TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdyńskie testy Trollino 18 z wodorowym ekstenderem
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2017 18:47:42 22 komentarze
Gdynia testuje Trollino 18 z wodorowym ekstenderem

Od 22 maja, w Gdyni,  testy homologacyjne przechodzi prototyp trolejbusu Solaris Trollino 18 z wodorowymi ogniwami paliwowymi, o długości 18,75 m. Pojazd docelowo trafi do stolicy Łotwy. Nad polski morzem nie wyjedzie na żadną regularną linię.

Przypomnijmy, że Gdynia nie posiada przegubowych trolejbusów. Jedyne takie konstrukcje w Polsce eksploatuje MPK Lublin, w liczbie 12 szt. (Solaris Trollino 18M). Tamtejszy ZTM niebawem zamówi kolejnych przegubowce  "na szelkach", które mają pojawić się w na ulicach w maju 2018 roku.

Wodorowy ekstender

Testowany trolejbus został wyposażony w wodorowe ogniwa paliwowe (napęd pomocniczy) o mocy 100 kW z regulatorem w postaci baterii litowo-tytanowych o mocy 23 kW. Dzięki akumulatorom - podobnie jak cztery znane już z gdyńskich ulic trolejbusy Trollino 12M - będzie mógł część trasy pokonywać bez konieczności podpięcia pod trakcję. Pojazd wyposażono m.in. w automatycznie wysuwaną rampę wjazdową dla wózków, podwójne monitory wewnętrzne, bramki liczące pasażerów a dla kierowcy: lodówkę i alkomat. Taki bogaty zestaw stanowi doskonały materiał testowy dla gdyńskiego PKT. Nowy trolejbusy zrobił spore wrażenie na pasażerach

Gdynia chce na zakupach

Jak już informowaliśmy w InfoBusie, Gdynia w ramach aktualnej perspektywy finansowej funduszy unijnych, chce kupić 30 szt. trolejbusów - wszystkie z dodatkową baterią. 16 z nich ma być pojazdami klasy MEGA, a 14 klasy MAXI. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze z nich pojawił się w zajezdni PKT w 2018 roku. Ich zakup obejmuje projekt złożony w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie opiewa on na zakup 90 nowych pojazdów, w tym trolejbusów i autobusów. Szacowana wartość zamówienia to 143 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 90 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
PKT Gdynia
Solaris
 • Michał – 26.05.2017

  Pod SIEĆ TRAKCYJNĄ! Co jak co, ale Wam nie wypada popełniać tak kardynalnych błędów!

 • Tralalolo – 26.05.2017

  NIE MOŻLIWE - Srolis zaoferował i podpisał kontrakt na dostawy do Łotwy nie mając nawet prototypu! TOŻ TO SZOOOOOK - Przecież to taka doskonała firma, która sprzedaje i oferuje w przetargach tylko sprawdzony sprzęt. Banda zakłamanych szkopów i fantstów.

 • farafiu – 26.05.2017

  Przynajmniej nie mają żadnej wtopy i wszystko idzie zgodnie z planem. Poza tym autobusy na wodór z Bolechowa jeżdżą już w Hamburgu, także doświadczenie jest.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  tak Budapeszt to nie wtopa? Sztokholm to nie wtopa? Hanower to nie wtopa? płonące Solarisy to też nie wtopa? itd. itd....http://wawalove.pl/Splonal-kolejny-solaris-w-Warszawie-a12596Trochę obiektywizmu...

 • farafiu – 26.05.2017

  Odniosłem się do projektu trolejbusu z ogniwami wodorowymi, ale skoro już przywołałeś te pojedyncze przypadki, to przyznam, że nieźle sobie trollu ubzdurałeś, że to wtopa, lecz niechaj ci tak będzie. No to trzymaj trochę tego obiektywizmu - wóz spalił się w 2014 roku, używany ponad 10 lat, dużo na liczniku plus jakże dbający o swoje wozy przewoźnik MOBILIS.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  cytat z artykułu "Nie jest to pierwszy pożar solarisa w Warszawie - kilka la temu mieliśmy czarną serię takich pożarów." - pojedyncze przypadki fanatyku powiadasz - czaruj dalej tą niby nieskalaną wtopami dziewice co niemcowi dała

 • farafiu – 26.05.2017

  Pięknie wyjmujesz zdania z kontekstu, które odnoszą się nie do artykułu, ale do podanych przypadków w tychże miastach. Zresztą, naucz się czytać, pisać także, bo widać, że kuleją obydwie sprawy.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  "Pochodnia Of The Year" - cała Polska płonie:1. http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/komunikacja/a/poznan-pozar-nocnego-autobusu-splonal-przegubowy-solaris,11474110/2. http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,87120,21309300,pozar-solarisa-przy-kollataja-podobnych-pozarow-bylo-wiecej.html3. http://www.wykop.pl/ramka/2219370/pozar-autobusu-solaris-niemcy-de/4. http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samorzad/solarisy-plonely-juz-wczesniej-czy-te-autobusy-sa-bezpieczne-,581.html5. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,autobus-zapalil-sie-na-wale-miedzeszynskim,41869.html6. http://plockibus.pl/10524/pozar-solarisa-urbino-12-646/7. http://www.przedniaplatformatramwaju.pl/2013/12/krakow-pozar-autobusu-na-petli-azory.html?spref=fb8. http://www.sfora.pl/polska/Zobacz-jak-splonal-autobus-w-Kielcach-Zostaly-tylko-zgliszcza-g547429. http://tychy.naszemiasto.pl/tag/tychy-pozar-trolejbusu.htmlitd. itd... nie chce mi się dalej wklejać ale wystarczy wisać Solaris pożar i wyskakuje kilkadziesiąt przypadków. także chłopie ochłoń bo Srolis to techniczna porażka.

