TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Hanower zamawia 48 elektrobusów. Od Mercedesa [FILM]
InfoBus.pl - Opublikowano: 16.09.2019 10:00:47
Hanower zamawia 48 elektrobusów. Od Mercedesa

Rozwiązał się niemiecki worek z zamówieniami na elektrobusy. Hanowerski operator transportu publicznego ÜSTRA zawarł umowę ramową na 48 szt. niskopodłogowy autobusów elektrycznych Mercedes-Benz eCitaro.

Pierwsze cztery już zamówione autobusy eCitaro zostaną dostarczone jeszcze w tym roku. Zamówienie obejmuje 48 pojazdów, w tym:

 • 30 standardowych autobusów klasy MAXI eCitaro

 • 18 autobusów przegubowych klasy MEGA - eCitaro G.

-"Cieszymy się, że znaleźliśmy w koncernie Daimler Buses doświadczonego producenta autobusów elektrycznych, który dostarczając nam 48 autobusów eCitaro będzie podstawą naszego ambitnego celu, jakim jest całkowita elektryfikacja transportu publicznego w Hanowerze do 2023 r" - podkreślił. Denise Hain, członek ÜSTRA Zarząd ds. Operacji i personelu.

Z kolei Ulrich Bastert, dyrektor ds. marketingu, sprzedaży i obsługi klienta w Daimler Buses dodał: -"ÜSTRA szybko pracuje nad osiągnięciem mobilności bezemisyjnej. Jesteśmy dumni, że eCitaro będzie tak ważnym elementem w tej kampanii".

Hanowerski standard

Wszystkie modele wyposażone zostaną m.in. w pantografy do szybkiego ładowania. Ponadto każdy autobus wyposażony jest w dziesięć zestawów akumulatorów wysokonapięciowych o łącznej pojemności 243 kWh. Do tego dochodzi bogate wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa, w tym aktywny system wspomagania hamowania oraz bocznego asystenta, który ostrzega kierowcę, jeśli piesi lub rowerzyści zostali wykryci po stronie pojazdu po której skręca.

Pasażerowie będą mogli skorzystać z rampy kasetowej ułatwiającej wjazd pasażerom o ograniczonej sprawności ruchowej, nie mówiąc już o gniazdach USB do ładowania urządzeń mobilnych oraz systemie informacyjnym z wyświetlaczami TFT.

ÜSTRA w liczbach

Najnowsza umowa ramowa obejmująca zakup do 48 modeli eCitaro oznacza kontynuację współpracę w dziedzinie innowacyjnych autobusów pomiędzy Mercedesem a ÜSTRA. Przypomnijmy, że 20 lat temu - w ramach targów Expo 2000 - Mercedes-Benz dostarczył przewoźnikowi około 100 autobusów Citaro o wyjątkowym designie. Do 2016 roku były one nieodłączną częścią pejzażu Hanoweru.

Dzisiaj ÜSTRA w ramach systemu transportu publicznego obsługuje metro, tramwaje,  141 autobusów i cztery promy z napędem elektrycznym. Autobusy pokonują rocznie roczny przebieg około 12 milionów kilometrów w ramach sieci obejmującej 38 linii i łącznie i 672 przystanki. Firma stawia na bezemisyjną mobilność i w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza całkowicie zmienić pojazdy napędzane elektrycznie w centrum miasta. Pozwoliłoby to zaoszczędzić około 3 800 ton emisji CO2 rocznie. Inwestycja ta będzie kosztowała około 53 milionów euro.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
umowa
tabor
elektrobus
Mercedes
Niemcy
 • Adam Pająk – 16.09.2019

  Ładny design a La '60

 • Piotr Łężak – 16.09.2019

  Przez chwilę myślałem, że to barwy Kolei Mazowieckich XD

 • Sebbastian Pioro – 16.09.2019

  Zdjęcie bomba 😂😂😂 ciekawe jak taki wygląd by przyjął sie na ulicach ???

 • Kamil Nowakowski – 16.09.2019

  Mietek elektrobusy bedzie robil? Kurła, wreszcie też wejdą w te elektryki - monopol Solarisa wyłamany ;p

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....