TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2016: Konwencjonalne nowości MAN
InfoBus.pl - Opublikowano: 18.07.2016 05:19:38
IAA 2016: Konwencjonalne nowości MAN - Neoplan Skyliner

Trochę w cieniu zapowiadanej elektrycznej premiery MAN, niemiecki koncern na targach IAA 2016 pokaże również kilka innowacyjnych rozwiązań w swoich standardowych produktach. Pojawi się tez zupełnie nowy pojazd-niespodzianka.

Generalnie cel jest jeden ? zwiększyć efektywność autobusów MAN i Neoplan. Poniżej prezentujemy listę najważniejszych nowości i udoskonaleń, jakie od tego roku można spotkać w autobusach z logo MAN i Neoplan:

 • Od wiosny 2016 r. seria MAN Lion`s City oferuje również automatyczną skrzynię biegów Voith DIWA6;

 • Dzięki nowej klimatyzacji Spheros obniżono wagę autobusów serii Lion`s City (około 200 kg mniej w przypadku autobusu 12-metrowego). Zamontowane tutaj także nowe, lekkie fotele. Efekt? Zużycie paliwa zostało zmniejszone o około do 10 procent w porównaniu do generacji EEV.

 • Zmodernizowano system dachowych zbiorników CNG w autobusach miejskich Lion`s City, co również zmniejszyło wagę pojazdów na gaz ziemny.

 • Pojawiła się szersza oferta drzwi wejściowych w autobusach miejskich. Teraz Lion`s City oferowany jest z drzwiami w wersji pojedynczej i podwójnej / otwierającymi się na zewnątrz lub wewnątrz / z napędem elektrycznym lub pneumatycznym.

 • Zmianie uległa także rodzina pojazdów turystycznych MAN i Neoplan. Dwupokładowego Skyliner-a przystosowano pod kątem międzymiastowych połączeń ekspresowych. Teraz jego bagażnik ma pojemność do 11 m3 przy 83 osobach na pokładzie. Wszystkie autokary można jeszcze dodatkowo dopasować do konkretnych potrzeb poprzez Centrum Modyfikacyjne MAN Bus w Plauen

 • Dzięki wymianie silników w autokarach (większy D26 zamiast mniejszego D20), pojazdy MAN i Neoplan już spełniają standard emisji Euro 6c. Jednostka D2676 LOH Euro 6c o mocy 420 KM zastąpi silnik D2066 LOH o mocy 400 KM. Dodatkowo przejście na jednostki o większej pojemności (z 10,8 l na 12 l) przyniosło poprawę zużycia paliwa.

 • Wkrótce autokary i autobusy międzymiastowe MAN / Neoplan wyposażone zostaną w mocniejszy hamulec silnikowy EVBec. Do tego dojdzie nowy retarder zapewniający optymalne hamowanie przy osiach z przełożeniem i=2,73. -

 • Autokary zyskają także zmodernizowaną skrzynię biegów MAN TipMatic, teraz optymalnie dopasowaną do silników D26. Dodano do niej kilka nowych funkcji jak SmartShifting czy Idle, która umożliwia komfortową jazdę na biegu jałowym bez dotykania pedału gazu. W ramach optymalizacji układu napędowego, nowa generacja autokarów MAN i Neoplan posiada także tempomat EfficientCruise z funkcją EfficientRoll.

 • i na koniec nowość w zakresie systemów bezpieczeństwa ? w tym roku autokary MAN i Neoplan wyposażone zostaną w układ AttentionGuard, który po wykryciu przez kamerę nieskoordynowanych ruchów kierowcy włączy alarmujące powiadomienie na desce rozdzielczej.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MAN
Neoplan
IAA
Lion`s Coach
Skyliner

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....