TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA: Lew wchodzi w segment MINI. Z TGE Intercity
InfoBus.pl - Opublikowano: 03.07.2018 20:00:25
IAA: Lew wchodzi w segment MINI. Z TGE Intercity

Firma MAN Truck & Bus uzupełnia swoją ofertę o minibusy do 19 miejsc siedzących na bazie MAN TGE. Podczas targów pojazdów użytkowych IAA 2018 firma MAN zaprezentuje MAN TGE Intercity – wariant międzymiastowy z 15 miejscami dla pasażerów, który może znaleźć zastosowanie na przykład w transporcie wahadłowym, wycieczkowym lub do przewozów hotelowych. Pod koniec tego roku dostępna będzie również wersja liniowa oraz wycieczkowa.

Podstawę dla minibusów MAN stanowi TGE 5.180 o mocy 177 KM (130 kW) z maksymalnym momentem obrotowym 410 Nm. Przy łącznej długości 7391 mm rozstaw osi wynosi 4490 mm, a tylna oś tego ważącego maksymalnie 5,0 t minibusu jest wyposażona w ogumienie bliźniacze. Do zmiany biegów służy sześciobiegowa, manualna skrzynia biegów, jednak podczas targów IAA 2018 po raz pierwszy zaprezentowana zostanie automatyczna skrzynia biegów do TGE.

Kierowca i pilot wsiadają na swoje miejsca przez drzwi przednie, a wejście dla pasażerów jest możliwe przez elektryczne drzwi przesuwne z elektrycznym stopniem. Bagaż można ładować do bagażnika przez dwie pary drzwi skrzydłowych. Opcjonalnie możliwe jest zastosowanie rampy dla wózków inwalidzkich. Ponieważ fotele są przymocowane do szyn Airline, możliwe jest zastosowanie różnych odległości pomiędzy fotelami oraz układów miejsc bez dużych nakładów na przebudowę. Wszystkie siedzenia pasażerów są wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa i regulowane oparcie. Jeśli chodzi o materiały, a także wykładzinę podłogową, klient może wybierać z oferty dostępnej dla autobusów, jednakże tak samo jak w przypadku wszystkich autokarów marek MAN i NEOPLAN możliwe jest zastosowanie własnych wzorów eksploatatora.

Aby małe autobusy nie ustępowały dużym pod względem komfortu jazdy, montowane seryjnie urządzenie klimatyzacyjne na dachu stale dba o przyjemne temperatury we wnętrzu. Komfort pasażerów podnoszą również gniazda ładowania USB w ściankach bocznych oraz dodatkowe głośniki. Bezpieczeństwo jazdy TGE zapewniają liczne układy wspomagania, jak na przykład montowany seryjnie system hamowania awaryjnego wspomagający kierowcę EBA, asystent bocznego wiatru oraz aktywny Lane Guard System, a także opcjonalny tempomat wyposażony w funkcję utrzymywania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu ACC, system ostrzegania o zmęczeniu kierowcy oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Dobrą widoczność zapewniają reflektory główne LED ze światłami dziennymi LED oraz kamera cofania. Dalsze opcjonalne systemy, takie jak asystent manewrowania z przyczepą ze wspomaganiem parkowania, system wspomagający parkowanie z przodu i z tyłu oraz system ochrony bocznej przyczyniają się do minimalizowania uszkodzeń powstałych w trakcie kolizji i obniżenia kosztów napraw.

Z BMC Plauen

Tak samo, jak maksymalnie 9-miejscowe pojazdy VIP na bazie TGE, również minibusy są rozbudowywane w MAN Bus Modification Center w Plauen. W pierwszym roku od wprowadzenia na rynek, BMC zmodyfikowało ponad 100 TGE. Zakres usług obejmuje indywidualną rozbudowę i przebudowę dla takich branż, jak transport osób, rzemiosło i przemysł budowlany, a także przebudowy specjalistyczne, jak np. pojazdy rekreacyjne i biurowe. Poza tym MAN wraz z wybranymi producentami nadwozia uzupełnia portfolio o dalsze wersje.

Jeśli chodzi o konserwację i serwis, również klienci decydujący się na minibusy mogą zdać się na profesjonalny serwis MAN: słynie on między innymi z nieskomplikowanej pomocy również bez umówionej wizyty w warsztacie, szybkiej pomocy w sytuacjach awaryjnych również w weekendy i nocą, a także z długich godzin otwarcia. Oczywiście serwis kompletnego pojazdu jest przy tym tak samo istotny, jak elastyczne umowy o prace konserwacyjne i naprawcze. Zakres usług warsztatowych uzupełniają rozszerzone gwarancje oraz 24-godzinny serwis pomocy drogowej.

Ponadto MAN oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi finansowania, wspierające przedsiębiorstwa transportu autobusowego przy zakupie oraz przez cały okres użytkowania pojazdu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
MAN
MINI

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....