TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia pokazuje wyniki badań dt. buspasów. Jest dobrze.
InfoBus.pl - Opublikowano: 25.10.2016 13:58:29 1 komentarz
Gdynia pokazuje wynik badań dt. busów

W sierpniu br. przeprowadzono w Gdyni badania ankietowe mające na celu zebranie opinii dotyczących funkcjonowania buspasów oraz kierunku ich rozwoju. Wyniki ankiet pokazują że mieszkańcy są zadowoleni z istniejącej infrastruktury i chcą by się dalej rozwijała.

W badaniu wzięło udział ponad 500 osób, z czego znakomita większość (93%) to mieszkańcy Gdyni. Ciekawe wyniki prezentują odpowiedzi już na pierwsze pytanie, okazuje się bowiem że tylko 9% ankietowanych deklaruje że odbywa podróże miejskie zawsze samochodem. Kolejne 22% deklaruje przewagę samochodu osobowego nad transportem zbiorowym, ale odwrotną odpowiedź ? przeważnie transport zbiorowy ? wybrało już 28% osób. Kolejne 17% deklaruje że porusza się po mieście zawsze transportem zbiorowym. Aż 4% osób deklaruje, że zawsze lub przeważnie porusza się na rowerze. Kolejne 4% deklaruje inne środki transportu, w tym poruszanie się pieszo.

Według ankietowanych najistotniejszym czynnikiem w odniesieniu do powstawania buspasów w Gdyni jest to, że przyspieszają komunikację miejską. W ten sposób odpowiedziało aż 73% ankietowanych. 12% ankietowanych twierdzi iż wydzielone pasy dla autobusów ograniczają pojemność drogi dla pozostałych użytkowników. Cieszy fakt, iż tylko 2% ankietowanych nie widzi sensu pasów dla autobusów ? twierdzą oni że to niepotrzebny koszt dla miasta.

Ankietowani pytani czy należy wprowadzać kolejne buspasy odpowiadają ? tak. Twierdzi tak 89% zapytanych. Najczęściej wskazywanym miejscem do wytyczenia nowych pasów jest ul. Morska: fragment od estakady do ul. Grabowo oraz od Akademii Morskiej do Dworca. Dodatkowo 24% badanych zastrzega, że nie należy przy tym ograniczać możliwości przemieszczania się samochodem osobowym.

Kolejne pytanie ? wielokrotnego wyboru ? dotyczyło dostępności buspasów dla innych pojazdów niż autobusy ZKM. Duża część badanych twierdzi że buspasy należy udostępnić autobusom szkolnym i turystycznym, wysoki jest też poziom akceptacji dla wykorzystania buspasów przez taksówki.


Ostatnia część ankiety dotyczyła oceny istniejących buspasów na ulicy Kieleckiej i Kwiatkowskiego w skali 1-5. Nieznacznie lepiej wypadł tu buspas na ulicy Kielckiej - 53% ankietowanych oceniło go na 5, 17% na 4. Buspas na Estakadzie Kwiatkowskiego otrzymał najwyższą ocenę od 41% i prawie najwyższa od 25%.
Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
ZKM Gdynia
buspas
  • Marcin – 26.10.2016

    "Gdynia pokazuje wyniki badań dt. busów. Jest dobrze." Te badania są o buspasach, nie o busach. Daliście albo zły tytuł albo złą treść.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....