TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdynia komentuje ofertę Solarisa: "Do analizy"
InfoBus.pl - Opublikowano: 29.11.2017 09:40:02 3 komentarze
Gdynia komentuje ofertę Solarisa. Fot. ZKM Gdynia

30 nowych trolejbusów coraz bliżej Gdyni. 24 listopada 2017 r. Solaris złożył jedyną ofertę w największym w historii miasta przetargu na zakup nowych trolejbusów MAXI i MEGA oraz pakietów baterii dla dotychczasowego taboru.

Przypomnijmy, że do trzyzadaniowego przetargu zgłosiła się tylko jedna firma - Solaris Bus & Coach. Jeśli jej oferta zostanie wybrana to nowe pojazdy pojawią się w Gdyni już w przyszłym roku. Producent z Bolechowa w złożonej ofercie, zaproponował dostarczenie 14 trolejbusów standardowych za 32 149 740 PLN brutto, 16 pojazdów przegubowych za 50 380 800 PLN brutto oraz dostawę baterii wraz z przebudową za 12 545 631 PLN brutto. O cenach jednostkowych trolejbusów Solarisa i budżecie Gdyni na ten cel pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

-"Teraz oferta jest analizowana. Pojedziemy sprawdzić, czy oferta spełnia wszystkie wymogi i czy firma jest godna wyboru. Musimy zweryfikować, czy jest ona w stanie zapewnić nam pojazdy z odpowiednimi częściami i parametrami. Dopiero potem podejmiemy ostateczną decyzję o wyborze – mówi Tomasz Labuda, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Gdyński standard

Ogłoszony przetarg obejmuje zakup 30 nowych trolejbusów. 16 z nich będzie przegubowych i te będą miały długość 18 metrów. Pozostałe 14 trolejbusów to standardowe pojazdy o długości 12 metrów.

-"To będzie wymiana. Nowe pojazdy zastąpią te już wysłużone, które były eksploatowane przez wiele lat – mówi Tomasz Labuda, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Wszystkie trolejbusy będą ekologiczne, bo bezemisyjne, a do tego niskopodłogowe z przyklękiem, rampą, miejscem na wózek inwalidzki, bądź dziecięcy. Nowej trolejbusy wyposażone zostaną w system informacji wizualnej i dźwiękowej. W środku będą elektroniczne tablice informacyjne, wskazujące aktualną pozycję na trasie oraz gniazda USB do ładowania telefonu. Oczywiście nie zabraknie też klimatyzacji, zapowiedzi głosowych i wewnętrznych ekranów.

Nie tylko trolejbusy

Przetarg obejmuje też doposażenie 21 obecnie używanych pojazdów w baterie litowo-jonowe. Dzięki nim mogą one przejechać określony dystans bez trakcji.

-"Baterie dają nowe możliwości. Trolejbusy mogą korzystać z ich energii i wyjeżdżać poza sieć. To o wiele tańsze niż budowanie nowej trakcji – tłumaczy Tomasz Labuda, zastępca prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Trolejbusowej w Gdyni.

Nowe pojazdy, dzięki bateriom litowo-jonowym, będą mogły przejechać bez trakcji do 20-25 km. Tym obecnym, w których zostaną zamontowane, pozwolą one przejechać do 15 km. Kiedy nowe pojazdy dotrą, a obecnie użytkowane zostaną doposażone, to w Gdyni będzie 60 pojazdów z możliwością wyjazdu poza sieć. To jednak nie koniec dobrych wiadomości. -"Od grudnia zeszłego roku trolejbusy bez trakcji dojeżdżają do Fikakowa. W przyszłym planowane jest wydłużenie linii do Demptowa – zdradza Tomasz Labuda, wiceprezes PKT.

Trolejbusowe terminy

Jeśli firma Solaris wygra przetarg, to pierwsze nowe trolejbusy pojawią się we wrześniu 2018 roku. Natomiast pierwsze montaże baterii litowo-jonowych w obecnych pojazdach mają ruszyć od maja 2018 roku. Całe zlecenie ma być zrealizowane do marca 2019 roku.

I na koniec o finansach - nowe trolejbusy zostaną zakupione w postępowaniu przetargowym w ramach projektu pn.: "Rozwój zrównoważonego transportu publicznego w Gdyni poprzez zakup ekologicznego taboru" w formie dotacji ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 Oś priorytetowa 6 Rozwój niskoemisyjnego transportu zbiorowego w miastach Działanie 6.1 Rozwój publicznego transportu zbiorowego w miastach. Projekt zakłada też zakup 55 nowych autobusów. Na ten cel został jednak ogłoszony osobny przetarg. Otwarcie kopert z ofertami jest zaplanowane na 7 grudnia br.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
trolejbus
PKT Gdynia
Solaris
unia
 • farafiu – 29.11.2017

  " i czy firma jest godna wyboru."Dawno się tak nie uśmiałem :D Może oczekiwali Van Hoola? Jakby im wycenił swoje trajtki, wtedy by się przekonali, że wcale ta oferta nie jest tak droga jak się wydaje. Ciężko ślinę przełknęliby.

 • SWAT – 01.12.2017

  Teoretyk spiskowy. W tej wypowiedzi nie ma zarzutu dla firmy. Następnym razem poproszą Ciebie o komentarz chodząca encyklopedio Brittanica...

 • roki – 12.12.2017

  Przetarg jest już rozstrzygnięty - Solaris dostarczy trolejbusy do Gdyni.

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....