TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gazowe Solbusy już w Estonii
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 12.01.2015 14:26:48 1 komentarz
Gazowe Solbusy już w Estonii

Lider Trading ?właściciel Fabryki Autobusów Solbus ?zgodnie z terminem dostarczył trzy autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym do Estonii. O wadze tego kontraktu dla spółki świadczy fakt, że to jest to pierwsze od 5 lat eksportowe zamówienie zrealizowane przez kujawską fabrykę. To duży sukces polskiego producenta i kolejny fakt świadczący o tym, że po wielu ?chudych? latach firma ponownie wychodzi na prostą. Zamówione przez agencję rządu estońskiego niskopodłogowe autobusy Solbus Solcity 12 CNG będą użytkowane przez przewoźnika GoBus z Parnu. Pojazdy wyposażone zostały w gazowe silniki ISLG8.9 amerykańskiego koncernu Cummins, które współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów Voith DIWA 864.6. Wszystkie pojazdy mają odbiorniki GPS oraz system zapowiedzi głosowych przystanków. Konstrukcja i wyposażenie autobusów zostało przystosowane do warunków klimatycznych panujących w Estonii i tym samym różnią się one od polskiego standardu Solcity. To m.in. grubsza izolacja termiczną ścian bocznych, podwójne szyby boczne, a także podgrzewana elektrycznie szyba przednia. W lecie o właściwy standard podróży zadba całopojazdową klimatyzacja firmy Spheros o mocy 25 kW, współpracująca z agregatem gazowym o mocy 35 kW. Z kolei wysokie bezpieczeństwo pasażerów zapewnią alkomaty dla kierowców, które uniemożliwią start silnika, jeśli zarejestrują choćby śladowe ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Siedzenia pasażerskie dostarczy firma KIEL Polska i co ciekawe będą to modele Intra, przeznaczone na rynek amerykański z wandalodpornymi, metalowymi tyłami oparć. Dostawcą systemu informacji pasażerskiej została firma SIMS z Bydgoszczy, która wyposażyła estońskie autobusy także w system bramek do zliczania pasażerów oraz monitoring. Całkowita końcowa wartość estońskiego zamówienia wyniosła ponad 700 tys. EUR netto.

Przypomnijmy, że Solbus po raz ostatni wyeksportował swoje pojazdy w 2009 r. Były to niskowejściowe egzemplarze Solcity SN na rynek szwedzki. Rok wcześniej firma nagle zakończyła swoją przygodę z rynkiem angielskim, która m.in. spowodowała późniejsze kłopoty finansowe fabryki. Teraz nadszedł czas na drugie podejście do eksportu, a pierwszy krok na tej drodze postawiono w Estonii . ??Przetarg ten jest ważny dla Solbusa z kilku powodów ?powiedział nam Jakub Śliżak, Prezes Zarządu. ?To symboliczny powrót do ekspansji zagranicznej, która jest konieczna do wzrostu firmy. Wygrana w Parnu to także wejście na rynek estoński marki Solbus, co otworzy nam drogę do późniejszej sprzedaży autobusów LNG w tym regionie. Przygotowując się do tego kontraktu zaprezentowaliśmy w marcu br. nasz autobus Solcity 12 CNG w Tallinnie. W organizacji pokazu w stolicy Estonii wspomogła nas firma Reola Gaas, która m.in. zajmuje się dystrybucją paliw i widzi wzrastający potencjał LNG. Następnie nasz autobus przeszedł cykl testów eksploatacyjnych i zebrał bardzo dobre oceny. Estońskim przewoźnikom szczególnie podobało się zużycie paliwa na poziomie 34 kg metanu podczas obsługi tras w centrum Tallinna??podkreślił Jakub Śliżak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solbus
Estonia
Parnu
CNG
Spheros
Voith
Cummins
  • Q – 15.01.2015

    Lider Trading nie jest właścicielem Fabryki Autobusów Solbus. Polecam konsultacje z KRSem przed pisaniem kolejnego artykułu (szybko i darmo w internecie)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....