TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gazowe Autosany już w Przemyślu
INFOBUS.PL - Opublikowano: 20.12.2018 14:15:52
Gazowe Autosany już w Przemyślu

Autosan dostarczył do Przemyśla dwa autobusy SanCity 12LF CNG zasilane sprężonym gazem ziemnym. Dołączyły one do przekazanych już wcześniej 11 dwunastometrowych "bocianów" z silnikami diesla.

Przypomnijmy, że przemyski magistrat zamówił u sanockiego producenta łącznie 15 autobusów z rodziny SanCity 12LF w połowie listopada 2017 roku. Pierwsza umowa opiewająca na 11 496 810 PLN brutto zakładała dostawę 13 autobusów z silnikami diesla Euro 6. Dało to cenę za jednego spalinowego SanCity 12LF w wysokości 719 000 PLN netto.

Dodatkowo miasto postawiło na gaz. Dwa SanCity 12LF CNG to koszt rzędu 2 383 740 PLN brutto. Daje to cenę jednostkową w wysokości 969 000 PLN netto. Z pewnym poślizgiem zrealizowano dostawy Autosanów. Ich finałem była dostawa dwóch gazowych SanCity 12LF.

To w pełni niskopodłogowe pojazdy, które pozwalają na bezproblemowe wjechanie do nich pasażerów poruszających się na wózku inwalidzkim. Dla nich również przewidziano specjalne, wygodne miejsce w autobusie. Z myślą o pasażerach niedowidzących oraz niewidomych, w newralgicznych miejscach pojazdu są umieszczone specjalne piktogramy. Wejście na pokład tych autobusów jest możliwe dzięki trzem drzwiom w układzie 2-2-2.

Każdy z nowych "bocianów" pomieści nawet 95 pasażerów, w tym 28 na fotelach Ster NewCity. Wygląda na to, że 12 siedzeń jest dostępnych z niskiej podłogi. Autosany są wyposażone w klimatyzację, co powinno poprawić komfort podróży, szczególnie w okresie letnim i zimowym. Przestrzeń pasażerska jest chłodzona za pomocą agregatu Spheros Aerosphere o mocy 25 kW. Naturalną wentylację zapewnia pięć okien przesuwnych, wentylatory dachowe oraz dwa sterowane elektrycznie szyberdachy.

Ponadto wyposażenie autobusów służyć będzie poprawie bezpieczeństwa pasażerów, gdyż w każdym będzie zamontowany system monitoringu wizyjnego. Pasażerowie poruszający się po Przemyślu nowymi Autosanami będą mogli podładować swojego smartfona dzięki zainstalowanym 4 ładowarkom. System informacji pasażerskiej oparty będzie na rozwiązaniach firmy R&G. Będą więc zewnętrzne tablice diodowe, wewnętrzny monitor LED typu ETL416120, system GPS oraz głosowe zapowiadanie przystanków. Całością będzie sterował autokomputer SRG5000P.

Za jednostkę napędową posłużył Cummins ISLG320 E6C. To niespełna dziewięciolitrowy silnik o mocy 239 kW, który osiąga 1350 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Został on zblokowany z automatyczną skrzynią biegów Voith Diwa 6. Gaz jest magazynowany w czterech kompozytowych zbiornika o pojemności 253 m3.

Nie tylko nowe Autosany
Poza pozyskanie autobusów z sanockiej fabryki, dokonano również zakupu nowej elektroniki do już posiadanych przez przemyskie MZK pojazdów. Urządzenia dostarczy i zainstaluje mielecka firma R&G. Koszt tych prac to 2 194 320 PLN brutto. Doposażenie obejmuje montaż systemu informacji pasażerskiej, kasowników i systemu monitoringu wizyjnego. Takie komplety trafią do 12 Otokarów Vectio 250LE, dwóch Solarisów Urbino 10, jednego Urbino 12 CNG, sześciu Jelcz PR 110 i czterech 120M. Dodatkowo R&G dostarczy i zamontuje system zliczania pasażerów w dwóch wybranych autobusach oraz system oprogramowaniem dyspozytorskim i wyposażeniem dodatkowym.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
tabor
Przemyśl
UM
MZK Przemyśl
Autosan
R&G
CNG
 • Dawid Piech – 20.12.2018

  Mam nadzieję, że mają w Przemyślu tak samo dobrych mechaników jak w MPK Rzeszów, bo często bedzie u nich gościł :D

 • Sebastian Romańczuk – 20.12.2018

  Bez sensu wydawać tyle na nowe autobusy.

 • Piotr Kamyszek – 20.12.2018

  Uważam ze to najlepsze rozwiązanie. ..jeśli chodzi o zastąpienie diesla 👍💪

 • Piotr Kamyszek – 20.12.2018

  Napewno lepsze od elektrycznych 👍💪

 • Paweł Daniec – 21.12.2018

  Serdecznie współczuję. Patrząc na jakoś produktu jak to nie wyleci w powietrze będzie git.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....