TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gorzów stawia na używane MAN-y
PAP - Opublikowano: 17.05.2013 09:50:04 2 komentarze
Gorzów stawia na używane MAN-y

Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Gorzowie powiększył tabor o sześć używanych autobusów miejskich. Na zakup pojazdów w wieku od 6 do 10 lat wydał ponad 2,5 mln zł. Dostarczy je firma MAN Truck &Bus Polska w ramach leasingu BRE Banku - poinformował PAP rzecznik spółki Marcin Pejski. Wśród zakupionych autobusów cztery zostały wyprodukowane w 2007 roku - to pojazdy trzydrzwiowe. Natomiast dwa dwudrzwiowe autobusy są z roczników 2003 i 2004.  –„Autobusy są używane, ale to nowoczesne wozy, wyposażone w klimatyzację, system głosowej zapowiedzi przystanków, monitoring i automaty do sprzedaży biletów - zapewnił rzecznik. - Docelowo planujemy zakupy nowych pojazdów. W tym celu będziemy starali się m.in. o pieniądze z funduszy unijnych, dzięki którym w ostatnich latach udało nam się zakupić 14 nowych autobusów. Przygotowanie projektów wymaga jednak uruchomienia nowej puli środków Unii Europejskiej, co nastąpi nie wcześniej niż po roku 2014, a tabor trzeba modernizować na bieżąco. Koszt zakupu nowego autobusu to ok. 850 tys. zł\' - dodał Pejski.

Ostatnich dużych zakupów pojazdów MZK dokonał w 2011 r. Wówczas zakończył realizację programu \'Zintegrowany System Komunikacji Publicznej Miasta Gorzowa Wlkp. - II etap\'. Program był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i obejmował m.in. zakup 11 niskopodłogowych autobusów, budowę 75 wiat przystankowych oraz 120 mobilnych automatów do sprzedaży biletów. Całkowity koszt tego projektu zamknął się w kwocie ok. 14,7 mln zł;został po połowie sfinansowany przez miasto Gorzów i Lubuski Regionalny Program Operacyjny na lata 2007-2013. Mimo tych inwestycji, średni wiek autobusów (MZK ma ich 69) to około 12 lat, natomiast wozów tramwajowych (MZK posiada 37) - około 37 lat. Władze Gorzowa przygotowują program modernizacji sieci tramwajowej i zakupu nowych autobusów. Będzie on podstawą do ubiegania się o pomoc na ten cel z budżetu państwa i funduszy unijnych. Założenia zintegrowanego systemu komunikacji publicznej Gorzowskiego Obszaru Funkcjonalnego są już gotowe. Przewidywany koszt realizacji przedsięwzięcia to ok. 300 mln zł. Projekt zakłada modernizację sieci tramwajowej oraz budowę nowej linii z centrum miasta do największego osiedla Górczyn. Ma ona przebiegać przez tereny gęsto zabudowane. Miasto chce zakupić 10 nowych tramwajów do jej obsługi i zmodernizować mocno wyeksploatowane pojazdy, którymi dysponuje MZK. Kolejnym elementem projektu jest stworzenie tzw. miejsc przesiadkowych na styku kilku rodzajów środków komunikacji (tramwaje, autobusy i kolej). W ubiegłym roku z usług MZK w Gorzowie skorzystało ponad 26,2 mln pasażerów. Zakład realizuje kursy po mieście i na liniach podmiejskich na terenie przyległych do Gorzowa gmin.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
MZK Gorzów Wielkopolski
MAN
  • Jacenty – 20.05.2013

    Ale siara wszystkie miasta w Polsce kupują nowe autobusy hybrydy elektryczne a Gorzów stare złomy ha ha ha

  • gorzowianin – 21.05.2013

    Gorzow schodzi na psy. Tu nic nie ma oprócz śmiesznych fabryczek z płacami 1000 zł. Teraz te używane autobusy jakby nie mozna było kupić nowych. Trzeba stąd wiać.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....