TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

IAA 2016: Citea electric z Athenią. Od Thermo King [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.09.2016 14:09:42
IAA 2016: Citea electric z Athenią. Od Thermo King [FILM]

22 września VDL, jeden z największych producentów autobusów w Europie, wybrał systemy klimatyzacji z pompą ciepła Athenia? MkII produkcji Thermo King do stosowania w swoich autobusach elektrycznych użytkowanych obecnie w Niemczech i Holandii.

Urządzenia te zapewniają najwyższą efektywność ogrzewania i chłodzenia w autobusach elektrycznych dzięki zastosowaniu odwracalnego obwodu chłodniczego. Zapewniają one najwyższy poziom komfortu pasażerów nie tylko latem, gdy wymagana jest funkcja chłodzenia, ale również podczas miesięcy zimowych, kiedy pojazd wymaga ogrzewania.

Mówią obie strony

-"Firmy VDL i Thermo King łączy długoletnia partnerska współpraca. Pracowaliśmy wspólnie przy wielu projektach i każdego dnia pasażerowie w tysiącach naszych autobusów mogą czuć się komfortowo dzięki doświadczeniu i systemom klimatyzacyjnym Thermo King" ? mówi Alex de Jong, menedżer ds. transportu publicznego w VDL Bus & Coach.

-"W miarę rosnącego zapotrzebowania na bardziej ekologiczne rozwiązania w transporcie pasażerskim jedną z najbardziej obiecujących technologii stanowią pompy ciepła, które pomagają ograniczać emisję gazów cieplarnianych, a jednocześnie utrzymać pełen komfort dla pasażerów" ? mówi Peter Robertson, lider ds. portfolio dla transportu morskiego, lotniczego i autobusów w Thermo King. "Ten projekt realizowany we współpracy z VDL potwierdza, że nasze innowacyjne podejście i doświadczenie pomagają nam dostarczać klientom spersonalizowane rozwiązania, spełniające potrzeby ich działalności, zgodnie z trendami panującymi w branży oraz wymogami prawnymi".

Athenia MkII

Elektryczne pompy ciepła Thermo King Athenia MkII od ich wprowadzenia w roku 2014 i można je spotkać w rozmaitych autobusach elektrycznych na całym świecie. Jak to działa ? Zobaczcie sami:


W trybie ogrzewania elektryczna pompa ciepła serii Athenia MkII może przekazywać ciepło z powietrza zewnętrznego do przedziału pasażerskiego ze skutecznością odpowiadającą współczynnikowi poziomu wydajności (COP) do 4. Oznacza to, że z każdego kilowata energii elektrycznej pobranej z akumulatorów pompa ciepła wytwarza skutecznie do czterech kilowatów energii cieplnej.

Urządzenie może pracować w temperaturze otoczenia do -15°C z chłodnicą akumulatorów oraz do -7°C bez chłodnicy. Podczas pracy w trybie chłodzenia urządzenie pracuje po prostu jako klimatyzator elektryczny Athenia MkII.

Układ chłodzenia akumulatorów pompy ciepła działa niezależnie od chłodzenia i ogrzewania przedziału pasażerskiego. Pomaga on efektywnie ponownie wykorzystać energię cieplną wytworzoną przez akumulatory podczas jazdy autobusu i ogranicza zużycie energii przez urządzenie, gdy wymagane jest ogrzewanie.

Elektryczne pompy ciepła Thermo King Athenia MkII nadają się do stosowania na dachach autobusów o promieniu od 7,5 m do płaszczyzny. Opcjonalnie dostępny wymiennik ciepła do chłodzenia akumulatorów pomaga w uzyskaniu idealnej temperatury pracy akumulatora w autobusach elektrycznych, a tym samym zwiększa trwałość i zapewnia maksymalną wydajność akumulatorów. Dodatkowo, w przypadku niskich temperatur, ciepło z akumulatorów można wykorzystać do zwiększenia temperatury wewnątrz pojazdu.

W połączeniu z tym innowacyjnym rozwiązaniem dla komfortu pasażerów system sterowania Thermo King CANAIRE pozwala obsługiwać do trzech stref termicznych, z precyzyjną regulacją temperatury do autobusów pojedynczych, przegubowych i podwójnie przegubowych. Urządzenie można wyposażyć w czujnik CO2, który kontroluje jakość powietrza i w razie potrzeby skutecznie zapewnia dopływ świeżego powietrza do wnętrza autobusu, co jeszcze bardziej przyczynia się do obniżenia zużycia energii.

System sterowania CANAIRE wyposażony jest w ergonomiczny panel LCD kierowcy, który umożliwia sterowanie klimatyzatorem dachowym równolegle z urządzeniem przednim umieszczonym w kabinie kierowcy. Funkcje systemu sterowania można zmieniać za pomocą programowych narzędzi serwisowych i diagnostycznych stosownie do potrzeb klienta.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
IAA
VDL
Targi
Therno King
klima

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....