TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia wybiera: MAN górą nad Solarisem
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.07.2018 07:00:53 1 komentarz
Gdynia wybiera MAN. 55 autobusów dla Gdyni; fot. Lechosław Dierżak

Tabor gdyńskiej komunikacji miejskiej zasilą 32 nowe, niskopodłogowe przegubowce i 23 autobusy standardowej długości! Firma MAN Truck&Bus Polska Sp. z o.o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu i dostarczy do Gdyni aż 55 nowych autobusów. Całe dwuczęściowe zamówienie jest warte ponad 76 milionów złotych.

Za tę kwotę MAN dostarczy 32 nowe pojazdy przegubowe i 23 o standardowej długości. Przegubowe modele Lion`s City G będą kosztować 49 672 320 zł (brutto), a standardowe wersje Lion`s City 26 337 990 zł (brutto). Będą objęte 36-miesięczną gwarancją.

Autobusowy klasyk

Przypomnijmy, że o pomorskie zamówienie ubiegały się dwie firmy: Solaris i MAN, które złożyły oferty zarówno na autobusy przegubowe, jak i standardowe. Ceny zaproponowane przez potencjalnych dostawców mieściły się w zakładanych możliwościach budżetowych: Solaris zaproponował 51 640 320 i 27 121 623 złotych brutto, a MAN odpowiednio 49 672 320 oraz 26 337 990 złotych brutto. Obie firmy zaproponowały przy tym taki sam termin wykonania zamówienia (330 dni) oraz identyczne okresy gwarancyjne (36 miesięcy). O złożonych ofertach pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

http://infobus.pl/autobusowy-klasyk-w-gdyni-solaris-vs-man-_more_105810.html

Przy wyborze najkorzystniejszej spośród dwóch złożonych w przetargu ofert komisja brała pod uwagę kryteria ceny, terminu wykonania przedmiotu zamówienia, terminu gwarancji i rękojmi, zużycia paliwa, rekuperacji oraz kwestię parametrów technicznych.

- Po szczegółowym przeanalizowaniu i ocenie propozycji, oferta firmy MAN okazała się być tańszą i jednocześnie najkorzystniejszą, także pod względem ważnych parametrów technicznych i eksploatacyjnych. Bardzo zależy nam na tym, by mieszkańcy podróżowali po mieście wygodnie i ekologicznie. Dzięki ogłoszeniu drugiego przetargu udało nam się zyskać spore oszczędności w stosunku do wcześniejszych ofert. Wielomilionowa inwestycja w nowe autobusy to gwarancja rozwoju gdyńskiej komunikacji miejskiej – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni.

Tańsza powtórka

Przypomnijmy, że już w styczniu tego roku miasto poszukiwało dostawcy 55 nowych autobusów w drodze przetargu. Postępowanie wówczas unieważniono ze względu na zbyt wysoką cenę, a wybrana w drugim przetargu oferta okazała się tańsza i pozwoliła na spore oszczędności w stosunku do zakładanego budżetu.

Po wyborze najkorzystniejszej oferty, dalsze procedury prowadzące do podpisania umowy z firmą MAN Truck & Bus Polska mogą potrwać od kilku do kilkunastu tygodni. Koszty zakupu nowych autobusów w 75 procentach pokryje unijne dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020. Warto wspomnieć, że to nie jedyna znacząca inwestycja w komunikację miejską - wcześniej miasto podpisało wartą ponad 77 milionów złotych umowę na dostawę 30 nowych trolejbusów (w tym 16 przegubowych) oraz 21 baterii litowo-jonowych z firmą Solaris.

Gdyńska komunikacja publiczna będzie jeszcze bardziej ekologiczna i oszczędna – do miasta trafi łącznie aż 55 nowych autobusów, które zajmą miejsce najstarszych pojazdów. Za nami otwarcie ofert w przetargu na zakup nowoczesnego taboru, pod uwagę będą brane oferty dwóch firm: Solaris i MAN, które zmieściły się w zakładanej kwocie. Koszty zakupu w 75 procentach pokryje unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
PKM Gdynia
MAN
Solaris
Pomorskie
  • czeslaw2 – 22.07.2018

    Taaaa, a ja wolę lody malinowe.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....