TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hybrydowe autobusy Volvo wjechały do Tasmanii
InfoBus.pl - Opublikowano: 06.01.2020 11:00:01
Hybrydowe autobusy Volvo wjechały do Tasmanii

Cradle Mountain – góra wpisana na listę światowego dziedzictwa w Tasmanii jest obsługiwana przy pomocy hybrydowych autobusów Volvo z nadwoziem od firmy Bustech. Autobusy kursują między głównym centrum turystycznym a jeziorem Dove.


Uroczystość na górze

McDermott's Coaches – przewoźnik autobusowy z Tasmanii zakupił cztery hybrydy Volvo w ramach nowej umowy "Cradle Discoverer". Firma ta świętowała eksploatację nowych autobusów podczas imprezy na górze z udziałem posła Hon Petera Gutweina, skarbnika Tasmanii oraz Ministra Środowiska, Parków i Dziedzictwa, zastępcy sekretarza i dyrektora generalnego Tasmania's Parks i Wildlife Service oraz prezesa Volvo Bus Corporation, który niedawno przyjechał ze Szwecji.

Cradle Mountain to miejsce wpisane na listę światowego dziedzictwa i jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji przyrodniczych Tasmanii, z otaczającym krajobrazem chronionej przyrody, bogatych siedlisk i naturalnych szlaków turystycznych. W ostatnich latach odwiedziny Cradle Mountain były najwyższe w historii - w 2018 roku miejsce to odwiedziło 268 000 osób, co stanowi wzrost o 12 % w porównaniu z rokiem poprzednim.

Przewoźnik o nowym Volvo

Wraz z powiększeniem zakresu usług w tej okolicy, McDermott's Coaches - największy w kraju przewoźnik specjalizujący się w wycieczkach i czarterach - postanowił wdrożyć pojazdy przyjazne dla środowiska, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko.

"Doprowadzenie hybryd do Tasmanii było wielkim momentem dla naszej rodzinnej firmy" - powiedział Simon McDermott, dyrektor zarządzający, McDermott's Coaches. "Potrzebowaliśmy niezawodnego pojazdu o niskim poziomie emisji, który jest cichy i może pracować w trudnych warunkach. Hybrydowy autobus Volvo może sprostać tym zadaniom i w naszych oczach najlepiej tu pasował" - wyjaśnił.

Redukcja emisji

Zarówno kierowca, jak i pasażerowie będą cieszyć się cichszą jazdą, ponieważ autobus jest napędzany całkowicie elektrycznie od momentu uruchomienia do osiągnięcia prędkości 15-20 km/h. Przy wyższych prędkościach autobus będzie zasilany przez system hybrydowy. Volvo wykorzystuje energię wytwarzaną podczas hamowania silnikiem, ponieważ jest ona magazynowana w akumulatorach autobusu i wykorzystywana do zasilania silnika elektrycznego pojazdu i różnych układów pomocniczych. 

Oprócz redukcji hałasu, przy użyciu tych hybryd McDermott's Coaches będą w stanie zaoszczędzić do 40 % na paliwie i emitować do 40 % mniej dwutlenku węgla wpływającego na klimat, a także obniżą emisję szkodliwych tlenków azotu i cząstek stałych nawet o połowę, w porównaniu ze zwykłymi autobusami z silnikiem Diesla. B5L Hybrid - napędzany silnikiem Volvo D5K Euro 6 - to nowoczesny układ napędowy w połączeniu z równoległym hybrydowym silnikiem elektrycznym. Silnik wysokoprężny wytwarza 240 KM z silnikiem elektrycznym zwiększającym moc do dodatkowych 110 kW, co czyni go idealnym do pokonywania różnych wzniesień Cradle Mountain. Nowe hybrydowe autobusy są zbudowane przez australijskiego producenta nadwozi Bustech. Każdy pojazd jest wyposażony w 39 miejsc siedzących. Autobusy są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

"Jesteśmy bardzo dumni, że jesteśmy częścią Volvo, nie tylko biorąc udział w tym ekscytującym projekcie ekologicznym w parku narodowym wpisanym na listę światowego dziedzictwa, ale także dostarczając zrównoważonych rozwiązań transportowych", powiedział dyrektor generalny Volvo Bus Australia, Lauren Downs. "Wysokiej jakości, niskoemisyjny i przyjazny dla środowiska transport osiągnięty w wyniku tego nowego projektu autobusowego jest prawdziwym świadectwem wspólnej wizji Tasmania Parks i Wildlife Service oraz McDermott's Coaches, z których otaczająca przyroda i wszyscy odwiedzający park bardzo skorzystają. Wraz z naszym lokalnym partnerem serwisowym, CMV Group, z niecierpliwością oczekujemy kontynuacji współpracy z McDermott's Coaches i wspierania ich w przyszłości, aby osiągnąć nasze wspólne cele w zakresie niezawodnego transportu i ochrony środowiska".Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
autobus
hybryda
Volvo
Tasmania

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....