TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2018: Thermo King z pompą dla zielonych autobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 12.09.2018 09:00:56
IAA 2018: Thermo King dla zielonych autobusów

Transport pasażerski zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju, elektryfikacja i oszczędne rozwiązania oparte o pompę cieplną, zaprojektowane z myślą o hybrydowych i elektrycznych autobusach, są główną atrakcją pokazów prezentowanych przez firmę

-"Myślą przewodnią dla firmy Thermo King na wystawie IAA 2018 jest nasza wizja miasta przyszłości – Thermotopii. Thermotopia jest miejscem, gdzie odwiedzający mogą odkrywać technologie, które zdefiniują nie tylko przyszłość zagadnienia kontroli temperatury w transporcie, ale całego transportu", twierdzi Pauli Johannesen, dyrektor naczelny działu ciężarówek, naczep i autobusów firmy Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. "Na naszym stanowisku autobusowym jesteśmy przygotowani, by rozmawiać o rozwiązaniach, które już dziś definiują przyszłość transportu pasażerskiego zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju. Technologie te, powstałe z myślą o elektrycznych i hybrydowych autobusach stanowią odpowiedź na rosnące znaczenie transportu zgodnego z zasadami zrównoważonego rozwoju w Europie i problemy takie jak gwałtownie rosnące natężenie ruchu pojazdów, zanieczyszczenie powietrza czy hałas".

Pompa ciepła

Najważniejszym eksponatem stanowiska autobusowego firmy Thermo King na wystawie IAA będzie gama pomp ciepła Athenia MkII, które oferują najbardziej wydajny sposób na zapewnienie chłodzenia lub ogrzewania dostępnego w przypadku autobusów elektrycznych i hybrydowych, dzięki zastosowanemu w nich odwracalnemu układowi chłodzenia.

Elektryczne pompy ciepła Athenia zapewniają już komfortowe ogrzewanie i chłodzenie w setkach autobusów elektrycznych na terenie całej Europy. Liczba ta obejmuje największą flotę autobusów elektrycznych w Europie – setkę autobusów VDL firmy Connexxion, obsługujących linie autobusowe zapewniające komunikację na lotnisku Schiphol Airport w Amsterdamie wraz z jego otoczeniem, a także linie autobusowe na szybkich liniach tranzytowych w obrębie terenu objętego koncesją.

Latem i zimą

Pompy ciepła Athenia™ oferują pasażerom maksymalny poziom komfortu nie tylko w miesiącach letnich, kiedy wymagane jest chłodzenie, lecz także zimą, kiedy konieczne jest ogrzewanie pojazdu. Dodatkowo, system jest zdolny do pracy w trybie pompy cieplnej przy minimalnej temperaturze otoczenia wynoszącej -7°C.

W trybie ogrzewania elektryczna pompa ciepła serii Athenia MkII może przekazywać ciepło z powietrza zewnętrznego do przedziału pasażerskiego ze skutecznością odpowiadającą współczynnikowi poziomu wydajności (COP) do 4. Oznacza to, że z każdego 1 kW energii elektrycznej pobranej z akumulatorów pompa ciepła wytwarza do 4 kW energii cieplnej. System może być także wyposażony w układ chłodzenia akumulatorów, który może odzyskiwać energię emitowaną przez akumulatory i wykorzystywać ją do ogrzewania przedziału pasażerskiego.

-"Wszystkie rozwiązania z dziedziny technologii HVAC rozwijane są w ścisłej współpracy z producentami OEM i firmami konstruującymi nadwozia. W oparciu o ich indywidualne potrzeby zapewniamy im dopasowane rozwiązania i sprawdzone technologie, skrojone na miarę ich wymagań i konkretnych typów autobusów" - twierdzi Urszula von Kreijfelt, dyrektor handlowy działu rozwiązań dla autobusów firmy Thermo King na Europę, Bliski Wschód i Afrykę. - "Z niecierpliwością czekamy na wystawę IAA i okazję do dyskusji na temat sposobów na usprawnienie działalności naszych klientów i podniesienie komfortu ich pasażerów."Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
Thermo King
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....