TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdyńskie testy Trollino 18 z wodorowym ekstenderem
InfoBus.pl - Opublikowano: 26.05.2017 18:47:42 22 komentarze
Gdynia testuje Trollino 18 z wodorowym ekstenderem

Od 22 maja, w Gdyni,  testy homologacyjne przechodzi prototyp trolejbusu Solaris Trollino 18 z wodorowymi ogniwami paliwowymi, o długości 18,75 m. Pojazd docelowo trafi do stolicy Łotwy. Nad polski morzem nie wyjedzie na żadną regularną linię.

Przypomnijmy, że Gdynia nie posiada przegubowych trolejbusów. Jedyne takie konstrukcje w Polsce eksploatuje MPK Lublin, w liczbie 12 szt. (Solaris Trollino 18M). Tamtejszy ZTM niebawem zamówi kolejnych przegubowce  "na szelkach", które mają pojawić się w na ulicach w maju 2018 roku.

Wodorowy ekstender

Testowany trolejbus został wyposażony w wodorowe ogniwa paliwowe (napęd pomocniczy) o mocy 100 kW z regulatorem w postaci baterii litowo-tytanowych o mocy 23 kW. Dzięki akumulatorom - podobnie jak cztery znane już z gdyńskich ulic trolejbusy Trollino 12M - będzie mógł część trasy pokonywać bez konieczności podpięcia pod trakcję. Pojazd wyposażono m.in. w automatycznie wysuwaną rampę wjazdową dla wózków, podwójne monitory wewnętrzne, bramki liczące pasażerów a dla kierowcy: lodówkę i alkomat. Taki bogaty zestaw stanowi doskonały materiał testowy dla gdyńskiego PKT. Nowy trolejbusy zrobił spore wrażenie na pasażerach

Gdynia chce na zakupach

Jak już informowaliśmy w InfoBusie, Gdynia w ramach aktualnej perspektywy finansowej funduszy unijnych, chce kupić 30 szt. trolejbusów - wszystkie z dodatkową baterią. 16 z nich ma być pojazdami klasy MEGA, a 14 klasy MAXI. Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pierwsze z nich pojawił się w zajezdni PKT w 2018 roku. Ich zakup obejmuje projekt złożony w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Łącznie opiewa on na zakup 90 nowych pojazdów, w tym trolejbusów i autobusów. Szacowana wartość zamówienia to 143 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi ok. 90 mln zł.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
PKT Gdynia
Solaris
 • Michał – 26.05.2017

  Pod SIEĆ TRAKCYJNĄ! Co jak co, ale Wam nie wypada popełniać tak kardynalnych błędów!

 • Tralalolo – 26.05.2017

  NIE MOŻLIWE - Srolis zaoferował i podpisał kontrakt na dostawy do Łotwy nie mając nawet prototypu! TOŻ TO SZOOOOOK - Przecież to taka doskonała firma, która sprzedaje i oferuje w przetargach tylko sprawdzony sprzęt. Banda zakłamanych szkopów i fantstów.

 • farafiu – 26.05.2017

  Przynajmniej nie mają żadnej wtopy i wszystko idzie zgodnie z planem. Poza tym autobusy na wodór z Bolechowa jeżdżą już w Hamburgu, także doświadczenie jest.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  tak Budapeszt to nie wtopa? Sztokholm to nie wtopa? Hanower to nie wtopa? płonące Solarisy to też nie wtopa? itd. itd....http://wawalove.pl/Splonal-kolejny-solaris-w-Warszawie-a12596Trochę obiektywizmu...

 • farafiu – 26.05.2017

  Odniosłem się do projektu trolejbusu z ogniwami wodorowymi, ale skoro już przywołałeś te pojedyncze przypadki, to przyznam, że nieźle sobie trollu ubzdurałeś, że to wtopa, lecz niechaj ci tak będzie. No to trzymaj trochę tego obiektywizmu - wóz spalił się w 2014 roku, używany ponad 10 lat, dużo na liczniku plus jakże dbający o swoje wozy przewoźnik MOBILIS.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  cytat z artykułu "Nie jest to pierwszy pożar solarisa w Warszawie - kilka la temu mieliśmy czarną serię takich pożarów." - pojedyncze przypadki fanatyku powiadasz - czaruj dalej tą niby nieskalaną wtopami dziewice co niemcowi dała

 • farafiu – 26.05.2017

  Pięknie wyjmujesz zdania z kontekstu, które odnoszą się nie do artykułu, ale do podanych przypadków w tychże miastach. Zresztą, naucz się czytać, pisać także, bo widać, że kuleją obydwie sprawy.

