TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

GAiT Gdańsk wybrał drugiego podwykonawcę
INFOBUS.PL - Opublikowano: 06.08.2018 15:30:17
fot. gdansk.pl

Gdańskie Autobusy i Tramwaje rozstrzygnęły dziś, 6 sierpnia kolejne z zadań w przetargu na kilkumiesięczną obsługę linii autobusowych w ramach podwykonawstwa. Pakiet 1.1 zostanie zlecony do obsługi firmie BP Tour z Bełżyc.

Przypomnijmy, że przygotowane przez GAiT postępowanie zostało podzielone na trzy części. Wybrane firmy miały na zlecenie przewoźnika w okresie od 1 sierpnia do 31 grudnia obsługiwać linie autobusowe 108, 118, 227 i 268. Praca eksploatacyjna ma wynieść ok. 506 000 wzkm w trakcie obowiązywania umów. Dodatkowo w ramach zamówień uzupełniający GAiT może zlecić podwykonawcom dodatkowe 100 500 wzkm.

Podział na części prezentował się następująco:

  • Pakiet 1.1 – praca eksploatacyjna 122 200 wzkm; obsługa zadań przewozowych dwoma autobusami wielkopojemnymi oraz jednym minibusem, do tego min. dwa pojazdy rezerwowe
  • Pakiet 1.2 – praca eksploatacyjna 129 000 wzkm; obsługa zadań przewozowych czterema autobusami wielkopojemnymi, do tego min. dwa pojazdy rezerwowe
  • Pakiet 2 - praca eksploatacyjna 254 800 wzkm; obsługa zadań przewozowych pięcioma autobusami wielkopojemnymi i trzema standardowymi, do tego min. trzy pojazdy rezerwowe

GAiT na kilkumiesięczne podwykonawstwo przygotował 4 442 883,80 zł brutto. Po rozdzieleniu budżet na poszczególne zadania wygląda to następująco:

  • Pakiet 1.1 – 1 072 965,90 zł brutto (8,13 zł/wzkm netto)
  • Pakiet 1.2 – 1 132 672 zł brutto (8,13 zł/wzkm netto)
  • Pakiet 2 – 2 237 245,90 zł brutto (8,13 zł/wzkm netto)

Do walki o pakiet 1.1 stanęło dwóch przewoźników. Tańszy BP Tour wyraził gotowość obsłużenia go obsłużyć za 896 119,04 zł brutto. Dało to stawkę w wysokości 6,79 zł/wzkm netto. To o złotówkę więcej w porównaniu z tą, po jakiej lubelski przewoźnik obsługuje na rzecz miasta linie pruszczańskie i sopockie.

PKS Gdańsk zgłosił się do dwóch pakietów. W przypadku zdania 1.1 jego oferta opiewa na 1 051 848,72 zł brutto. Z kolei na pakiecie 1.2 propozycja przewoźnika to 1 110 380,40 zł brutto. W obu przypadkach daje to stawkę 7,97 zł/wzkm netto.

1 sierpnia GAiT podjął pierwszą decyzję. Przewoźnik przystał na ofertę PKS i powierzył mu pakiet 1.2. To oznacza, że przynajmniej do końca roku na wybranych zadaniach linii 227 ujrzymy dziewięcioletnie MAN-y Lion's City.

Kilka dni musieliśmy poczekać na werdykt w sprawie pakietu 1.1. Dziś wreszcie go poznaliśmy. Bez zaskoczenia- GAiT wybrał tańszego oferenta, a więc BP Tour. Autobusy lubelskiego przewoźnika pojawią się na wybranych zadaniach na liniach 227 i 268. I teraz pytanie najciekawsze- jakie? W świetle oferty przedstawionej przez BP Tour mają to być autobusy o średniej wieku nieprzekraczającej 5 lat. Tu może się szykować spora ciekawostka.

GAiT natomiast musi się zastanowić co z pakietem 2, który stanowił połowę przewozów zaplanowanych do obsługi przez zewnętrzną firmę. Powtórka przetargu czy też może miejska spółka poszuka z wolnej ręki przewoźnika? Jakby pozmieniać pewne wymogi to szybko by się znalazł chętny z 11 “wolnymi" autobusami.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
przetarg
linie
GAiT Gdańsk
BP Tour
PKS Gdańsk
używane

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....