TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

I ITS nie oparł się Solarisowi…
Karol Wach - Opublikowano: 09.09.2008 13:25:45
I ITS nie oparł się Solarisowi…

W dniu 1 sierpnia br. na radomskie ulice wyjechały nowe Solarisy w barwach firmy ITS Michalczewski. Wszystko za sprawą wygranego przez tego przewoźnika przetargu na obsługę kilku linii na terenie miasta –1, 2 i 6. Nowe wozy pojawiły się także na 5 i 26. Zgodnie z warunkami przetargowymi ITS musiał wprowadzić do eksploatacji fabrycznie nowe autobusy wyposażone m.in. w monitoring i klimatyzowane wnętrza. Tak też się stało, ponieważ radomski przewoźnik zamówił aż 27 sztuk nowych Solariów Urbino 12.

Wszystkie autobusy zostały przekazane już w lipcu, tak aby można je było spokojnie przygotować do rozpoczęcia obsługi nowych linii, a co za tym idzie, przeszkolić kierowców i zaplecze techniczne. W sieci radomskiej komunikacji otrzymały one numery 301 –327. Zmieniła się również kolorystyka wozów z ITS. Te dotychczas kursujące po Radomiu były biało –niebieskie, nowe Solarisy są pomalowane w barwy nawiązujące do tych z MPK, a więc biało-czerwone. Zakup pojazdów jest tym bardziej istotnym wydarzeniem dla firmy Solaris Bus&Coach S.A., ponieważ do tej pory ITS Michalczewski swój tabor autobusowy opierał głównie o pojazdy drugiego z podpoznańskich producentów MAN-a. Obecnie na ulicach Warszawy i Radomia z charakterystycznym logo „ITS A. MICHALCZEWSKI”kursuje jest ponad 120 autobusów tego producenta. Jednak dzięki zrealizowaniu tak dużego kontraktu na ulice Radomia wyjeżdża obecnie aż 103 autobusy wyprodukowane w Bolechowie.

O wrażenia z jazdy nowymi Solarisami zapytaliśmy mieszkańców Radomia. Niczym nie różnią się one od innych autobusów, które już wcześniej jeździły po mieście –mówi Pani Maria, pasażerka linii 6. Nie zauważyłem, żeby klimatyzacja działała. W autobusie jest gorąco. Pamiętam czas, kiedy na „jedynce”jeździły przegubowce –wspomina Pan Krzysztof, mieszkaniec osiedla Południe. Moim zdaniem te autobusy są trochę za małe do obsługi tej linii i czasem jest w nich za ciasno –dodaje. Mnie nowe Solarisy się podobają –stwierdza natomiast Pan Zbigniew, który codziennie do pracy dojeżdża linią nr 5. Oferują wyższy standard podróżowania niż niebieskie autobusy, które jeździły wcześniej. Jak widać zdania wśród pasażerów na temat nowych pojazdów są podzielone….


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solaris
ITS
Radom
linia
przetarg
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....