TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Głuszyca ze srebrno-limonkowymi Isuzu!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 05.11.2018 16:00:24
fot. UG Głuszyca

Dwa Isuzu Citibus 9,5LE zostały dostarczone zostały już do Głuszycy przez Firmę BUSIMPORT PL. Zakup autobusów przez Gminę Głuszyca to jedno z zadań w ramach realizacji projektu "Sowiogórski Raj - budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy" – informuje burmistrz Roman Głód.

Dostawa wieńczy kontrakt, który Głuszyca zawarła BUSIMPORT PL z Gierłatowa, dealerem autobusów Isuzu. Zgodnie z warunkami umowy do końca paździenika firma miała dostarczyć dwa pojazdy Citybus 9,5LE. Ich wartość to 1 443 528 PLN brutto. Cena jednostkowa wynosi więc 586 800 PLN netto, a więc bardzo tanio jak na autobus w tym metrażu.

Prawie 10-metrowe, niskowejściowe modele Citybus, przewożące 70 osób, doskonale sprawdzające się przy obsłudze linii o mniejszej liczbie pasażerów czy też linii podmiejskich. Tego typu autobusy sprawdzą się też w centrach dużych miast z wąskimi ulicami. Ponadto dzięki kompletacji napędu w postaci małego silnika Cummins ISB4.5E6 210B, który jest zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Allison T280R ma być zapewnione niskie zużycie paliwa.

Po wybraniu przez Głuszycę operatora autobusy będą wykorzystywane do zapewnienia bezpłatnej usługi transportu zbiorowego na terenie gminy. Nowe Isuzu będą dowozić mieszkańców i turystów z terenu do centrum przesiadkowego w Głuszycy, skąd będzie można kontynuować podróż autobusem linii nr 5 lub pociągami Kolei Dolnośląskich. Rozkład jazdy autobusów dostosowany będzie do czasu dojazdu pracowników do miejsc zatrudnienia.

Autobusy będą także dowozić dzieci do szkół na terenie Głuszycy. Ponadto bezpłatna komunikacja gminna obowiązywać będzie także w dni wolne od pracy. Planowany czas rozpoczęcia kursowania autobusów to marzec 2019 r.

Na realizację projektu "Sowiogórski Raj - budowa Centrum Przesiadkowego w Głuszycy" Gmina Głuszyca otrzymała prawie 2,9 mln zł dofinansowania w ramach Osi Priorytetowej nr 3 "Gospodarka niskoemisyjna" działania nr 3.4 "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych" Poddziałania nr 3.4.4 "Wdrażanie strategii niskoemisyjnych – ZIT AW" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014- 2020.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Głuszyca
UG
BUSIMPORT PL
Isuzu
  • Kamil Nowakowski – 05.11.2018

    Malowanie olsztyńskie powszechne będzie, niczym warszawskogrudziąckoświdnickowałbrzyszkołódzkowrocławskie? 😂

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....