TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2016: Solaris o Bus of the Year 2017 [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 10.10.2016 16:03:32 3 komentarze
IAA 2016: Solaris o Bus of the Year 2017 [FILM]

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się podczas targów IAA w Hanowerze, uroczyście wręczono polskiej firmie statuetkę Bus of the Year 2017. Najlepszym autobusem miejskim został wybrany elektryczny Solaris Urbino 12 electric nowej generacji. Poniżej prezentujemy materiał filmowy, w którym wiceprezes zarządu Solaris Bus & Coach, Dariusz Michalak mówi, co dla polskiej firmy oznacza przyznanie tytułu "Bus of the Year 2017". Zapraszamy na film:

Innowacyjny elektrobus miał swoją premierę na targach Busworld 2015 w Kortrijk w 2015 roku. Prezentowany podczas targów IAA autobus wyposażony jest w baterie o pojemności 240 kWh, podzielone na 6 pakietów, z których każdy wynosi 40 kWh. Baterie o pojemności 160 kWh umieszczono z tyłu pojazdu, a pozostałych 80 kWh zainstalowano na dachu, nad pierwszą osią. Energia w bateriach uzupełniana jest za pomocą umieszczonego na dachu pantografu oraz poprzez tradycyjne złącze plug-in. Pierwsze z rozwiązań o mocy do 450 kW gwarantuje szybkie doładowanie baterii na trasie, natomiast popularna "wtyczka" służy do uzupełnienia baterii w zajezdni w czasie nocnej przerwy.

Bezemisyjne Urbino 12 electric w nowym designie stanowi najbardziej nowatorską pozycję w ofercie polskiego producenta. Pojazd jest wynikiem połączenia zalet najnowszych autobusów Solarisa, takich jak lekka i trwała konstrukcja, technika budowy skin-on-skin czy ergonomicznie rozplanowana przestrzeń pasażerska, z niezwykle cichym i ekologicznym napędem.

W 12-metrowym elektrycznym Solarisie została zamontowana innowacyjna oś elektryczna, w którą wbudowane są dwa niezależne silniki elektryczne o maksymalnej mocy 2 x 125 kW. Rozwiązanie to pozwala na lepsze wykorzystanie wnętrza pojazdu, a także obniża jego masę. Najwyższej klasy osprzęt elektryczny oraz oś elektryczna zapewniają cichą, płynną i pozbawioną drgań jazdę, przez co autobus doskonale sprawdza się w warunkach miejskich, również przy dużej liczbie stojących pasażerów.

Należy w tym miejscu podkreślić, że wszystkie modele rozrastającej się rodziny nowego Urbino wyróżniają się tą samą nowoczesną stylistyką. Autobusy oparte są na tej samej konstrukcji i wykorzystują ujednolicone komponenty, umieszczone w podobny sposób. W każdym z pojazdów zastosowane są identyczne panele boczne, w tym także dachowe, mimo rozmaitych elementów wyposażenia montowanych na dachach pojazdów. Unifikacja serii nowego Urbino gwarantuje przewoźnikom posiadającym w swojej flocie różne typy pojazdów polskiej marki ujednolicony, a także szybszy i tańszy serwis.

Kolejne premiery nowej generacji

W portfolio nowego Solarisa znajdują się do tej pory najbardziej popularne modele 12-metrowy i 18-metrowy napędzane silnikami diesla, a także autobus elektryczny o standardowej długości oraz niskowejściowe Urbino 12 LE. W najbliższym czasie planowane są premiery kolejnych przegubowych modeli nowej generacji: bateryjne nowe Urbino 18 electric oraz gazowe Urbino 18 CNG. W dalszej kolejności przedstawione zostaną trolejbusy nowej generacji. Solaris realizuje kolejne etapy zmiany generacyjnej autobusów miejskich konsekwentnie od 2014 roku, kiedy miała miejsce premiera nowego Urbino.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
IAA
Bus of the Year
elektrobus
 • sbc – 12.10.2016

  Słaby ten film, w połowie zdania ucięty p. Michalak...

 • xyc – 13.10.2016

  Jaki autobus, taki film.

 • !d!oci – 16.10.2016

  Polska, duzy potencjal, ale mieszkancy glubsze od slomy. Sami sobie opinie psuja.Macie racje, sprzedajcie lepiej wszystko za 99 groszy i pracujcie w niemczech za 3,50 na godzine ;)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....