TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gminy kupią 15 Autosanów SanCity 12LF dla PKS Rzeszów
INFOBUS.PL - Opublikowano: 16.08.2018 16:15:31 1 komentarz
fot. Autosan

Związek Gmin Podkarpacka Komunikacja Samochodowa półtora miesiąca analizował ofertę Autosana w przetargu na dostawę 15 autobusów klasy MAXI. Dziś, 16 sierpnia podjęto decyzję. Gminy kupią dla rzeszowskiego PKS pojazdy SanCity 12LF.

Przypomnijmy, że podrzeszowski związek komunikacyjny musiał drugi raz podejść do zakupu 15 autobusów klasy MAXI. Za pierwszym razem nie udało mu się zdobyć ofert na pojazdy tego typu. Poskutkowało to ogłoszeniem pod koniec maja nowego przetargu. Dalej mają to być konstrukcje z nadwoziami o długości 11,5 – 12,5 m, szerokości 2,5 – 2,55 m i wysokości do 3,25 m. Autobusy umożliwią podróż przynajmniej 90 pasażerom, w tym nie mniej niż 29 na miejscach siedzących.

Będą napędzane silnikami diesla, które spełniają normę Euro 6. Jednostki o pojemności 6,5 – 9 l mają być nie słabsze niż 200 kW i osiągać przynajmniej 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będą one zblokowane z automatycznymi, przynajmniej czterobiegowymi skrzyniami biegów. Przekładnie mają posiadać program obniżający zużycie paliwa na postoju.

Pojazdy mają zostać przekazane ZG PKS najpóźniej do 28 lutego 2019 r. Stąd też związkowi zależało zapewne na jak najszybszym przeprowadzeniu całego postępowania.

Termin składania ofert minął 2 lipca. Na zakupy przygotowano 16 144 091,17 PLN brutto co oznacza, że pozyskanie jednego autobusu o standardowej długości wyceniono na maksymalnie 875 018,49 PLN netto. To mniejszy budżet w porównaniu z pierwszym podejściem. Wtedy ZG PKS dysponował kwotą 16 810 241,17 PLN brutto, co dało wycenę jednostkową za autobus w wysokości 911 124,8 PLN netto.

Jedyna oferta, którą otwarto tego dnia przewyższała te szacunki. Przedstawił ją Autosano. Propozycja producenta "bocianów" opiewała na 17 462 925 PLN brutto. Jeden SanCity 12LF dla podrzeszowskich gmin został zaoferowany w cenie 946 500 PLN netto. Co ciekawe zaproponowano dwunastometrowe "bociany" w niespotykanej dotąd wersji. Autosan zaoferował bowiem, że każdy miałby 14 foteli dostępnych z niskiej podłogi. Do tej pory w SanCity 12LF nigdy nie zaoferowano aż tylu siedzeń w takiej zabudowie.

Trzeba było czekać na ruch po stronie ZG PKS. Czas uciekał, a związkowi coraz trudniej byłoby kupić autobusy na interesujących go warunkach. I tak jak przypuszczaliśmy gminy podjęły próbę szukania dodatkowych pieniędzy.Dziś już wiemy, że to się udało. Związek zaakceptował ofertę Autosana. Pozostaje więc czekać na podpisanie umowy.

Będzie to ostatni etap modernizacji podmiejskiej floty rzeszowskiego PKS. Wcześniej, bo 6 sierpnia związek gminny podpisał umowę ze słupską firmą ABP Bus&Coach umowy na dostawę 39 autobusów Iveco Crossway 10,8LE.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
tabor
ZG PKS
PKS Rzeszów
Autosan
  • JaNickInfo – 17.08.2018

    Bardzo pięknie tylko ten termin ....... Autosan może się nie wyrobić.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....