TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gminne porozumienie na rzecz autobusów z FRPA
InfoBus.pl - Opublikowano: 17.12.2019 10:00:15
Gminne porozumienie na rzecz autobusów z FRPA; fot. UM Dywity

W gminach Dywity, Jonkowo, Jedwabno oraz Stawiguda (Warmińsko-mazurskie) w 2020 roku zostaną odtworzone lokalne połączenia autobusowe. Dofinansowanie rządu do tych przewozów wyniesie 600 tys. zł - podały PAP służby wojewody.

13 grudnia wójtowie gmin Dywity, Jonkowo, Stawiguda i Jedwabno podpisali z wojewodą warmińsko-mazurskim Arturem Chojeckim umowy na realizację programu przywracania lokalnych połączeń autobusowych. Gminy chcą odtworzyć w sumie 13 połączeń. Długość linii autobusowych wynosi blisko 500 km.

-"Program odtwarzania lokalnych połączeń autobusowych jest odpowiedzią na realną potrzebę społeczeństwa. Po zmianach ustrojowych to uwarunkowania rynkowe odgrywały kluczową rolę w życiu gospodarczym. Efektem ubocznym była likwidacja nierentownych połączeń autobusowych" - mówił wojewoda. Dodał, że samorządy nie miały pieniędzy, by zorganizować komunikację, dlatego rząd wspiera je i dokłada pieniądze na odtworzenie linii.

Przyznał, że Warmia i Mazury to region szczególny z uwagi na słabą gęstość zaludnienia i rozproszenie miejscowości. Dlatego - jak wskazał - mieszkańcy muszą mieć możliwość skorzystania z lokalnej komunikacji.

Zdaniem samorządowców

Wójt Dywit Daniel Zadworny powiedział, że w małych miejscowościach na terenie gminy, liczących od 200 do 300 mieszkańców, już kursują małe autobusy. Godziny przyjazdów i odjazdów są dopasowane do potrzeb mieszkańców. "Zdajemy sobie sprawę, że te linie nie są i nie będą rentowne, ale taka była idea programu odtwarzania połączeń autobusowych" - powiedział. Dodał, że na lokalne linie gminne w przyszłorocznym budżecie zabezpieczono ok. 1,2 mln zł, a wsparcie rządowe wyniesie 190 tys. zł.

W gminie Jonkowo utrzymanie linii lokalnych w przyszłym roku będzie kosztować od 700 tys. zł do 850 tys. zł, a dofinansowanie rządowe ma wynieść ok. 170 tys, zł. Wójt gminy Wojciech Giecko wskazał, że połączeń autobusowych do Jonkowa chcą mieszkańcy Gamerek Wielkich, Starego i Nowego Kawkowa oraz Pupek. Autobusy mogą także jeździć między Szałstrami a Wołownem z przesiadką we Wrześni.

Obecnie w województwie warmińsko-mazurskim działa 20 linii uruchomionych w ramach Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W powiecie elbląskim mieszkańcy mogą korzystać z dziewięciu linii, w powiecie kętrzyńskim - z dwóch, w gminie Dywity - z trzech linii, Jedwabno - z jednej, a w Stawigudzie - z czterech linii. (PAP)
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
linie
FRPA
Warmińsko-Mazurskie

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....