TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Go Ahead: 600 hybryd + 51 elektrobusów
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.05.2016 17:31:14
600 hybryd Go Ahead plus 51 elektrobusów BYD-ADL

Pierwszych pięć dwupokładowych, niskopodłogowych autobusów miejskich z nowej generacji ADL Enviro400H zadebiutowało we flocie Go Ahead Londyn. To początek realizacji tegorocznego kontraktu na łączną liczbę 74 jednostek tego typu. Dzięki temu zamówieniu liczba londyńskich hybryd przewoźnika wzrośnie do poziomu aż 600 szt.! A to nie koniec ?zielonych? inwestycji transportowej firmy.

Najnowsze generacja piętrowych autobusów miejskich brytyjskiej marki Alexander Dennis Limited (ADL) będzie wprowadzana stopniowo do taboru Go Ahead. Wszystkie zamówione egzemplarze mają wejść do liniowej obsługi do końca roku. Będą one działać jako część floty Londynie, działając na linii nr 35 (Brixton) i nr 40 (między Aldgate i Dulwich Library).

Najnowszy kontrakt to efekt strategii Go Ahead London, które chce jak najszybciej zmodernizować swoją flotę i przestawić ja na hybrydowe, zielone tory. Do końca roku ten plan obejmie 600 pojazdów, co stanowi 26% londyńskiego taboru firmy, który łącznie liczy 2.300 autobusów. Tegoroczna dostawa to także kolejny krok ugruntowujący współpracę pomiędzy Go-Ahead Group a koncernem ADL. Warto tutaj dodać, że tegoroczne zakupy przewoźnika u brytyjskiego producenta w zakresie miejskich autobusów wyniosą ponad 1000 szt.(!), w tym około 500 szt. trafi do Londynu, a dalsze 500 szt. do innych ośrodków miejskich obsługiwanych przez Go Ahead jak: Oxford, Essex, Lincoln, Yorkshire, Manchester, Renfrewshire, Glasgow, Lothian czy Perth Dundee.

Największa e-flota w Europie

-?Autobusy hybrydowe to początek naszej ekologicznej ofensywy. W tym roku będziemy wprowadzać do naszej floty aż 51 szt. niskopodłogowych autobusów elektrycznych. Tym samym firma Go Ahead London będzie posiadać największą elektryczną flotę autobusów w Europie. Ten historyczny dla nas kontrakt to efekt współpracy brytyjskiego producenta Alexander Dennis Limited z chińskim producent autobusów BYD" ? podkreśla Richard Harrington, dyrektor techniczny z Go Ahead London.

Harrington zapytany o kolejne przejście z Go Ahead z hybrydy na autobusy elektryczny powiedział:

-?Postęp technologiczny stawia prze nami nowe wyzwania. Pojazdy elektryczne na pewno są przeszłością transportu, ale nie ulega wątpliwości, że hybrydowe konstrukcje również będą odgrywać dużą rolę i to zarówno w krótko-, jak i długookresowej perspektywie. Celem TfL jest posiadanie do 2020 roku 300 w pełni elektrycznych autobusów w eksploatacji, co jest realistycznym celem w świetle kwestii zaopatrzenia pojazdów w energię elektryczną, co przy tej skali taboru jest już sporym wyzwaniem."


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ADL
Go Ahead
BYD
elektrobus
hybryda

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....