film o tym wyjątkowym pojeździe. Podsumowując na IA 2018 na stoisku Daimler najprawdopodobniej zobaczymy następujące autobusy z logo Mercedes-Benz i Setra:

 • Mercedes-Benz eCitaro (premiera)

 • Mercedes-Benz Sprinter City 75 (premiera)

 • Mercedes-Benz Citaro Hybrid z premierowymi systemami Preventive Brake Assist i Sideguard

 • Mercedes-Benz Tourismo w wersji Safety Coach z premierowymi układami Active Brake Assist 4, Preventive Brake Assist i Sideguard Assist, które teraz będą montowane we wszystkich autokarach Daimler Buses.

 • Mercedes-Benz Intouro

 • Setra S 531 DT z rodziny TopClas

 • Setra S 516 HDH z rodziny TopClas

 • Setra S 516/3 HD z rodziny ComfortClass

 • Setra S 415 LE z rodziny MultiClass


Czas na eMobility

Co warto podkreślić, eCitaro to nie tylko sam pojazd, ale jak to w koncernach bywa - element szerszego programu, który Daimler nazwał eMobility.

-"Nowy Mercedes-Benz eCitaro to część innowacyjnego projektu, która ma na celu elektryfikację sieci transportu publicznego. Oferujemy naszym klientom nie tylko koncepcję bateryjnych autobusów, ale przede wszystkim kompletny system eMobility. Obejmuje on serwis oraz dział doradczy , który pomoże naszym klientom w ich podróży do elektrycznej mobilności" - powiedział Till Oberwörder, szef Daimler Buses i prezes zarządu EvoBus GmbH.

Tym samym elektryczny Citaro wszedł w skład szerszego i zintegrowanego systemu eMobility Daimler Buses. Ma on skupiać się na usługach doradczych eConsulting jeszcze przed dokonaniem zakupu. Eksperci z EvoBus analizują każdą trasę, którą obsługuje klient, a program symulacyjny oblicza zapotrzebowanie na energię dla przyszłych autobusów elektrycznych w systemie. Konsultacje te dostarczają precyzyjnych zaleceń i obliczeń dotyczących zużycia energii, wymaganej infrastruktury i zalecanej mocy przyłączeniowej zasilaczy do magazynów, a także zaleceń dotyczących zarządzania opłatami.

W ramach eMobility działa także marka Omniplus, która będzie w przyszłości zajmowała się serwisem i naprawami elektrycznych pojazdów.

Strategia CASE

eCitaro to też początek podróży Mercedesa w świat elektromobilności. Zdaje się, że od tego kierunku nie ma odwrotu bo Daimler Buses do 2020 r. zainwestuje aż 200 milionów euro w realizację e-strategii CASE. Ta nazwa oznacza przyszłe tematy, którymi Daimler chce się zajmować: łączność (Connected), autonomiczne prowadzenie pojazdu (Autonomia), elastyczne wykorzystanie (Shared & Services) i elektryczne układy napędowe (Electric).

Znacząca część tych inwestycji pójdzie w kierunku budowania kompetencji, a także rozwoju i produkcji autobusów elektrycznych. Oczywiście tutaj zakładem numer jeden jest fabryka w Mannheim. Z kolei zespół programistów z Neu-Ulm będzie w przyszłości koncentrował się na półautomatycznej i zautomatyzowanej jeździe.

Światowa premiera MINI

O nowym Sprinterze City 75 pisaliśmy w InfoBusie już TUTAJ. Warto dodać, że na IAA pojawi się kompletnie nowa generacja tego furgonu - m.in. w wersji pasażerskiej. Tak jak poprzednio, w skład autobusowej serii będą wchodziły rodziny:

 • Sprinter City,

 • Sprinter Transfer,

 • Sprinter Mobility

 • Sprinter Travel

Nazwy te oznaczają zakres działania minibusów - od ruchu liniowego w miastach poprzez uniwersalny autobus lokalny i szkolny po przewóz pasażerów o ograniczonej możliwości poruszania się oraz transport turystyczny. Będą one sukcesywnie uruchamiane. Zaczyna City i Transfer, a debiutantem na stoisku Mercedes-Benz na IA 2018 będzie model Sprinter City 75 , który dzięki wydłużonemu rozstawowi osi oferuje dużą platformę niskopodłogową, a dzięki wyjątkowo odpornej na obciążenia tylnej osi charakteryzuje się dużą pojemnością pasażerów.

Setra S 531 DT

Po raz pierwszy na IAA zobaczymy też nowy autobus piętrowy Setra S 531 DT. Pojazd - oprócz imponującego wyglądu - jest przykładem możliwości w zakresie maksymalnej wydajności, komfortu i najwyższego poziomu bezpieczeństwa. Ze względu na uniwersalną aranżację dolnego pokładu, ten autokar może pełnić rozmaite funkcje w zakresie transportu - zarówno turystycznego, jak i liniowego. Znakomita aerodynamika idzie w parze z poziomem bezpieczeństwa,, który obejmuje nowy system Active Brake Assist 4 oraz wyjątkowy system gaśniczy.

Liczy się serwis

Oczywiście na stoisku Daimlera na IAA będzie obecna również serwisowa marka koncernu - OMNIplus, która zaprezentuje swoją nowość - system Omniplus On, który otwiera zupełnie nowe możliwości dla operatorów autobusów i kierowców bazując na internetowej wymianie danych. Omniplus On opiera się na trzech filarach:

usłudze Omniplus Uptime służącej do ciągłego monitorowania wybranych systemów pojazdu w czasie rzeczywistym. Dane są stale analizowane i interpretowane. W razie zbliżających się poważnych awarii, operator autobusu jest niezwłocznie informowany o tym przez serwis Omniplus 24h, a także dostaje konkretne zalecane działania zapobiegające awariom.

usłudze Omniplus On, która łączy usługi telematyczne dla efektywnego zarządzania flotą

usłudze Omniplus On Drive, która zapewnia komunikację między kierowcą a firmą i m.in. pomaga kierowcy w codziennej kontroli pojazdu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
Mercedes-Benz
Setra

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....