TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdzie pojadą nowe autobusy
ZTM WARSZAWA Karol Wach - Opublikowano: 12.02.2008 10:41:34 2 komentarze
Gdzie pojadą nowe autobusy

Pod koniec ubiegłego roku warszawski ZTM zdecydował, iż na stołecznych ulicach pojawią się nowe 8- i 9- metrowe autobusy. Ich debiut jest już blisko, pierwsze 10 sztuk wyjedzie na linie 1 marca. 

Jak już informowaliśmy w InfoBusie przetarg na obsługę komunikacyjną miasta wygrali dwaj prywatni przewoźnicy: PKS Grodzisk Mazowiecki i Mobilis. W sumie, wszystkich autobusów, 8-, 9- i 12- metrowych, bo takie również wyjadą na ulice z początkiem marca, będzie 100. Każdy z nich będzie fabrycznie nowy, wyposażony w klimatyzację, monitoring oraz nowość –system głosowej zapowiedzi przystanków. Wszystkie dłuższe, czyli 12 metrowe autobusy to pojazdy całkowicie niskopodłogowe. Pozostałe będą miały podłogę częściowo obniżoną. Pojazdy będą wyjeżdżały na ulice partiami. Co miesiąc będzie przyjeżdżała do stolicy kolejna partia. 

Pierwsze 10 krótkich autobusów, kupionych przez firmę Mobilis, pojawi się na ulicach Warszawy 1 marca. W związku z tym ZTM uruchomi trzy całkiem nowe linie autobusowe obsługiwane przez minibusy. Dwie z nich obsłużą nowe trasy i pojadą ulicami, które do tej pory były pozbawione komunikacji autobusowej.

Linia 201: Nowe Bemowo –Powstańców Śląskich –Piastów Śląskich –Osmańczyka –Obrońców Tobruku –Księcia Bolesława –Księcia Janusza –Obozowa (powrót: Obozowa –Ciołka –Rewelska –Księcia Janusza ) –Koło.

Linia będzie kursowała z częstotliwością 10 min. w godzinach szczytu oraz 15 min. w godzinach pozaszczytowych i w święto.

Linia 202: Suwalska –Łabiszyńska –Łojewska –Chodecka –Kondratowicza –Młodzieńcza –Radzymińska –Trocka –Borzykowska –Św. Wincentego –Budowlana –Chodecka –Wyszogrodzka –Bartnicza –Wysockiego –Bazyliańska –Kondratowicza –Łabiszyńska –Suwalska.

Autobusy, w godzinach szczytu będą podjeżdżały na przystanki co 40 minut. Poza szczytem i w święto –co godzinę.

Linia 204: Grodzisk –Głębocka –Berensona (powrót: Berensona –Oknicka –Lewandów) –Berensona –Skarbka z Gór –Berensona –Ostródzka –Juranda ze Spychowa –Białołęcka –Kopijników –Łabiszyńska –Kondratowicza –Rembielińska –Bartnicza –Wysockiego –Pożarowa –PKP Praga.

Autobusy tej linii będą kursowały z częstotliwością co 20 min. w godzinach szczytu i co pół godziny w godzinach pozaszczytowych i w święta.

W sumie, do obsługi trzech ww. linii skierowanych zostanie 7 minibusów. Pozostałe 3 wyjadą na trasy linii już kursujących: 104 (2 autobusy) i 305 (1 autobus). Kolejne minibusy obsłużą również nowe rejony Warszawy, do tej pory pozbawione komunikacji autobusowej. Pojadą m.in. ulicami: Dudziarską, Kwitnącą i Księżycową, Szeligowską, Włodarzewską, Izbicką, Zagórzańską, Sprawną, Aluzyjną czy Borków i Juhasów.

Dłuższe, 12 metrowe autobusy, zakupione przez PKS Grodzisk Mazowiecki zostaną skierowane przede wszystkim do obsługi prawobrzeżnej części Warszawy. Będą kursować na liniach pełniących rolę dowozowych do linii głównych. Oprócz poprawy komunikacji w rejonach już obsługiwanych, komunikacja miejska dotrze do nowych rejonów Warszawy, takich jak: część Zielonej Białołęki, Zielonego Ursynowa, Bemowa, Wesołej czy Wawra.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na

Sprawdź też:
linia
Warszawa
ZTM
Mobilis
PKS
Grodzisk Mazowiecki
  • straphan – 13.02.2008

    Jezeli ZTM probuje tymi nowymi wozami zainteresowac komunikacja miejska osiedla domkow jednorodzinnych, gdzie wiekszosc osob i tak ma samochod, to niech sie zastanowi... Ludzie ci juz przywykli do korzystania z samochodow i kursy co 20-30 minut na pewno ich nie zacheca do korzystania z KM...

  • InflanckA – 14.02.2008

    ZTM podjal te decyzje wczesniej - przetarg byl ogloszony w wakacje 2007.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....