TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

GAiT Gdańsk z nową zajezdnią autobusową
InfoBus.pl - Opublikowano: 22.12.2017 11:32:06
GAiT Gdańsk z nową zajezdnią autobusową

Nowa zajezdnia autobusowa powstanie w Gdańsku, w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Armii Krajowej. Spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje kupiła 5 ha działkę na ten cel. Zajezdnia ma powstać za około 5 do 6 lat.

Rzeczniczka spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje, Alicja Mongird poinformowała w czwartek, że "spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje zakupiła grunty o powierzchni 5 ha pod budowę nowej zajezdni autobusowej". Teren znajduje się w rejonie ulic Warszawskiej, Jabłoniowej i Armii Krajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie terenów miejskich, na których w przyszłości powstanie zajezdnia tramwajowa.

Czy to drogo?

Za działkę spółka zapłaciła ponad 17,9 mln zł. To dużo to czy mało? Maciej Lisicki, prezes spółki Gdańskie Autobusy i Tramwaje uważa, że to bardzo dobra transakcja z punktu widzenia Miasta.

-"Wokół deweloperzy inwestują w budowę nowych osiedli, zresztą cały Gdańsk Południe to prężnie rozwijające się dzielnice mieszkaniowe - mówi Maciej Lisicki. - Ta działka leży w najlepszym możliwym miejscu na zorganizowanie nowej zajezdni. Negocjacje z właścicielami tej ziemi nie były łatwe i trwały dość długo, ponieważ liczyli na hojniejszego kontrahenta, z branży usługowej, bo na tego typu przedsięwzięcia pozwala miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Ostatecznie na szczęście zdecydowali się na transakcję z miastem i jest to dla gdańszczan naprawdę dobra wiadomość.

Alicja Mongird poinformowała, że pieniądze pochodziły ze środków własnych spółki. "W środę podpisany został akt notarialny, a w czwartek zostały przelane pieniądze" – dodała. Teren został kupiony od osób fizycznych i prawnych.

-"Lokalizacja przyszłej zajezdni autobusowej stanowi centrum stutysięcznej dzielnicy Gdańsk Południe. Dzięki takiej lokalizacji ograniczone będą tzw. martwe przejazdy, poranne i wieczorne z zajezdni przy al. Hallera" – tłumaczy zastępca prezydenta ds. polityki komunalnej, Piotr Grzelak.

Zaznaczył jednocześnie, że w bezpośrednim sąsiedztwie przyszłej zajezdni autobusowej projektowana jest zajezdnia tramwajowa, która będzie projektem komplementarnym do Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa i powstanie w przyszłości w pobliżu skrzyżowania Nowej Bulońskiej Północnej i Nowej Warszawskiej.

W ramach Gdańskiego Projektu Komunikacji Miejskiej – etap IVa mają powstać: linia tramwajowa wraz z infrastrukturą towarzyszącą w ul. Nowej Bulońskiej Północnej, linia tramwajowa w ul. Nowej Warszawskiej oraz planowany jest zakup 15 tramwajów.

Spółka przewiduje, że powstanie nowej infrastruktury do obsługi autobusów i tramwajów zajmie około 5 do 6 lat. -"Na ten cel spółka Gdańskie Autobusy i Tramwaje będzie się starała pozyskać środki z funduszy europejskich" - dodała. Zaznaczyła, że po powstaniu nowej zajezdni autobusowej, przeniesiona zostanie tam obecna zajezdnia przy al. Hallera oraz siedziba dyrekcji spółki przy Jaśkowej Dolinie. "Dopiero wtedy biurowiec dyrekcji we Wrzeszczu będzie mógł być sprzedany" – dodała.

Obecnie w Gdańsku działają: jedna zajezdnia autobusowa, przy al. Hallera i dwie tramwajowe, we Wrzeszczu i w Nowym Porcie. (PAP)Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
GAiT Gdańsk
zajezdnia
Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....