TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2018: Stoisko Iveco bez silników diesla
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2018 13:00:28
IAA: Stoisko Iveco bez silników diesla

Stoisko Iveco na targach IAA 2018, przygotowane we współpracy z firmą … Shell, będzie strefą niskiej emisji, w 100% wolną od pojazdów z silnikami diesla.

Włoski producent zaprezentuje pełną aktualną ofertę pojazdów z napędami alternatywnymi, elektrycznym oraz CNG i LNG, przeznaczonymi do obsługi wszelkich zadań transportowych, od komunikacji pasażerskiej do długodystansowego przewozu towarów. Ekspozycja IVECO będzie podkreślać dalekosiężne korzyści środowiskowe wynikające ze stosowania gazu ziemnego w transporcie (paliwo to pozwala ograniczyć emisję NO2 o ponad 90%, cząstek stałych o 99% i CO2 o 95% w przypadku stosowania biometanu), a także zalety napędu elektrycznego w specyficznych warunkach transportu miejskiego.

Na targach IAA 2018 Iveco będzie współpracować z firmą Shell, która również jest przekonana, że ograniczenie emisji związków węgla w sektorze transportowym wymaga wprowadzenia alternatywnych paliw i technologii.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, powiedział:-"Rośnie presja na diesla: opinia publiczna zwraca się przeciwko olejowi napędowemu. Instytucje UE i rządy krajowe wprowadzają politykę i dotacje wspierające konwersję parków pojazdów z technologią przyjazną dla środowiska. Na targach IAA, w "wolnej od diesla" strefie niskiej emisji, IVECO we współpracy z SHELL będą udowadniać, że dostępna już dziś pełna oferta pojazdów z napędem elektrycznym oraz CNG i LNG, może być realną alternatywą dla silników zasilanych olejem napędowym. Goście stoiska znajdą na nim pełną gamę pojazdów opracowanych wspólnie z klientami i producentami zabudów nadwozi. Pojazdy te sprawdzą się we wszystkich zadaniach transportowych mimo całkowitej rezygnacji z silników diesla!"

W segmencie miejskiego transportu publicznego firma prezentuje dwa podejścia do realizacji idei mobilności zgodnej z zasadami zrównoważonego rozwoju przyjęte przez marki CNH Industrial.

Heuliez Bus

Czołowy dostawca pojazdów na potrzeby transportu miejskiego we Francji oraz lider napędów hybrydowych w Europie kontynentalnej - postawił na zaawansowaną technologię akumulatorową. Zaprezentuje on 12 metrową wersję 2 drzwiowego autobusu elektrycznego z serii GX, przeznaczoną do systemów szybkiej komunikacji autobusowej. Wysoka pojemność akumulatora zapewnia wydłużony zasięg na jednym ładowaniu. Dostępna jest również 18 metrowa wersja pojazdu, która może być wyposażona w akumulator o wysokiej mocy z funkcją szybkiego ładowania.

Szeroka oferta Heuliez Bus obejmuje także narzędzia i usługi ułatwiające klientom wprowadzanie pojazdów elektrycznych: symulację systemu elektromobilności pomagającą zidentyfikować optymalne rozwiązanie dostosowane do konkretnych potrzeb, wynajem akumulatorów, różne rodzaje modułowych i skalowalnych zestawów akumulatorowych, ładowarki dostarczane przez czołowych europejskich reducentów, a także zdalne zarządzanie danymi i proaktywne usługi w zakresie przeglądów i utrzymania.

Iveco Bus

Z kolei marka Iveco Bus zdecydowała się z kolei stosować możliwie jak najmniejsze akumulatory, czego przykładem jest technologia In Motion Charging ("ładowanie w ruchu") w nowym trolejbusie Iveco Crealis. Pojazd czerpie energię z sieci trakcyjnej rozpiętej nad jezdnią, ale jest również wyposażony w mały pokładowy akumulator. Dzięki temu nowy trolejbus może obsługiwać trasy częściowo pozbawione sieci trakcyjnej, co znacznie ogranicza złożoność i koszty takiego rozwiązania transportowego i eliminuje przestoje w celu ładowania. Przełomowa technologia Crealis In-Motion-Charging została uhonorowana nagrodą za innowacyjność na wystawie Paris Salon du Transport Public 2018.

Kolejną propozycją Iveco w segmencie miejskiego transportu pasażerskiego jest bezemisyjny Daily Electric Minibus, który wraz ze swoim dostawczym odpowiednikiem Daily Electric stanowi idealne rozwiązanie w zakresie przewozu osób i towarów w intensywnym ruchu w centrum dużego miasta. Daily Electric należy do rodziny Daily Blue Power nagrodzonej tytułem "Międzynarodowego Furgonu Roku 2018".

Kolejna propozycja Iveco w segmencie publicznej komunikacji podmiejskiej to napędzany gazem ziemnym Crossway Low Entry Natural Power, "Ekologiczny Autobus Roku 2018". Pojazd wyróżnia się specyficzną konstrukcją ze zbiornikami gazu ziemnego zintegrowanymi z dachem. Zasięg autobusu wynosi do 600 kilometrów, a silnik Cursor 9 Natural Power zapewnia bardzo dobre osiągi przy niskiej emisji.

Ponadto dla sektora transportu miejskiego i podmiejskiego IVECO zaprezentuje pięć wersji Daily Hi-Matic Natural Power - pierwszego lekkiego pojazdu dostawczego zasilanego CNG wyposażonego w 8 biegową przekładnię automatyczną - a także model Daily Electric Minibus. Dzięki szerokim możliwościom konfiguracji, pojazdy z tej rodziny sprawdzają się w wielu zadaniach transportowych, uwalniając użytkujących je przedsiębiorców od ograniczeń wynikających z coraz bardziej rygorystycznych norm emisji spalin i hałasu.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
Iveco

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....