TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe














Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|







Dane szczegółowe













Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemu



Profile społecznościowe




Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane











Profile społecznościowe



Dodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia odpowiada wirusowi. Maseczko-busy!
INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.04.2020 15:00:46
fot. gdynia.pl

Jak najłatwiej dać wszystkim do zrozumienia, że dla własnego dobra powinniśmy w czasie pandemii osłaniać usta i nos? Na przykład autobusami, które zakładają… maseczki. Dwa gdyńskie pojazdy, które kursują na popularnych liniach R oraz 141 od dziś wyjeżdżają w miasto z symboliczną osłoną na masce. Przypomnijmy, że już od czwartku, 16 kwietnia czeka nas obowiązek zasłaniania nosa i ust.

Tuż po świętach wielkanocnych na ulice Gdyni wyruszyły dwa nietypowe autobusy – to jeden standardowy, 12-metrowy pojazd i jeden przegubowy 18-metrowiec, na których przednich maskach pojawiły się wielkie maseczki. Trudno nie zwrócić na nie uwagi, mijając je na ulicy. W ten sposób miasto promuje stosowanie osłon twarzy, które – przypomnijmy – już od najbliższego czwartku będzie obowiązkowe w przestrzeni publicznej w całym kraju i może okazać się kluczowe w zwolnieniu rozwoju pandemii koronawirusa.

Bezpieczeństwo od Rumi po Kacze Buki
Autobusy będą zachęcać do noszenia maseczek co najmniej przez najbliższe dwa dni, kursując według regularnego rozkładu na dwóch popularnych liniach ZKM Gdynia: pospiesznej R prowadzącej z Rumi na Kacze Buki i zwykłej 141, która łączy Pogórze z Witominem. Tam, gdzie będą odbywać planowe postoje, na ich wyświetlaczach pojawią się ponadto dwa napisy: "NOŚ MASKĘ" oraz "ZAKRYJ USTA I NOS".

"We wszystkich działaniach związanych z epidemią liczy się przede wszystkim skuteczność. Szukamy takich metod, aby dotrzeć do ludzi i osiągnąć to, co jest nam potrzebne – zazwyczaj cel dotyczący zdrowotnego bezpieczeństwa. Dlatego chwytamy się różnych metod, od samego początku kreatywnych i nietypowych, ale takich, które działają. Jeśli przy okazji budzą uśmiech, który tak bardzo jest nam teraz potrzebny, to tym lepiej. Nie robimy tego jednak dla pochwał, ale po to, by gdynianie byli zdrowi i bezpieczni" – argumentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Autobusowej prowadzi akcję społeczną we współpracy z firmą MAN Polska – producentem autobusów, który jesienią zeszłego roku dostarczył do Gdyni aż 55 nowoczesnych pojazdów. Oba "przebrane" pojazdy pochodzą właśnie z nowej części gdyńskiej floty.

Bezpieczni przed wszystkimi
Przypomnijmy, że to nie pierwsza gdyńska akcja, która promuje korzystanie z maseczek w czasie pandemii – pod koniec zeszłego tygodnia swoje "twarze" osłoniły też gdyńskie pomniki, zachęcając do odpowiedzialnej postawy.
Pasażerowie korzystający z usług ZKM Gdynia mogą natomiast już od ponad dwóch tygodni bezpiecznie jeździć regularnie dezynfekowanymi pojazdami i korzystać z odkażanych przystanków, dodatkowo Gdynia jeszcze przed rządowym rozporządzeniem, jako pierwsza w Polsce zastosowała bezpieczne odległości zajmowanych siedzeń i uruchomiła system monitorowania napełnień pojazdów komunikacji miejskiej.

Od początku marca wyłączono funkcję tzw. "ciepłego guzika" do otwierania drzwi oraz zablokowano korzystanie z pierwszej pary drzwi i odizolowano kierowców od pasażerów. Na najbardziej obciążonych liniach wykorzystywane są rezerwowe autobusy i trolejbusy. Na trasę wyjechał też zabytkowy Mercedes, który po bezpiecznym wyłączeniu części miejsc siedzących może pomieścić więcej pasażerów jednocześnie.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
linie
akcja
wirus
PKA Gdynia
MAN
Gdynia
UM

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....