TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gabriella Travel nowym dzierżawcą dworca w Ostrołęce
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.08.2018 22:02:11
Gabriella Travel nowym dzierżawcą dworca w Ostrołęce

W piątek podpisano nową umowę na dzierżawę dworca autobusowego w Ostrołęce. Jego nowym operatorem będzie lokalny, prywatny przewoźnik spółka Gabriella Travel.

O podpisaniu umowy poinformował prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski - "Jest nowa umowa na dzierżawę i funkcjonowanie dworca PKS w Ostrołęce. Obiektem będzie administrował nasz lokalny przewoźnik. Bardzo dziękuję za wspólne i rzeczowe porozumienie w tej sprawie".

Zawarcie umowy przez właściciela dworca (łomżyńska kuria – PAP) z przewoźnikiem oznacza, że dworzec PKS nie zostanie zamknięty. Wciąż jednak nie wiadomo, które połączenia obsługiwane przez poprzedniego przewoźnika przejmie Gabriella Travel.

Problem z komunikacją autobusową w powiecie ostrołęckim pojawił się po rezygnacji firmy Mobilis ze świadczenia usług transportowych. W lutym 2018 r. spółka ogłosiła likwidację PKS-u w Ostrołęce. Jako powód podała brak rentowności tej działalności. Od lipca zlikwidowano wszystkie lokalne połączenia.

Szansą na odnowienie komunikacji było przejęcie z początkiem lipca połączeń autobusowych przez spółkę Polonus. Jednak po niespełna miesiącu użytkowania dworca państwowy przewoźnik złożył rezygnację. Dyrektor zarządzający Polonusa uzasadnił to brakiem porozumienia z właścicielem terenu dworca. "Mimo szczerych chęci i podjętych działań z przykrością informujemy, że z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów" - poinformował Piotr Pogonowski.

Dworzec PKS w Ostrołęce jest na terenie parafii św. Antoniego Padlewskiego, a jego właścicielem jest kuria łomżyńska. W odpowiedzi na oświadczenie spółki Polonus rzecznik kurii ks. Jan Krupka poinformował w środę, że wypowiedzenie umowy dzierżawy zostało uargumentowane złym stanem technicznym dworca autobusowego, zarówno budynku, jak i placu manewrowego.

Zdaniem Krupki podany przez spółkę powód kłóci się z zawartą umową. "Przyczyna wypowiedzenia umowy przez przedsiębiorstwo Polonus jest w wyraźnej sprzeczności z treścią umowy dzierżawy podpisanej między firmą a parafią miesiąc wcześniej, w której jest zaznaczone (par. 2 nr 3): +Dzierżawca oświadcza, że znany mu jest stan techniczny przedmiotu dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do wydzierżawiającego+."

Jednocześnie rzecznik kurii zapewnił w środę, że sprawa korzystania z terenu i budynku dworcowego jest otwarta i prowadzone są rozmowy na ten temat. Dodał też, że organizacja transportu publicznego nie należy do zadań Kościoła.

Z problemem likwidacji spółek przewozowych boryka się kilka miast Mazowsza. W tym samym czasie, kiedy zapadła decyzja o zamknięciu PKS w Ostrołęce, zlikwidowano także spółki w Ciechanowie i Mińsku Mazowieckim, a dwa tygodnie temu także w Płocku. Jednak w tych miastach udało się znaleźć prywatnych, zastępczych przewoźników. Przejęli oni część kursów albo stworzyli siatkę nowych połączeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrołęka
dworzec
Gabriella Travel

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....