TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gazowy sojusz: Autosan razem z PGNiG
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.10.2017 18:00:12 13 komentarzy
Gazowy sojusz: Autosan razem z PGNIG

PGNiG Obrót Detaliczny i Autosan podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem będzie kompleksowa oferta sprzedaży ekologicznych autobusów napędzanych paliwem gazowym, a także zapewnienie infrastruktury oraz dostaw paliwa CNG i LNG dla obecnych i przyszłych klientów.

Nareszcie! Podobny projekt dawno temu próbował wprowadzić Jelcz, ale krótko mówiąc nie było wówczas unijnych zobowiązań i politycznego wsparcia. Teraz czas na Autosan i nowe podejście PGNiG.

- "Jest to pierwsza, nowotarska próba wypracowania atrakcyjnej oferty rynkowej dla przedsiębiorstw komunikacji miejskiej i międzymiastowej, która zintegruje sprzedaż nowoczesnych autobusów Autosana z dostawami gazu CNG wraz z niezbędną infrastrukturą od PGNiG – powiedział Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. – Dwóch tak silnych polskich partnerów jest w stanie zagwarantować nie tylko biznesowy sukces, ale przede wszystkim atrakcyjność oferty dla klientów – dodał.

- "Nasza wspólna oferta dotyczyć będzie zaoferowania przyszłym Klientom konkurencyjnej stawki wozokilometra oraz wysokiej dyspozycyjności w okresie 10 lat eksploatacji, który pokryje zarówno koszt zakupu autobusu gazowego, jak i finansowanie oraz pełne koszty obsługi, naprawy i zastosowania paliwa gazowego. Tak kompleksowej oferty nie oferuje nasza konkurencja - powiedział Michał Stachura, prezes zarządu Autosan.

Zawarte porozumienie dotyczy także rozpoczęcia prac związanych z opracowaniem innowacyjnych rozwiązań systemowych służących rozwojowi alternatywnych i ekologicznych możliwości transportu zbiorowego przy wykorzystaniu dofinansowania w ramach funduszy pochodzących ze środków europejskich. Partnerzy podejmą jednocześnie wspólne działania promocyjne związane ze sprzedażą ekologicznych autobusów zasilanych CNG i LNG.

Niezwykle ważne jest też systemowe wsparcie dla sektora CNG i LNG. Niedawno Ministerstwo Finansów zapowiedziało projekt ustawy, który zakłada zerową stawkę akcyzy na sprężony gaz ziemny CNG. O tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

- "To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla PGNiG, które sprzedaje to paliwo. Rynek CNG boryka się od kilku lat z problemem stagnacji, ze względu na obciążenie akcyzą. To przede wszystkim doskonała wiadomość dla wszystkich przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, które inwestowały lub zamierzały inwestować w ekologiczne autobusy zasilane gazem ziemnym – powiedział Henryk Mucha. - Teraz oprócz dbałości o zdrowsze powietrze w miastach będą mieć dodatkowy argument, by rezygnować ze starych pojazdów zasilanych olejem napędowym" - dodał.

- "Z dużym optymizmem traktujemy zapowiedzi zerowej stawki akcyzowej na gaz CNG. To oznacza dla nas większe możliwości sprzedaży naszych pojazdów. Od początku 2017 roku w ofercie handlowej AUTOSAN sp. z o.o. znajduje się bowiem ekologiczny autobus zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG, przeznaczony do komunikacji miejskiej - powiedział Michał Stachura. -"Autobus SANCITY 12LF CNG miał swoją premierę na ubiegłorocznych targach TRANSEXPO w Kielcach, a obecnie testowany jest przez potencjalnych Klientów. Pozytywne opinie zebrał już m.in. w Rzeszowie, Mysłowicach, Jaworznie, Tychach i Sanoku."

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CNG
Autosan
PGNiG
 • Egon antyTrajtor – 02.10.2017

  Czy to aby nie jest nielegalne?!

 • SUPER – 02.10.2017

  Gdzie są trole, hejterzy którzy tak psioczą na Autosan? a egon już jakieś nielegalności się dopatruje! żałosne!GRATULACJE DLA AUTOSANU I PGNiG!

 • CNG FAN – 03.10.2017

  to nie jest taki zły pomysł oby się sprzedał

 • m – 03.10.2017

  @Egon Gdyby tak głupotę zdelegalizowali.... Ale byłby wielki czarny rynek, no nie?

 • nie i kropka – 03.10.2017

  @super, @cng: NIE.

 • m – 03.10.2017

  @nie Na szczęście to jedyne co możesz.

 • sympatyk Polski – 03.10.2017

  Jak się chce zrobić coś dobrego to można, brawo!

 • rozbawiony – 04.10.2017

  No to teraz PGNiG stanie na nogi po aliansie z takim gigantem technologicznym jak Autosan... ha ha haaaa buhaa haaaa aaa.....

 • Kuba – 04.10.2017

  Autosan wygrywa w Stalowej Woli

 • zorientowany – 05.10.2017

  Czy tam przypadkiem nie rządzi PIS???http://natemat.pl/187901,Wroza-mu-kariere-na-gorze-pis-oto-jeden-z-najmlodszych-prezydentow-w-polsce-rzadzi-stalowa-wola-jak-nikt-wcesniej

 • zorientowany do Kuby co nie rozumie świata – 05.10.2017

  Czy tam przypadkiem nie rządzi PIS??? Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/gazowy-sojusz-autosan-razem-z-pgnig_more_99056.html

 • Kuba – 05.10.2017

  @ zorientowany do Kuby co nie rozumie świata - to co to przez to miał Autosana wyeliminować. Wygrał przecież też Solaris i Automet.

 • mówimy NIE dla szajsu – 05.10.2017

  nie, nie, nie i jeszcze raz nie, traktor też nie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....