TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2018: CMS Auto na stoisku Probusa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 04.10.2018 12:00:14
IAA 2018: CMS Auto na stoisku Probusa [FILM]

Podczas tegorocznych targów jeden z czołowych producentów minibusów w Polsce - firma CMS Auto z Sulejówka pokazała swoje produkty na stoisku niemieckiego dilera - firmy Probus.

Oprócz autobusów z Polski, Niemcy mieli u siebie na stoisku także pojazdy hiszpańskiej firmy Indcar plus swoje produkty. To pokazuje, że Probus chce mieć jak najszerszą ofertę i to bazującą na najlepszych firmach zabudowujących w Europie. Ciekawy projekt.

Wśród licznych minibusów Probusu, w Hanowerze odnaleźliśmy dwa wyprodukowane w Polsce. Pierwszy, klasyczny turystyk w kolorze czarnym wykonano na Sprinterze 519 CDI. Jego eksportowe przeznaczenie podkreślała pełna panorama (szyby boczne + przednia), przedłużenie o 400 mm, klimatyzacja 10,5 kW, ogrzewanie konwektorowe i automatyczna skrzynia biegów. Do tego przednie drzwi ze sterowaniem elektrycznym, sprzęt audio, pogłębiony bagażnik tylny, lakierowane listwy i zderzaki w kolorze nadwozia, spojlery i kołpaki chromowe na koła. Krótko mówiąc mocna wersja turystyczna. Pojemność minibusa to 19+1+1 (fotele turystyczne z pasami bezpieczeństwa), a pasażerowie mają do swojej dyspozycji lodówkę o pojemności 40 l (w wejściu).

Miejska premiera CMS

Drugi z pokazanych autobusów to coraz popularniejsza także w Polsce wersja "city" z obniżoną podłogą za przednią osią (rozwiązanie firmy Oberaigner), czyli tzw. niska platforma przednia ("front low floor").

To pierwszy taki autobus wyprodukowany przez CMS Auto z obniżeniem podłogi z przodu. Wcześniej firma z powodzeniem sprzedawała pojazdy z obniżeniem na zwisie tylnym. Teraz idzie o krok dalej.

Autobus został wykonany na Sprinterze 516 CDI o DMC 5,5 t. Dzięki wydłużeniu konstrukcji mieści on maksymalnie 22+1 osób, w tym 14+1 miejsc siedzących + 3 fotele składane.

Pojazd jest w pełni przystosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, a w drzwiach wejściowych zamontowana jest ręcznie odkładana rampa najazdowa. Miejsce postojowe znajduje się na niskopodłogowej platformie - tuż za kierowcą.

Co rzadkie w minibusach, wewnątrz mamy poczucie przestronności, co firma CMS Auto osiągnęła poprzez zastosowanie panoramicznych szyb bocznych. Do tego w wyposażeniu miejskiego minibusa znajdziemy podwójne drzwi elektryczne oraz inne elementy niezbędne w komunikacji miejskiej, czyli: poręcze, barierki, sygnalizacja "stop", tablice kierunkowe. Na zewnątrz panele informacji pasażerskiej zabudowane zostały w z przodu, w specjalnej osłonie oraz na prawym boku (za drzwiami) oraz z tyłu. O odpowiedni klimat na pokładzie dba ogrzewanie konwektorowe oraz klimatyzacja dachowa 10,5 kW rozprowadzona przez tunele klimatyzacji w suficie.

Dodatkowo CMS zastosował w "city" elementy poprawiające wygląd pojazdu z zewnątrz: lakierowane listwy i zderzaki w kolorze nadwozia, spojlery boczne oraz tylny, kołpaki chromowe na koła.

Firma już zapowiada, że TRANSEXPO 2018 zobaczymy kolejny taki miejski model z identycznym wyposażeniem.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
CMS Auto

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....