TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2018: BYD z nową e-platformą [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.09.2018 11:00:25
IAA 2018: BYD z nową e-platformą [FILM]

BYD po raz drugi pojawił się na targach IAA. Tym razem firma zaprezentowała zupełnie nową platformę pod swoje elektryczne autobusy - 12 i 18-metrowe. Przegub może być teraz ładowany poprzez pantograf.

Na samym początku kilka liczb. Zdaniem BYD, od 2010 r. chińska marka sprzedała w Europie ponad 600 e-busów, co stanowi 20% udział w rynku. Naszym zdaniem to trochę przerysowane dane, ale na pewno BYD jest jednym z liderem na rynku autobusów elektrycznych.

Dwa lata temu na IAA BYD pokazał pierwszy elektryczny autokar. W tym roku Chińczycy zaprezentowali nową, modułową generacji swoich niskopodłogowych elektrobusów - w wersji 12 i 18-metrowej. System modułowy opiera się na nowej koncepcji produkcyjnej, która optymalizuje konstrukcję. Przyspiesza to produkcję i prowadzi do zmniejszenia liczby komponentów, i tym obniża masę pojazdu. Zdaniem BYD, zastosowanie nowych materiałów wraz z analizą CAE zmniejszyło wagę brutto autobusu o około 4%. Zwiększyły one także sztywność skrętną korpusu autobusu o 80%, podnosząc w ten sposób bezpieczeństwo i niezawodność.

MAXI z Węgier

Nowe autobusy pokazane w Hanowerze mają już wspólną stylistykę. Od teraz to stylistyczny standard we wszystkich elektrobusów BYD.

Ponadto autobusy wyposażone są w nowe funkcje, w tym akumulatory fosforanowo-żelazowe BYD Iron-Phosphate o wysokiej gęstości mocy wraz z układem Battery Thermal Management System firmy BYD. Pojazdy wyposażone są też w inteligentny system monitorowania i diagnozowania, umożliwiający klientom zdalną kontrolę systemów.

Oba pokazane na IAA pojazdy zostały wykończone w dwóch europejskich fabrykach BYD. 12 metrowy e-bus jest produkowany od 2017 r. w Komarom na Węgrzech. Zakład ten zrealizował już kontrakty m.in. dla holenderskich klientów: Connexxion i Syntus oraz dla szwedzkiej Nobiny. Niedawno fabryka rozpoczęła produkcję 30 szt. elektrobusów dla lotniska w Brukseli. To nie koniec. Podczas IAA ogłoszono, że Nobina złożyła zamówienia na łącznie 26 e-busów, w tym 11 szt. o długości 12 m, 10 szt. o długości 18 m i 5 szt. o długości 8,7 m. To razem daje ponad 100 autobusów elektrycznych zamówionych w 2018 roku w Skandynawii.

MEGA z Francji

Z kolei przegubowy autobus elektryczny pokazany na IAA 2018 zamontowany został w drugim zakładzie BYD w Europie, w Beauvais we Francji. Ta fabryka, przeznaczona tylko do doposażania pojazdów z Komarom na rynek francuski, zostanie oddana do użytku w ciągu miesiąca.

Na pewno zachodnioeuropejscy operatorzy docenią wprowadzone zmiany. Teraz pojazdy BYD są po prostu ładniejsze, a także dzięki nowemu systemowi napędowemu i osi napędowej - cichsze i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Do tego nowa oś napędowa BYD przyczyniła się również do płynniejszego przyspieszenia, zwiększając komfort pasażerów.

Ponadto pokazany na IAA 18-metrowy model BYD wyposażony został w system ładowania poprzez pantograf. To nowość, bo do tej pory BYD uważał, że akumulatory zapewniają pełną obsługę operacyjną w dzień i wystarczy tylko nocne ładowanie. Teraz widocznie zmienili zdanie i przyjęli do wiadomości fakt, że akumulatory pokładowe mogą być wyposażone w różne moce i może zaistnieć potrzeba doładowania. To kolejny krok w kierunku klienta.

Zmiana designu

Zmiany w stylistyce chińskich autobusów widać od razu i to zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Przednia ściana ma nowy design, która skutecznie zmniejsza hałas wewnątrz całego pojazdu. Dach jest wykonany z kompozytu, co ma znaczenie podczas procesu produkcyjnego. Deska rozdzielcza kierowcy ma innowacyjny design, a oświetlenia LED zdecydowanie poprawiło wrażenia wizualne pasażerów. Do tego doszła nowa kolorystyka wnętrza, która sprawia, że te produkty BYD wyglądają teraz zdecydowanie lepiej. Zobaczcie zreesztą sami:Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
targi
IAA
elektrobus
BYD

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....