TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gorlice nie kupią 11 autobusów od Solarisa
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.06.2018 16:10:03
fot. MZK Gorlice

Wczoraj, 13 czerwca Gorlice unieważniły przetarg na dostawę 11 autobusów klasy MIDI dla tamtejszego Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Miasto nie znalazło dodatkowych środków aby móc przystać na ofertę Solarisa.

Przypomnijmy, że gorlicki przetarg został ogłoszony w drugiej połowie kwietnia. Jego wymogi formalne omówiliśmy tutaj. W tym postępowaniu zakupowym miasto chciało wyłonić dostawcę 11 autobusów spalinowych klasy MIDI z nadwoziami o długości 9 – 10,5 m . Szczegółowo wymagania magistratu opisaliśmy tutaj. Dostawy autobusów miały zostać zrealizowane w dwóch transzach. Pierwsza szóstka miała przyjechać do Gorlic w ciągu maksymalnie 210 dni od podpisania umowy. Pozostałe pięć miało zostać przekazanych do 240 dni od zawarcia kontraktu.

6 czerwca upłynął termin składania ofert. Gorlice na zakupy dysponowały budżetem w wysokości 11 131 131 PLN brutto. Oznacza to, że koszt pozyskania jednego autobusu miasto przyjęło na poziomie nie większym niż 822 700 PLN netto. Było to za trochę mało aby kupić pojazdy o metrażu pożądanym w Gorlicach.

Do przetargu jako jedyny stanął Solaris. Jego oferta nieznacznie przewyższała szacunki magistratu. Producent “jamników" wyraził gotowość zrealizowania zamówienie za 11 642 565 PLN brutto. Jeden autobus kosztowałby więc 860 500 PLN netto. Co w takiej cenie zaproponowano dla Gorlic? Zapewne Nowe Urbino 10,5 z napędem dobranym pod kątem eksploatacji w warunkach górskich.

Tydzień czekaliśmy na ruch ze strony miasta. Wczoraj Gorlice podjęły decyzję. Urzędnicy zdecydowali się unieważnić przetarg, tym samym nie podejmując próby znalezienia dodatkowych pieniędzy. Powtórka będzie więc konieczna, ale czy coś trzeba będzie w niej zmienić? Wszystko zależy od tego na czym Gorlicom najbardziej zależy. Na początek są na pewno dwie opcje do wyboru.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
Gorlice
UM
MZK Gorlice
Solaris
  • Antek Stefański – 14.06.2018

    Ci, którzy dają wrr, nie mogą za grosz zrozumieć, że na solarki NIE ZNALEZIONO HAJSU

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....