TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańsk unieważnia przetarg na cabrio-busy
InfoBus.pl - Opublikowano: 14.03.2017 17:42:09
Gdańsk unieważnia przetarg na cabrio-busy

Pomysł z cabrio-busami był świetny, ale niestety będziemy musieli na niego poczekać. O ile w ogóle wróci. Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniły przetarg na zakup 3 szt. autobusów klasy MINI z odkrytym dachem do obsługi linii turystycznej.

Oficjalny powód unieważnienia to zaplanowane przez miasto remonty i brak szans na dostawę pojazdów przez tegorocznym sezonem.

- "W związku z wystąpieniem istotnej zmiany okoliczności powodującej, że wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, Gdańskie Autobusy i Tramwaje unieważniają postępowanie. Zamawiający uznał, że w bieżącym roku, z uwagi na uwarunkowania organizacyjno-finansowe, dostawa trzech autobusów miejskich typu Cabrio będzie niecelowa - czytamy w ogólnikowym komunikacie na stronie GAiT.

- "Unieważnienie przetargu jest spowodowane dwoma względami: po pierwsze nie było możliwości, by autobusy zostały dostarczone wcześniej niż we wrześniu. Po drugie, miasto planuje remonty w obrębie Głównego Miasta, co w znacznym stopniu utrudniałoby funkcjonowanie takiej linii. Na naszą decyzję żadnego wpływu nie miało postępowanie prokuratury w Urzędzie Miejskim ? dodała portalowi trojmiasto.pl Alicja Mongird, rzecznik prasowy spółki GAiT.

Przetargowe spóźnienie

O ile trudno polemizować z remontami, tak argument o zbyt małej ilości czasu wydaje się być przesądzający. Gdańsk zabrał się do tego zadania po prostu za późno ? podobnie  zresztą było z przetargiem na obsługę dwóch pakietów miejskich linii w przypadku ZTM Gdańsk. GAiT próbował ratować sytuację i zmienił międzyczasie kryteria oceny ofert w przetargu z:

1. Cena. Waga 80

2. Warunki Techniczne. Waga 10

3. Ekologia. Waga 10

na:

1. Cena. Waga 60

2. Ekologia. Waga 5

3. Termin realizacji. Waga 30

4. Gwarancja. Waga 5

Dodatkowo wydłużając termin składania ofert do 14. marca. To jednak nie wystarczyło. Produkcja trzech tak skomplikowanych pojazdów w niecałe trzy miesiące jest po prostu mało prawdopodobna. Dlatego decyzja Gdańska jest słuszna, aby projekt bez większego ciśnienia przerzucić na kolejny sezon.Trzymamy kciuki, aby pomysł na zakup pierwszych w Polsce fabrycznie nowych autobusowych kabrioletów gdzieś nie zniknął po drodze.

Przypomnijmy, że trzy nowe minibusy z otwieranym dachem miały obsługiwać od maja 2017 r. turystyczną linię kursującą po Śródmieściu. Bilet miał kosztować 45 zł, a autobusy - dzięki zamykanemu dachowi - miały być wykorzystywane przez cały rok.

Na koniec dodajmy, że w zeszłym tygodniu gdańska prokuratura wszczęła postępowanie ws. tego przetargu i zabezpieczyła dokumentację przetargową. Zawiadomienie złożyła osoba prywatna ? najprawdopodobniej związana z przewoźnikami obwożącymi turystów po gdańskim Śródmieściu tzw. melaxami. Ich na pewno najnowsza decyzja GAiT ucieszyła.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
cabrio
linia sezonowa

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....