TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

 • Start
 • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Gabriella Travel nowym dzierżawcą dworca w Ostrołęce
PAP InfoBus.pl - Opublikowano: 24.08.2018 22:02:11
Gabriella Travel nowym dzierżawcą dworca w Ostrołęce

W piątek podpisano nową umowę na dzierżawę dworca autobusowego w Ostrołęce. Jego nowym operatorem będzie lokalny, prywatny przewoźnik spółka Gabriella Travel.

O podpisaniu umowy poinformował prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski - "Jest nowa umowa na dzierżawę i funkcjonowanie dworca PKS w Ostrołęce. Obiektem będzie administrował nasz lokalny przewoźnik. Bardzo dziękuję za wspólne i rzeczowe porozumienie w tej sprawie".

Zawarcie umowy przez właściciela dworca (łomżyńska kuria – PAP) z przewoźnikiem oznacza, że dworzec PKS nie zostanie zamknięty. Wciąż jednak nie wiadomo, które połączenia obsługiwane przez poprzedniego przewoźnika przejmie Gabriella Travel.

Problem z komunikacją autobusową w powiecie ostrołęckim pojawił się po rezygnacji firmy Mobilis ze świadczenia usług transportowych. W lutym 2018 r. spółka ogłosiła likwidację PKS-u w Ostrołęce. Jako powód podała brak rentowności tej działalności. Od lipca zlikwidowano wszystkie lokalne połączenia.

Szansą na odnowienie komunikacji było przejęcie z początkiem lipca połączeń autobusowych przez spółkę Polonus. Jednak po niespełna miesiącu użytkowania dworca państwowy przewoźnik złożył rezygnację. Dyrektor zarządzający Polonusa uzasadnił to brakiem porozumienia z właścicielem terenu dworca. "Mimo szczerych chęci i podjętych działań z przykrością informujemy, że z uwagi na brak porozumienia z właścicielem terenu musieliśmy odstąpić od realizacji naszych planów" - poinformował Piotr Pogonowski.

Dworzec PKS w Ostrołęce jest na terenie parafii św. Antoniego Padlewskiego, a jego właścicielem jest kuria łomżyńska. W odpowiedzi na oświadczenie spółki Polonus rzecznik kurii ks. Jan Krupka poinformował w środę, że wypowiedzenie umowy dzierżawy zostało uargumentowane złym stanem technicznym dworca autobusowego, zarówno budynku, jak i placu manewrowego.

Zdaniem Krupki podany przez spółkę powód kłóci się z zawartą umową. "Przyczyna wypowiedzenia umowy przez przedsiębiorstwo Polonus jest w wyraźnej sprzeczności z treścią umowy dzierżawy podpisanej między firmą a parafią miesiąc wcześniej, w której jest zaznaczone (par. 2 nr 3): +Dzierżawca oświadcza, że znany mu jest stan techniczny przedmiotu dzierżawy, akceptuje go i nie wnosi i nie będzie wnosić z tego tytułu żadnych roszczeń w stosunku do wydzierżawiającego+."

Jednocześnie rzecznik kurii zapewnił w środę, że sprawa korzystania z terenu i budynku dworcowego jest otwarta i prowadzone są rozmowy na ten temat. Dodał też, że organizacja transportu publicznego nie należy do zadań Kościoła.

Z problemem likwidacji spółek przewozowych boryka się kilka miast Mazowsza. W tym samym czasie, kiedy zapadła decyzja o zamknięciu PKS w Ostrołęce, zlikwidowano także spółki w Ciechanowie i Mińsku Mazowieckim, a dwa tygodnie temu także w Płocku. Jednak w tych miastach udało się znaleźć prywatnych, zastępczych przewoźników. Przejęli oni część kursów albo stworzyli siatkę nowych połączeń.Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Ostrołęka
dworzec
Gabriella Travel
 • Krzysiek Bądziusz – 24.08.2018

  Aha... biuro podróży :)

 • Sebbastian Pioro – 25.08.2018

  Kler musi kosić kase...

 • Piotr Bochenko – 27.08.2018

  Sebastian, gdyby to było twoje, też byś chciał kosić kasę, czyż nie? Teren jest czyjąś własnością, więc właściciel kosi kasę. Nie pojmę tej jatki na KK. Jeśli byłby to teren Żydów lub Muzułman to byłoby ok, tak? Czasem myślę, że dla takich jak Ty to w Polsce potrzebny jest kalifat. Pisnąłbyś choć słowo i skróciliby Cię o głowę. Żydowski Mobilis doprowadził teren dworca do takiego stanu, że Polonus nie chciał brać za niego odpowiedzialności. I się nie dziwię.

Dyskutuj pod tym artykułem bezpośrednio na !

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....