TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gazowy sojusz: Autosan razem z PGNiG
InfoBus.pl - Opublikowano: 02.10.2017 18:00:12 13 komentarzy
Gazowy sojusz: Autosan razem z PGNIG

PGNiG Obrót Detaliczny i Autosan podpisały porozumienie o współpracy, którego efektem będzie kompleksowa oferta sprzedaży ekologicznych autobusów napędzanych paliwem gazowym, a także zapewnienie infrastruktury oraz dostaw paliwa CNG i LNG dla obecnych i przyszłych klientów.

Nareszcie! Podobny projekt dawno temu próbował wprowadzić Jelcz, ale krótko mówiąc nie było wówczas unijnych zobowiązań i politycznego wsparcia. Teraz czas na Autosan i nowe podejście PGNiG.

- "Jest to pierwsza, nowotarska próba wypracowania atrakcyjnej oferty rynkowej dla przedsiębiorstw komunikacji miejskiej i międzymiastowej, która zintegruje sprzedaż nowoczesnych autobusów Autosana z dostawami gazu CNG wraz z niezbędną infrastrukturą od PGNiG – powiedział Henryk Mucha, prezes zarządu PGNiG Obrót Detaliczny. – Dwóch tak silnych polskich partnerów jest w stanie zagwarantować nie tylko biznesowy sukces, ale przede wszystkim atrakcyjność oferty dla klientów – dodał.

- "Nasza wspólna oferta dotyczyć będzie zaoferowania przyszłym Klientom konkurencyjnej stawki wozokilometra oraz wysokiej dyspozycyjności w okresie 10 lat eksploatacji, który pokryje zarówno koszt zakupu autobusu gazowego, jak i finansowanie oraz pełne koszty obsługi, naprawy i zastosowania paliwa gazowego. Tak kompleksowej oferty nie oferuje nasza konkurencja - powiedział Michał Stachura, prezes zarządu Autosan.

Zawarte porozumienie dotyczy także rozpoczęcia prac związanych z opracowaniem innowacyjnych rozwiązań systemowych służących rozwojowi alternatywnych i ekologicznych możliwości transportu zbiorowego przy wykorzystaniu dofinansowania w ramach funduszy pochodzących ze środków europejskich. Partnerzy podejmą jednocześnie wspólne działania promocyjne związane ze sprzedażą ekologicznych autobusów zasilanych CNG i LNG.

Niezwykle ważne jest też systemowe wsparcie dla sektora CNG i LNG. Niedawno Ministerstwo Finansów zapowiedziało projekt ustawy, który zakłada zerową stawkę akcyzy na sprężony gaz ziemny CNG. O tym wydarzeniu pisaliśmy w InfoBusie TUTAJ

- "To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla PGNiG, które sprzedaje to paliwo. Rynek CNG boryka się od kilku lat z problemem stagnacji, ze względu na obciążenie akcyzą. To przede wszystkim doskonała wiadomość dla wszystkich przedsiębiorstw komunikacji miejskiej, które inwestowały lub zamierzały inwestować w ekologiczne autobusy zasilane gazem ziemnym – powiedział Henryk Mucha. - Teraz oprócz dbałości o zdrowsze powietrze w miastach będą mieć dodatkowy argument, by rezygnować ze starych pojazdów zasilanych olejem napędowym" - dodał.

- "Z dużym optymizmem traktujemy zapowiedzi zerowej stawki akcyzowej na gaz CNG. To oznacza dla nas większe możliwości sprzedaży naszych pojazdów. Od początku 2017 roku w ofercie handlowej AUTOSAN sp. z o.o. znajduje się bowiem ekologiczny autobus zasilany sprężonym gazem ziemnym CNG, przeznaczony do komunikacji miejskiej - powiedział Michał Stachura. -"Autobus SANCITY 12LF CNG miał swoją premierę na ubiegłorocznych targach TRANSEXPO w Kielcach, a obecnie testowany jest przez potencjalnych Klientów. Pozytywne opinie zebrał już m.in. w Rzeszowie, Mysłowicach, Jaworznie, Tychach i Sanoku."

Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
CNG
Autosan
PGNiG
 • Egon antyTrajtor – 02.10.2017

  Czy to aby nie jest nielegalne?!

 • SUPER – 02.10.2017

  Gdzie są trole, hejterzy którzy tak psioczą na Autosan? a egon już jakieś nielegalności się dopatruje! żałosne!GRATULACJE DLA AUTOSANU I PGNiG!

 • CNG FAN – 03.10.2017

  to nie jest taki zły pomysł oby się sprzedał

 • m – 03.10.2017

  @Egon Gdyby tak głupotę zdelegalizowali.... Ale byłby wielki czarny rynek, no nie?

 • nie i kropka – 03.10.2017

  @super, @cng: NIE.

 • m – 03.10.2017

  @nie Na szczęście to jedyne co możesz.

 • sympatyk Polski – 03.10.2017

  Jak się chce zrobić coś dobrego to można, brawo!

 • rozbawiony – 04.10.2017

  No to teraz PGNiG stanie na nogi po aliansie z takim gigantem technologicznym jak Autosan... ha ha haaaa buhaa haaaa aaa.....

 • Kuba – 04.10.2017

  Autosan wygrywa w Stalowej Woli

 • zorientowany – 05.10.2017

  Czy tam przypadkiem nie rządzi PIS???http://natemat.pl/187901,Wroza-mu-kariere-na-gorze-pis-oto-jeden-z-najmlodszych-prezydentow-w-polsce-rzadzi-stalowa-wola-jak-nikt-wcesniej

 • zorientowany do Kuby co nie rozumie świata – 05.10.2017

  Czy tam przypadkiem nie rządzi PIS??? Czytaj więcej: http://www.infobus.pl/gazowy-sojusz-autosan-razem-z-pgnig_more_99056.html

 • Kuba – 05.10.2017

  @ zorientowany do Kuby co nie rozumie świata - to co to przez to miał Autosana wyeliminować. Wygrał przecież też Solaris i Automet.

 • mówimy NIE dla szajsu – 05.10.2017

  nie, nie, nie i jeszcze raz nie, traktor też nie

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....