TransInfo

InfoBus

InfoRail

InfoTram

InfoBike

InfoAir

InfoShip

  • Start
  • rejestracja
Konto użytkownika
Aby korzystać z konta użytkownika musisz się najpierw zalogować.
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta - zarejestruj sie już teraz!

Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe


Minimum jedna opcja musi być wybrana
turystyczne


organizator, pośrednik
Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o przewoźniku
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Informacja dostępna dla wszystkich użytkowników systemu|Dane szczegółowe

Kontakt dostępny dla wszystkich użytkowników systemuProfile społecznościowe
Informacje o biurze podróży
Załącz dokumenty
Opis jak co działa

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe daneProfile społecznościoweDodatkowe informacje o użytkowniku

Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


WYCZYŚĆ FORMULARZ
ZATWIERDŹ
Podstawowe dane


Zamawiam darmowy newsletter


Oświadczam iż zapoznałem się regulaminem serwisu


ZATWIERDŹ

Dziękujemy za rejestrację

Wiadomość z potwierdzeniem oraz szczegółami została wysłana na adres e-mail podany przy wypełnianiu zlecenia.


ZAREJESTRUJ SIĘ

TransInfo

InfoRail

Funclub i pierwszy Van Hool Astronef w Polsce
InfoBus.pl - Opublikowano: 21.03.2016 12:13:47 2 komentarze
Funclub i pierwszy Van Hool Astronef w Polsce

Poznański biuro podróży Funclub konsekwentnie stawia na markę Van Hool. Aktualnie przewoźnik wymienił swoje najstarsze pojazdy ? Scania-Irizar PB na cztery nowe autokary belgijskiego producenta. O tych nowościach we flocie firmy rozmawiamy z Bartoszem Pussakiem z działu Marketingu i PR Funclubu.

InfoBus.pl: Konsekwentnie stawiacie na markę Van Hool, która w Polsce nie ma oficjalnego przedstawicielstwa. Skąd ta lojalność i czy konieczny, bezpośredni kontakt z belgijskim producentem to dla Was wadą czy zaletą? Przy okazji - jak oceniacie serwis DAF w Polsce?

Bartosz Pussak, Manager działu Marketingu i PR Funclub: Brak przedstawicielstwa Van Hool-a w Polce jest na pewno utrudnieniem przy zamówieniu autokarów. Wiąże się to bowiem z koniecznością dojazdu do fabryki w Belgii, ale mamy już to opanowane. Od niedawna mamy też połączenie lotnicze z Poznania do Eindhowen, a po drugie zawsze jest się miło spotkać z osobami odpowiadającymi za produkcję naszych autokarów. Belgowie zawsze też zaprezentują nam kilka nowości, jakie będą dostępne w nowych wersjach autokarów.

Lojalność do Van Hool-a wynika z wysokiej jakości produktu który nam oferują. Mała awaryjność autokarów w porównaniu z bezpośrednią konkurencją powodują, że autokary Van Hool-a idealnie nam się sprawdzają w specyfice naszych wyjazdów.

Jeżeli chodzi o serwis DAF to korzystamy głównie z Esa Truck w Komornikach, gdzie współpraca układa się bardzo dobrze. Serwis rozumie potrzeby takie przewoźnika jak my. Natomiast jeżeli chodzi o naprawy gwarancyjne związane z zabudową autokaru korzystamy z serwisu w Górze Kalwarii TB TRUCK. Ogólnie sieć serwisów DAF oceniamy pozytywnie.

InfoBus.pl: Po raz kolejny postawiliście na sprawdzoną i ekonomiczną wersję Altano (66 miejsc) . Natomiast po raz pierwszy w Waszym taborze pojawił się luksusowy model Astronef (56) z amfiteatralnym układem siedzeń. Skąd ta decyzja i jakie zalety ma ten model?

Funclub: Model Altano jest ulubionym naszym i naszych klientów autokarem, gwarantuję on bardzo komfortowe podróżowanie na długich trasach, tylko 64 fotele pasażerskie na 15 metrach i to licząc od przedniej do końcowej szyby, jak wiemy w Altano kierowcy siedzą pod pokładem.

Drugą zaletą autokaru są olbrzymie bagażniki, 18,7 metra sześciennego co powoduję że ten autokar jest też idealny przy wyjazdach narciarskich, nie ma żadnego problemu z zapakowaniem sprzętu narciarskiego (biorąc na pokład nawet 62 pasażerów)

Model Astronef TX17 to nowość w naszej flocie. Potrzebowaliśmy autokaru troszkę krótszego (14 metrów) nadającego się idealnie na nasze imprezy objazdowe. Nie wszędzie możemy puścić autokar 15-metrowy (chociażby do Norwegii), a układ amfiteatralny wnętrza jest dodatkowym atutem. Pasażerowie z tylnych rzędów foteli mają równie dobrą widoczność co pasażerowie z przodu.

InfoBus.pl: Od dwóch lat jesteście użytkownikami nowej generacji TX Van Hool-a ? jak oceniacie zmiany w porównaniu do rodziny T9, którą również posiadacie w taborze? Czy ?przesiadka? na jednostki Euro 6 jest korzystna dla przewoźników?

