TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2016: Polska premiera na stoisku Otokara [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 28.09.2016 11:00:31 3 komentarze
Otokar na IAA 2016:

Podczas targów w Hanowerze na stoisku tureckiego producenta mieliśmy również polski akcent ? debiut filmu o autokarach Vectio T, który został nakręcony w naszym kraju. To jedna z pierwszych takich realizacji w historii. Dzięki temu klienci z całej Europy mogą zobaczyć na filmie nie tylko autokary Otokar Vectio T, ale także najładniejsze zakątki Warszawy, Krakowa czy Zakopanego.

Taka promocja Polski to m.in. efekt coraz prężniej działającego nowego, krajowego przedstawicielstwa Otokar, pod dowództwem Tomasza Talarka. Niebawem znowu będzie głośno o tej firmie, a za sprawą prezentacji przygotowywanej na TRANSEXPO 2016. Ale o tym napiszemy w osobnym artykule. Teraz czas na film z polskimi akcentami ? brakuje tylko żubra :

Otokar na IAA

Otokar pokazał na tegoroczny targach w Hanowerze łącznie cztery autobusy o długościach od 7 do 12 metrów. Na stoisku sąsiadującym z polskim Solarisem mogliśmy zobaczyć modele Navigo T, Vectio T, Territo U i Kent C.

Jak podkreśla Otokar, turecka marka coraz lepiej sprzedaje się na europejskim rynku. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy 2016 r. marka odnotowała 35-procentowy wzrost sprzedaży. Równolegle firma rozszerza sieć sprzedaży (m.in. o Polskę) i rozbudowuje serwis. Mało kto, ale Otokar jest już obecny na 45 rynkach.

W Europie firma zaczynała tak naprawdę od Francji. To nad Sekwaną powstało w 2011 r. pierwsze przedstawicielstwo pod nazwą "Otokar Europe". Jak podkreślił Denis Toublanc, szef marketingu Otokar Europe, rok 2016 jest szczególnie owocny dla tureckiej marki.-"Autobusy z logo Otokar można spotkać już praktycznie w całej Europie, a w ciągu pierwszych ośmiu miesięcy nasza sprzedaż wzrosła o 35 procent. Rozwijamy naszą sieć sprzedaży i serwisu, dzięki czemu staliśmy się najmocniejszą turecką markę na autobusowym rynku w Europie" ? powiedział Denis Toublanc.

Toublanc mówił też najważniejszych rynkach dla Otokara w Europie. W tym roku to przede wszystkim Francja, Włochy, Niemcy, Rumunia, a także ? Malta. Firma dobrze radzi sobie również w rodzimej Turcji, gdzie rynek autobusowy mocno skurczył się w ostatnim czasie. Aktualnie co 4 sprzedany tam autobus ma logo Otokar, a sztandarowym kontraktem jest dostawa 100. szt. niskopodłogowych autobusów miejskich Kent C (w wersji przegubowej) dla Izmir Metropolitan. O tym modelu powstał niedawno ciekawy film. Zobaczcie:

O sukcesie Otokara przesądza m.in. szeroka gama modeli, obejmująca pojazdy od 7 m do 18,75 m. O szczegółach tej oferty będziemy mogli przekonać się już niebawem podczas targów w Kielcach.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
IAA
Otokar
targi
 • kku – 28.09.2016

  Lepiej kupić takiego Otokara niż Conecto

 • www – 28.09.2016

  @kku To jakaś nachalna reklama Otokara?

 • Bigoszewski – 28.09.2016

  Widziałem go w Hannoverze. Nie wiem jak jeździ, ale swietny, stonowany design. Szkoda, że mogą w Turcji, a u nas przekombinowany AMZ albo toporny Autosan i Solbus :/

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....