TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdański Ikarus SOS się sprawdził. Przyjedzie za rok
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.04.2018 12:00:17
Gdański Ikarus SOS się sprawdził. Przyjedzie za rok; fot. Grzegorz Mehring/www.gdansk.pl

Przez całą zimę gdański autobus SOS obsługiwał nawet 80 potrzebujących na dobę. Naszym zdaniem to projekt, nad którym powinny zastanowić się też inne miasta i przy okazji uchronić kilka autobusów-weteranów.

Od grudnia do 22 marca w gdańskim autobusie "SOS – pomoc dla osób bezdomnych" wydano potrzebującym blisko 14 tysięcy porcji zupy i ponad 1,4 tys. sztuk odzieży – m. in. polary, swetry, czapki, getry i ciepłe spodnie. Wśród nich były i dary gdańszczan, za które ogromnie dziękujemy. Z oferty mobilnej pomocy korzystało każdego wieczoru nawet do 80 osób bezdomnych.

Autobus i jego załoga pracowali na rzecz potrzebujących do 22 marca. Na pokładzie Ikarusa ratownik niemal codziennie udzielał doraźnej pierwszej pomocy. Wykonywał opatrunki, oczyszczał i zszywał rany, udzielał konsultacji dot. chorób skóry i higieny. Dzięki akcji informacyjnej prowadzonej tam m.in. przez pracownika socjalnego do noclegowni i schronisk trafiło jeszcze kilkadziesiąt potrzebujących osób - w najtrudniejszym, zimowym czasie była to kwestia kluczowa.

Uruchomienie usługi "mobilnego wsparcia dla osób bezdomnych" było możliwe dzięki środkom z budżetu miasta, pozyskanym i zabezpieczonym przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Usługa będzie kontynuowana w tym roku zimą.

-"Pomysł z uruchomieniem takiego autobusu okazał się strzałem w dziesiątkę – ocenia Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. polityki społecznej. – Udało się bowiem dotrzeć z konkretnym wsparciem, czyli gorącą zupą, ciepłą odzieżą, pomocą medyczną i informacyjną także do ludzi bez dachu nad głową, którzy z różnych przyczyn nie chcą zamieszkać w schronisku czy noclegowni. Cieszę się, że skorzystali z oferty autobusu. Dzięki pracy załogi Ikarusa udało się także zachęcić część potrzebujących do zamieszkania w placówkach na terenie miasta, w których mają przecież kompleksowe wsparcie - od bytowego po aktywizujące. To bardzo ważne. Zależy nam, by jak najwięcej osób bezdomnych wychodziło na prostą, "mocno łapało się z życiem za barki".

Przypomnijmy, że Ikarus został uruchomiony z początkiem grudnia. Jego załoga codziennie, w godzinach od 20 do 24, świadczyła pomoc ludziom bez dachu nad głową. Wyremontowany pojazd został przydzielony do zadania "mobilnej pomocy dla osób bezdomnych" przez Gdańskie Autobusy i Tramwaje. Ikarus codziennie wyruszał z ulicy Starowiślnej 3. Następnie zatrzymywał się w kilku miejscach, by tam wesprzeć bezdomnych:

- na pętli autobusowej przy stacji SKM na Przymorzu,

- na parkingu między rynkiem, a komisariatem przy ulicy Białej we Wrzeszczu,

- w zatoczce autobusowej przy kinie "Krewetka" w Gdańsku,

- obok noclegowni przy ul. Mostowej 1 A.

Postoje trwały około 30 minut. Koordynatorem działań projektu "mobilnego wsparcia dla osób w kryzysie bezdomności" był MOPR w Gdańsku. Na zlecenie Ośrodka usługę zrealizowało Towarzystwo Wspierania Potrzebujących "Przystań". Inicjatorami projektu uruchomienia Ikarusa SOS byli gdańscy radni - głównym pomysłodawcą z ich ramienia Przemysław Ryś.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
oldtimer
akcja
Ikarus
Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....