TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Holenderski debiut VDL Citea LLE-99 electric
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.12.2016 13:35:29
Holenderski debiut VDL Citea LLE-99 electric - w barwach Arriva - w Limburgii

Na początku grudnia holenderski odział Arriva odebrał łącznie 228 nowych autobusów marki VDL, w tym premierowe egzemplarze Citea LLE-99  w wersji electric i diesel Euro 6.

Zacznijmy od prowincji Limburgii, gdzie 11 grudnia br. Arriva rozpoczęła obsługę komunikacji publicznej z wykorzystaniem 166 autobusów marki VDL, w tym 16 elektrobusów. W Venlo pojawiło się 12 egzemplarzy Citea LLE-99 electric, a w Maastricht ? cztery znane nam już elektrobusy Citea SLF-120 electric.

-"Jesteśmy szczególnie dumni, że po raz kolejny udało się dostarczyć tak wiele autobusów do Arriva Nederland"- powiedział Willem van der Leegte, prezes VDL Groep. - Jesteśmy również bardzo zadowoleni, że Arriva wybrała pojazdy elektryczne Citea, w tym naszym nowiutki model w wersji 9,9-metra. Współpraca z Arriva obejmuje również serwis autobusów wykorzystywanych w Limburgii."

10-metrowy elektryk

Niskopodłogowy autobus miejski klasy MIDI ? Citea LLE-99 electric to połączenie doskonale znanej i popularnej w krajach Beneluksu technologii Low Entry z cichym i efektywnym elektrycznym układem napędowym. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych konstrukcji LLE, także i elektryczna "dziesiątka" wyróżnia się niską masą netto. Wszystkie elektryczne modele Citea są wyposażone w system szybkiego ładowania poprzez pantograf.

Oprócz elektrobusów, do Limburgii skierowane zostały także takie pojazdy jak:

  • 103 szt. Citea LLE-120

  • 28 szt. Citea LLE-99

  • 19 szt. Citea SLF-120

Wszystkie autobusy wyposażone są w punkty Wi-Fi i USB ładowania dla każdego siedzenia.

Fryzja z VDL i Arriva

Kolejny ważnym moment w historii Arriva Nederland miał miejsce także 11 grudnia, ale już we Fryzji, gdzie przewoźnik rozpoczął obsługę regionalnym połączeń, w tym także Wysp Fryzyjskich.

Zdecydowana większość fryzyjskiej floty Arriva to niskowejściowe autobusy miejskie Citea LLE-120. Natomiast na Wyspach pojawiło się 14 elektrobusów, w tym: 10 szt. standardowych Citea SLF (12-metrów długości) i 4 przegubowe Citea SLFA (18-metrów długości). Wszystkie wyposażone są w system szybkiego ładowania przy użyciu pantografu.

NA koniec przypomnijmy, że Arriva Nederland jest częścią Grupy Arriva, spółki zależnej od Deutsche Bahn. Arriva jest wiodącą firmą transportu pasażerskiego, działającą w 14 europejskich krajach. W Holandii Arriva zatrudnia 6000 pracowników. Oprócz pociągów i autobusów, Arriva obsługuje też system tramwaju wodnego w South Holland we współpracy z Koninklijke Doeksen i jest aktywna w holenderskim sektorze turystycznym, gdzie działa pod marką Arriva Touring.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
VDL
Arriva
elektrobus
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....