 • Tralalolo – 26.05.2017

  "Pochodnia Of The Year" - cała Polska płonie:1. http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/poznan/komunikacja/a/poznan-pozar-nocnego-autobusu-splonal-przegubowy-solaris,11474110/2. http://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,87120,21309300,pozar-solarisa-przy-kollataja-podobnych-pozarow-bylo-wiecej.html3. http://www.wykop.pl/ramka/2219370/pozar-autobusu-solaris-niemcy-de/4. http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/samorzad/solarisy-plonely-juz-wczesniej-czy-te-autobusy-sa-bezpieczne-,581.html5. http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,autobus-zapalil-sie-na-wale-miedzeszynskim,41869.html6. http://plockibus.pl/10524/pozar-solarisa-urbino-12-646/7. http://www.przedniaplatformatramwaju.pl/2013/12/krakow-pozar-autobusu-na-petli-azory.html?spref=fb8. http://www.sfora.pl/polska/Zobacz-jak-splonal-autobus-w-Kielcach-Zostaly-tylko-zgliszcza-g547429. http://tychy.naszemiasto.pl/tag/tychy-pozar-trolejbusu.htmlitd. itd... nie chce mi się dalej wklejać ale wystarczy wisać Solaris pożar i wyskakuje kilkadziesiąt przypadków. także chłopie ochłoń bo Srolis to techniczna porażka.

 • Mateo – 26.05.2017

  "Nad polskim morzem nie wyjedzie na żadną linię, a zrobił spore wrażenie na pasażerach" - nic nie rozumiem!

 • BumTararaBum – 26.05.2017

  @Mateo - ten portal się robi za pieniądze Srolisa także każda kłamliwa propaganda jest tu możliwa. np w stylu "Srolis wygrywa w Zadupiu Dolnym." A w rzeczywistości możliwa tylko jedyna słuszna oferta, przekręcony SIWZ i 1/2 autobusu - ale sukces jest :-)

 • BumTararaBum – 26.05.2017

  Przepraszam za literówki ale autokorekta mi poprawia :)

 • farafiu – 27.05.2017

  Widać z daleka, że Tralalolo i BumTararaBum to są te same osoby po nieudolnym maskowaniu stylu pisania, wypowiedzi na "odwal się" czy też odniesieniu się do literówek, które występują u tego pierwszego. Po prostu jesteś debilnym trollem i nie musisz się tłumaczyć. Może poczytaj sobie o samozapłonach Mercedesów czy też Manów, które wynikają z braku należytego serwisu? Solarisów też to tyczy wraz z kwotami jakie się przeznacza na zakup taboru. Porażką jest to, że dalej nie potrafisz poprawnie pisać oraz że mimo moich uwag wciąż nie ma odniesienia do wypowiedzi wcześniejszych.

 • pks_rulez – 27.05.2017

  Co to w ogóle za porównanie? Jak niby trolejbus z ogniwami wodorowymi ma się do autobusów spalinowych? Przecież w tym trolejbusie są tylko silniki elektryczne.

 • Realista – 27.05.2017

  @farafiu ewidentny fanatyzm. @tralalolo wiadomo, że nie ma produktów idealnych ale robienie z Solarisa Mercedesa to znaczna przesada - i Solaris i Ursus to produkty lowcostowe dla biedaków

 • Realista II – 27.05.2017

  Ja tutaj natomiast widzę histerię zagorzałych przeciwników Solarisa, którzy to rozpoczynają gówno burzę na forum. Ktoś w odpowiedzi opowie się za Solarisem i od razu jest fanatykiem. Fanatyzm to ja widzę po stronie Tralalolo który widzę przeszukuje internet pod kątem wszystkich potknięć marki. Nie uważam że Solaris to pojazd dla biedaków. Z powodzeniem stratują w przetargach budżetowych jak i tych bardziej prestiżowych...

 • abc – 27.05.2017

  @Tralalolo: o tej twojej technicznej porażce najlepiej świadczy fakt, że Solaris jest zawalony zamówieniami, również zza granicy... więc dalej sobie wpieprzaj chipsy przed komputerem i marnuj czas i klawiaturę na bezsensowne stukanie w klawisze, inni w tym czasie muszą ciężko pracować.

 • pks_rulez – 27.05.2017

  Nie ma to jak oceniać trolejbus na ogniwa wodorowe z autobusem spalinowym.

 • WK – 28.05.2017

  Ta rampa trochę przykrótka.

 • farafiu – 29.05.2017

  @Realista II, grupa trolli, której nie uda się nic więcej niż pisanie w internecie swoich wypocin. @Abc to jedno, a dwa zanim Solarisy miały problemy z pożarami komory silnika, prym w pozbywaniu się ze stanu za pomocą ognia miały Volvo przez żenująco niskiej jakości instalację elektryczną i do tej pory płoną, na przykład w Budapeszcie. To tylko maszyna, nawet Many i Citaro się palą. Baa w stolicy Węgier jeszcze rocznikowo nówka, bo Karsan z 2015 roku ostatnio się spalił doszczętnie...Obu Was popieram.

 • frown – 29.05.2017

  @WK patrząc na to ze opiera sie na chodniku - w sam raz

 • Fjodor – 29.05.2017

  A kto wymyślił, żeby do testowego autobusu ładować NovaMedię?? Czy w Gdyni też użerają się z tym dziadostwem?

 • statystyk – 30.05.2017

  I znowu fachowcy mają głos... 2% populacji musi się spalić i koniec. W W-wie myślisz autobus, myślisz Solaris. 75% taboru Solarisa - więc rzuca się w oczy. 10 letni wóz z przebiegiem 800 tys spłonął, to wina producenta.... Solaris ma 67% rynku w Polsce - więc sprzedawcy innych marek wywalają frustrację na infobusie. Nie dają rady nerwowo...

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....