TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gorzów z największą liczbą hybrydowych lwów w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 30.12.2017 15:36:58 6 komentarzy
Gorzów z największą liczbą hybrydowych lwów w Polsce; fot. MZK Gorzów Wlkp.

28 grudnia 2017 r. do Gorzowa przyjechało sześć autobusów MAN Lion`s City Hybrid. To jak do tej pory - po czterech pojazdach w Rędzinach, pięciu w Kaliszu i i dwóch w Białymstoku - największa hybrydowa flota autobusów z logo lwa w Polsce.

Najnowsze nabytki Miejskiego Zakładu Komunikacji zaprezentowano mieszkańcom Gorzowa w czwartek, a każda chętna osoba mogła wziąć udział w specjalnym przejeździe ulicami miasta. Na kilkukilometrową trasę wyruszyły dwa autobusy pełne mieszkańców. Trzeci z prezentowanych autobusów czekał na mecie, czyli Starym Rynku.

W pierwszej, symbolicznej przejażdżce po Gorzowie wziął udział prezydent miasta Jacek Wójcicki, prezes MZK Roman Maksymiak, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz, przedstawiciele firmy MAN oraz mieszkańcy Gorzowa. Autobus przewiózł pasażerów ulicami: Jagiełły, Walczaka, Pomorską, Mostem Lubuskim, Kasprzaka, Koniawską, Kobylogórską, Grobli i Sikorskiego.

Wszyscy gorzowianie, którzy zdecydowali się na uroczysty przejazd byli zachwyceni nowymi autobusami – chwalili ich wygląd oraz wygodne siedzenia. Sześć 12-metrowych hybryd, czyli autobusów wykorzystujących napęd tradycyjny i elektryczny zacznie kursować od stycznia 2018 roku.Jak zapowiada prezes spółki, Roman Maksymiak, trafią na linie, gdzie pojazdy zużywają najwięcej energii, tj. 126, 124 i 104. Przypomnijmy, że to kolejne pojazdy, które w grudniu trafiły do Gorzowa. 14 grudnia do lubuskiego miasta przyjechały cztery 15-metrowe autobusy MAN Lion's City L, o których pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

Hybrydowa premiera

Autobusy hybrydowe, wykorzystujące napęd tradycyjny i elektryczny, to kompletna nowość na gorzowskich ulicach. Dostawa zrealizowana została w ramach unijnego projektu "System zrównoważonego transportu miejskiego w Gorzowie Wlkp. - tabor autobusowy". ​ Koszt jednego autobusu to ponad 1,1 mln zł. Wcześniej - 14 grudnia 2017 r. - Gorzów odebrał cztery autobusy 15-metrowe MAN Lion's City L

To nie były jednak wszystkie tegoroczne wzmocnienia taborowe MZK. Przypomnijmy, że w lutym 2017 r. MZK Gorzów Wlkp. odebrał 15 nowych autobusów MAN Lion`s City. A w ramach wcześniejszych zakupów - zakończonych w maju 2016 r. - Gorzów wydzierżawił na 10 lat 10 szt. Nowych Urbino 12.
Efekt? Wszystkie pojazdy MZK są niskopodłogowe, a flota przewoźnika liczy sobie obecnie 72 autobusy (stan na wiosnę 2017) plus 10 autobusów marki MAN z grudnia 2017 r.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
MPK Gorzów Wlkp.
MAN
hybryda
Lubuskie
 • R – 30.12.2017

  "MAN Lion`s Cioty Hybrid" to chyba błąd, bo nie ładnie tak obrażać, bez względu na upodobania co do producenta.

 • śmieszki heheszki – 30.12.2017

  Hehe

 • Hehe – 30.12.2017

  To chodziło o cioty roviss tuu uuuu,cio ja robię tuuuu uuuu :v

 • ashir – 01.01.2018

  Prawdziwym liderem z hybrydowymi lwami będzie Mobilis w Warszawie z 61 sztukami.

 • AK – 01.01.2018

  przepraszamy za tę pomyłkę w nazwie - poprawione - życzymy edytorowi i oczywiście też sobie, jak najmniej takich wtop w 2018 r.

 • Madej – 03.01.2018

  Przy okazji: czy koś coś słyszał albo wie jakie rzeczywiste oszczędności w paliwie dają hybrydowe Lion'sy? I czy w ogóle oszczędzają paliwo bo coś cicho od użytkowników?

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....