TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gazowe Solbusy już w Estonii
Aleksander Kierecki - Opublikowano: 12.01.2015 14:26:48 1 komentarz
Gazowe Solbusy już w Estonii

Lider Trading ?właściciel Fabryki Autobusów Solbus ?zgodnie z terminem dostarczył trzy autobusy zasilane sprężonym gazem ziemnym do Estonii. O wadze tego kontraktu dla spółki świadczy fakt, że to jest to pierwsze od 5 lat eksportowe zamówienie zrealizowane przez kujawską fabrykę. To duży sukces polskiego producenta i kolejny fakt świadczący o tym, że po wielu ?chudych? latach firma ponownie wychodzi na prostą. Zamówione przez agencję rządu estońskiego niskopodłogowe autobusy Solbus Solcity 12 CNG będą użytkowane przez przewoźnika GoBus z Parnu. Pojazdy wyposażone zostały w gazowe silniki ISLG8.9 amerykańskiego koncernu Cummins, które współpracują z automatycznymi skrzyniami biegów Voith DIWA 864.6. Wszystkie pojazdy mają odbiorniki GPS oraz system zapowiedzi głosowych przystanków. Konstrukcja i wyposażenie autobusów zostało przystosowane do warunków klimatycznych panujących w Estonii i tym samym różnią się one od polskiego standardu Solcity. To m.in. grubsza izolacja termiczną ścian bocznych, podwójne szyby boczne, a także podgrzewana elektrycznie szyba przednia. W lecie o właściwy standard podróży zadba całopojazdową klimatyzacja firmy Spheros o mocy 25 kW, współpracująca z agregatem gazowym o mocy 35 kW. Z kolei wysokie bezpieczeństwo pasażerów zapewnią alkomaty dla kierowców, które uniemożliwią start silnika, jeśli zarejestrują choćby śladowe ilości alkoholu w wydychanym powietrzu. Siedzenia pasażerskie dostarczy firma KIEL Polska i co ciekawe będą to modele Intra, przeznaczone na rynek amerykański z wandalodpornymi, metalowymi tyłami oparć. Dostawcą systemu informacji pasażerskiej została firma SIMS z Bydgoszczy, która wyposażyła estońskie autobusy także w system bramek do zliczania pasażerów oraz monitoring. Całkowita końcowa wartość estońskiego zamówienia wyniosła ponad 700 tys. EUR netto.

Przypomnijmy, że Solbus po raz ostatni wyeksportował swoje pojazdy w 2009 r. Były to niskowejściowe egzemplarze Solcity SN na rynek szwedzki. Rok wcześniej firma nagle zakończyła swoją przygodę z rynkiem angielskim, która m.in. spowodowała późniejsze kłopoty finansowe fabryki. Teraz nadszedł czas na drugie podejście do eksportu, a pierwszy krok na tej drodze postawiono w Estonii . ??Przetarg ten jest ważny dla Solbusa z kilku powodów ?powiedział nam Jakub Śliżak, Prezes Zarządu. ?To symboliczny powrót do ekspansji zagranicznej, która jest konieczna do wzrostu firmy. Wygrana w Parnu to także wejście na rynek estoński marki Solbus, co otworzy nam drogę do późniejszej sprzedaży autobusów LNG w tym regionie. Przygotowując się do tego kontraktu zaprezentowaliśmy w marcu br. nasz autobus Solcity 12 CNG w Tallinnie. W organizacji pokazu w stolicy Estonii wspomogła nas firma Reola Gaas, która m.in. zajmuje się dystrybucją paliw i widzi wzrastający potencjał LNG. Następnie nasz autobus przeszedł cykl testów eksploatacyjnych i zebrał bardzo dobre oceny. Estońskim przewoźnikom szczególnie podobało się zużycie paliwa na poziomie 34 kg metanu podczas obsługi tras w centrum Tallinna??podkreślił Jakub Śliżak.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Solbus
Estonia
Parnu
CNG
Spheros
Voith
Cummins
  • Q – 15.01.2015

    Lider Trading nie jest właścicielem Fabryki Autobusów Solbus. Polecam konsultacje z KRSem przed pisaniem kolejnego artykułu (szybko i darmo w internecie)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....