Funclub: Porównując modele T9 do TX na pewno na duży plus jest ergonomia wnętrza. W nowszej generacji jest teraz dużo przyjemniej, zmieniło się też na plus sterowanie wszystkimi urządzeniami w autokarze (klimatyzacja, ogrzewanie autokaru, sterowanie lusterkami, nawiewami na szyby). Odbywa się to teraz bardzo intuicyjnie. Nauczeni doświadczeniem zmieniliśmy materiały tapicerskie we wnętrzu autokaru na bardziej trwałe, gdyż pierwsze tapicerki w modelach T9 okazały się nie do końca trafione.

Silniki Euro 6 to duże oszczędności dla firmy: po pierwsze dużo tańsze są opłaty drogowe i wjazdy do miast; po drugie ? niższe spalanie paliwa. Jeżeli chodzi o usterkowość nie zauważyliśmy jakiś znacznych różnic.

InfoBus.pl: W Polsce coraz modniejsze staje się wyposażanie autokarów w systemy multimedialne z ekranami w oparciach foteli. Co o tym myślicie?

Funclub: Jeżeli chodzi o multimedialne centrum rozrywki z monitorami w oparciach jest to na pewno przyszłość w autokarach. Prowadzimy rozmowy z firmami o możliwości zainstalowaniu w naszych autokarach. Niestety, na tą chwilę jest to dość droga inwestycja, ale w przyszłości na pewno się z nią zmierzymy.

InfoBus.pl: Ile aktualnie autokarów liczy flota FunClub i jakie kierunki turystyczne przede wszystkim obsługujecie?

Funclub: Aktualnie nasza flota wraz z nowymi zakupami liczy 14 autokarów: - 4 Setry S 431DT; - 2 Vanhool Astromega TD 927; - 1 Vanhool Altano T919; - 4 Vanhool Altano TX 919 w tym dwa zakupione w tym roku; - 2 Vanhool Astronef TX 917 zakupione w tym roku i 1 Neoplan Starliner C

W tym roku odebraliśmy już Altano TX 919 i Astronef TX 917. Niebawem ? 21 marca będziemy odbierać jeszcze po jednym egzemplarzu Altano i Astronef.

Wszystkie autokary napędzane są silnikami Pacar (DAF) o mocy 460 KM, połączone z 12-stopniowymi skrzyniami biegów ZF AsTronic. Każdy najnowszy autokar wyposażony jest w system niekontrolowany zmiany pasa ruchu, aktywny tempomat z radarem zbliżeniowym nie pozwalający zbliżyć się do poprzedzającego pojazdu, pod każdym fotelem znajduję się gniazdko 230V i port USB do ładowania telefonów, tabletów. Dodatkowo nowe nabytki posiadają kuchnie z podgrzewaczami do wody, dwie lodówki, kuchenkę mikrofalową, a modele Astronef dodatkowo w expres do kawy Lawazza.

Obecnie nasze kierunki to Bułgaria, Grecja, Hiszpania, Chorwacja, Czarnogóra, Albania, Francja, Włochy, Norwegia, Holandia, Anglia.

InfoBus.pl: Bardzo dziękuję za rozmowę.


Spodobał Ci się ten artykuł? To polub nas na
Sprawdź też:
Funclub
Van Hool
Astronef
Altano
DAF
  • Myq – 24.03.2016

    fun club nie jest jedynym w polsce urzytkownikiem vanholla pierwszym urzytkownikiem byl przewoznik z sosnowda i on posiada najwieksza flote vanholla w polsce poza polskim busem. Moze z nim pora zrobic jakis wywiad bo ja widuje jego autokary pietrowe w calej polsce

  • Maniak autokarowy – 27.03.2016

    Daniel Turist z Sosnowca faktycznie posiada w swojej flocie autokary marki Vanhool, nie ma jednak modelu Astronef, i z tego co się orientuje jego flota nie jest najmłodsza :)

Zapraszamy do dyskusji także na naszym profilu ! W jednym miejscu wszystkie środki transportu publicznego!

Dodaj komentarz

Aby móc dodawać komentarze należy się zalogować
Portal TransInfo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy. Mechanizm komentowania służy merytorycznej dyskusji dotyczącej informacji oraz materiałów umieszczanych w Portalu TransInfo.pl. Pragnąc przestrzegać obowiązującego prawa oraz zachować merytoryczny charakter dyskusji informujemy, że komentarze pozamerytoryczne, obraźliwe, utrzymane w tonie lekceważącym osoby trzecie lub zawierające jednoznaczne oskarżenia wobec tych osób będą usuwane. InfoBus zastrzega również sobie prawo redakcji bądź skrótów pojawiających się na portalu opinii.

Twój planner podróży


Z:
DO:
DATA
ODJAZDU
CZAS
ODJAZDU

SZUKAJ
Newsletter

Firma "JMK analizy rynku transportowego" oferuje na bieżąco aktualizowaną informację przetargową w zakresie dostaw taboru szynowego, autobusowego oraz obsługi linii komunikacyjnych. Wykup dostęp on-line!
Aktualizowane co miesiąc raporty na temat liczby zarejestrowanych nowych oraz używanych autobusów w Polsce to kompendium wiedzy na temat tego segmentu gospodarki. Analizy zawierają m.in. szczegółowe...
Sprawdź nasz nowy cennik reklamowy na rok 2019 Nasz portal działa w branży transportu publicznego od 2001 roku. Początkowo - tylko pod nazwą InfoBus.pl - obejmował tylko tematykę autobusową....