TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gdańscy kierowcy autobusów mają pomoc psychologów
PAP / INFOBUS.PL - Opublikowano: 14.05.2020 16:00:57
fot. gdansk.pl

Gdańskie Autobusy i Tramwaje uruchamiają wsparcie psychologiczne dla pracowników. Specjalista pomoże motorniczym i kierowcom w radzeniu sobie ze stresem w sytuacjach kryzysowych, takich jak kolizje lub wypadki. Oprócz indywidualnej terapii, poprowadzi również szkolenia m.in w zakresie psychoprofilaktyki.

"Zawód kierowcy i motorniczego wiąże się ze zwiększonym stresem. Każdego dnia siadając za sterami pojazdów, biorą na siebie ogromną odpowiedzialność. Odpowiadają za bezpieczeństwo, życie i zdrowie pasażerów. Ciągła koncentracja, sytuacje, zdarzenia na drodze, ale także w pojazdach są obciążające. Dlatego uruchamiamy wsparcie psychologiczne dla naszych pracowników" - poinformował prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów Maciej Lisicki.

Jak podkreślił, o potrzebie wsparcia psychologicznego sygnalizowali pracownicy.

Załogę GAiT wspierać będzie psycholog kliniczny, specjalista z zakresu psychologii transportu oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego. Motorniczym i kierowcom udzieli on pomocy w sytuacjach kryzysowych, np. w miejscu kolizji, wypadku. Porad udzielać będzie także później, podczas indywidualnych spotkań, na których podpowie jak radzić sobie ze skutkami ostrego stresu związanego ze zdarzeniem.

Oprócz indywidualnych konsultacji, specjalista poprowadzi również szkolenia dedykowane specyfice pracy kierowców i motorniczych, w tym także z zakresu psychoprofilaktyki.

Rzeczniczka spółki Anna Dobrowolska zwróciła uwagę, że prawie każdego dnia pracownicy GAiT są uczestnikami kolizji lub wypadków.

"Właściwie nie ma dnia bez wjechania na torowisko przez nieuważnego kierowcę, rowerzystę, czy wtargnięcia pieszego na czerwonym. Nawet, gdy udaje się wyjść z takiej sytuacji bez szwanku, nie dochodzi do tragedii, zdarzenia te kierowcy i motorniczowie - jak sami mówią - odchorowują. Bywa, że pasażerowie zachowują się agresywnie i zagrażają bezpieczeństwu współpasażerów i prowadzących pojazdy. Niestety takie niebezpieczne, trudne zdarzenia to także, nierzadko, codzienność pracowników GAiT, zarówno kierowców, motorniczych, jak i interweniujących służb, czyli Zespołu Utrzymania Ruchu. Z radzeniem sobie ze skutkami tych trudnych sytuacji załodze GAiT pomagał będzie od teraz specjalista" - powiedziała.

Prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów podkreślił, że wsparcie uruchomiono w czasie, kiedy w Polsce wiele osób jest w kryzysie emocjonalnym w związku z pandemią koronawirusa.

"Pracownicy GAiT, kierowcy, motorniczowie, nasze służby, zaplecze techniczne należą do tych, którzy swojej pracy do domu zabrać nie mogą, nie mogą się w nim zaszyć i bezpiecznie przeczekać. Są nieprzerwanie na służbie. Teraz i w okresie największej izolacji społecznej, choć jak każdy obawiają się o siebie, swoje rodziny. Bez wątpienia wsparcie psychologiczne będzie w tym trudnym czasie bardzo pomocne" - powiedział Lisicki.

Ze wsparcia psychologa bezpłatnie korzystać mogą wszyscy pracownicy spółki. (PAP)


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
wirus
kierowca
GAiT Gdańsk

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....