 • Mateo – 26.05.2017

  "Nad polskim morzem nie wyjedzie na żadną linię, a zrobił spore wrażenie na pasażerach" - nic nie rozumiem!

 • BumTararaBum – 26.05.2017

  @Mateo - ten portal się robi za pieniądze Srolisa także każda kłamliwa propaganda jest tu możliwa. np w stylu "Srolis wygrywa w Zadupiu Dolnym." A w rzeczywistości możliwa tylko jedyna słuszna oferta, przekręcony SIWZ i 1/2 autobusu - ale sukces jest :-)

 • BumTararaBum – 26.05.2017

  Przepraszam za literówki ale autokorekta mi poprawia :)

 • farafiu – 27.05.2017

  Widać z daleka, że Tralalolo i BumTararaBum to są te same osoby po nieudolnym maskowaniu stylu pisania, wypowiedzi na "odwal się" czy też odniesieniu się do literówek, które występują u tego pierwszego. Po prostu jesteś debilnym trollem i nie musisz się tłumaczyć. Może poczytaj sobie o samozapłonach Mercedesów czy też Manów, które wynikają z braku należytego serwisu? Solarisów też to tyczy wraz z kwotami jakie się przeznacza na zakup taboru. Porażką jest to, że dalej nie potrafisz poprawnie pisać oraz że mimo moich uwag wciąż nie ma odniesienia do wypowiedzi wcześniejszych.

 • pks_rulez – 27.05.2017

  Co to w ogóle za porównanie? Jak niby trolejbus z ogniwami wodorowymi ma się do autobusów spalinowych? Przecież w tym trolejbusie są tylko silniki elektryczne.

 • Realista – 27.05.2017

  @farafiu ewidentny fanatyzm. @tralalolo wiadomo, że nie ma produktów idealnych ale robienie z Solarisa Mercedesa to znaczna przesada - i Solaris i Ursus to produkty lowcostowe dla biedaków

 • Realista II – 27.05.2017

  Ja tutaj natomiast widzę histerię zagorzałych przeciwników Solarisa, którzy to rozpoczynają gówno burzę na forum. Ktoś w odpowiedzi opowie się za Solarisem i od razu jest fanatykiem. Fanatyzm to ja widzę po stronie Tralalolo który widzę przeszukuje internet pod kątem wszystkich potknięć marki. Nie uważam że Solaris to pojazd dla biedaków. Z powodzeniem stratują w przetargach budżetowych jak i tych bardziej prestiżowych...

 • abc – 27.05.2017

  @Tralalolo: o tej twojej technicznej porażce najlepiej świadczy fakt, że Solaris jest zawalony zamówieniami, również zza granicy... więc dalej sobie wpieprzaj chipsy przed komputerem i marnuj czas i klawiaturę na bezsensowne stukanie w klawisze, inni w tym czasie muszą ciężko pracować.

 • pks_rulez – 27.05.2017

  Nie ma to jak oceniać trolejbus na ogniwa wodorowe z autobusem spalinowym.

 • WK – 28.05.2017

  Ta rampa trochę przykrótka.

 • farafiu – 29.05.2017

  @Realista II, grupa trolli, której nie uda się nic więcej niż pisanie w internecie swoich wypocin. @Abc to jedno, a dwa zanim Solarisy miały problemy z pożarami komory silnika, prym w pozbywaniu się ze stanu za pomocą ognia miały Volvo przez żenująco niskiej jakości instalację elektryczną i do tej pory płoną, na przykład w Budapeszcie. To tylko maszyna, nawet Many i Citaro się palą. Baa w stolicy Węgier jeszcze rocznikowo nówka, bo Karsan z 2015 roku ostatnio się spalił doszczętnie...Obu Was popieram.

 • frown – 29.05.2017

  @WK patrząc na to ze opiera sie na chodniku - w sam raz

 • Fjodor – 29.05.2017

  A kto wymyślił, żeby do testowego autobusu ładować NovaMedię?? Czy w Gdyni też użerają się z tym dziadostwem?

 • statystyk – 30.05.2017

  I znowu fachowcy mają głos... 2% populacji musi się spalić i koniec. W W-wie myślisz autobus, myślisz Solaris. 75% taboru Solarisa - więc rzuca się w oczy. 10 letni wóz z przebiegiem 800 tys spłonął, to wina producenta.... Solaris ma 67% rynku w Polsce - więc sprzedawcy innych marek wywalają frustrację na infobusie. Nie dają rady nerwowo...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....